„Coaty Coat“: atėjo metas plėtrai

Publikuota: 2017-11-21

Prekių ženklas „Coaty Coat“, į lietuvių drabužių kūrėjų gretas įsiliejęs prieš keletą metų, pakeitė supratimą apie tradicinį paltą. Užsiauginusios kokybę vertinančių klientų būrį, jo sumanytojos dabar stovi ant naujo veiklos etapo slenksčio.

Už taiklaus pavadinimo – šiuo ženklu žymimi lietuvių sukurti ir siuvami moteriški paltai – slypi šeimyninis mamos ir dukters duetas. Ramunė Neniškienė – pagal išsilavinimą drabužių konstruktorė – daugiau nei 20 metų praleido drabužių versle, o jos dukra Eglė – diplomuota dizaino vadybininkė.

„Coaty Coat“ gimė sujungus technologines žinias ir patirtį su Eglės idėja kurti naują verslo modelį: „Man gimė mintis, kaip mamos siuvamus paltus pritaikyti šiuolaikinei moteriai. Užimtai, veikliai, ieškančiai kokybės ir jai idealiai tinkančio rūbo, tačiau nenorinčiai sugaišti daug laiko. Supratau, kad pasiūlę visa tai, užimsime neužpildytą nišą tarp individualaus dizainerio rūbo ir masinės gamybos parduotuvėse parduodamų drabužių.“

„Coaty Coat“ idėja – unikali, kaip ir siuvami paltai: rūbą klientė išsirenka iš siūlomų modelių, pasirenka jo audinį, spalvą, norimą pašiltinimą, rankovių bei gaminio ilgius, ir praėjus maždaug 2 – 3 savaitėms kurjeris pristato jai pasiūtą paltą. Pačios kūrėjos tai vadina „saugiu užsakymu“ – galimybe patogiai, be daugybės primatavimų ir papildomų rūpesčių, bei greitai gauti personalizuotą gaminį.

Elegancija ir šiluma viename

„Coaty Coat“ išties surado savo pirkėją: šių paltų per trejus metus jau pasiūta ne vienas šimtas. Sėkmės paslaptis – itin kokybiškos medžiagos, kruopštus rankų darbas ir ilgametė p. Ramunės patirtis.

Ji pasakoja, kad išbandė daugelį konstravimo metodikų, kol rado pačias geriausias – dabar jas ir naudoja. Pasak paltų kūrėjos, geriausias jos darbo įvertinimas yra kai pasimatavusi gatavos kolekcijos drabužį klientė nusistebi, jog šis tarsi jai siūtas. Ilgametė patirtis pravertė ir ieškant kokybiškų žaliavų tiekėjų – ne vien viršutinio audinio, bet ir gausybės ne tokių matomų, bet labai svarbių detalių: pamušalų, vidinių medžiagų, aksesuarų.

Visa tai „Coaty Coat“ kūrėjos rinkosi kruopščiai ir atsakingai, todėl dabar gali didžiuotis išties aukščiausios kokybės gaminiu, kuris ir po daugelio metų atrodys taip pat, kaip ką tik įsigytas. „Taip, tai mums anaiptol nenaudinga“, – juokiasi abi, tačiau kokybės kartelės nuleisti neketina.

Visi paltai siuvami iš įvairių rūšių – kašmyro, angoros, alpakos, avies vilnos – audinių, perkamų iš Italijos, o ši šalis laikoma audinių kokybės lydere pasaulyje. Kūrėjos pasakoja, kad veiklos pradžioje dirbo su kur kas daugiau ir įvairesnių audinių, tačiau prigijo ne visi.

„Kokybiška gryna vilna atitinkamai ir kainuoja, tad nusprendėme, kad reikia turėti ir ekonominį variantą – pasirinkome vilną, maišytą su poliesteriu. Vis dėlto jis taip ir neišpopuliarėjo – pasimatavusios jį ir palyginusios su vilnoniu, pirkėjos nedvejodamos rinkdavosi pastarąjį“, – pasakoja Eglė.

Dažniausiai lietuvės renkasi iš mišrios kašmyro ir avies vilnos pasiūtą rūbą. Gera vilna pasižymi puikiomis savybėmis, kurios nepamainomos šiuolaikinės moters gyvenime. Tarkime, iš kašmyro pasiūtas paltukas yra itin lengvas, nesivelia, „nepritraukia“ pūkų, ir beveik nesiglamžo – net išlipus iš automobilio po valandos ant jo nebesimato raukšlių.

Dar vienas „Coaty Coat“ išskirtinumas – įvairaus storio pašiltinimai, siuvami į paltus, kurių dėka gaminiai yra ir elegantiški, ir šilti. Kol rado būdą, kaip suderinti šias dvi iš pažiūros sunkiai derančias savybes ir pasiūti drabužį, tinkamą žvarbiems ir permainingiems Lietuvos orams, mamai su dukra teko gerokai pasukti galvas. Galiausiai juodvi savo paltams pritaikė specialų šiluminį įdėklą, iki tol gamintojų daugiausia naudotą tik specializuotai sportinei ir turizmo aprangai.

Pagal drabužių šiluminės izoliacijos efektyvumo rodiklį (CLO), vienas šio high tech šiluminio įdėklo Meida® sluoksnis prilygsta daugiau kaip dviem vienas ant kito dėvimiems kašmyro vilnos megztiniams. Be to, yra nepralaidus vėjui bei tinkamas alergiškiems žmonėms. Žvelgiant į dailius paltukus sunku patikėti, kad jie tinkami dėvėti žiemą, tačiau tai – tiesa: net ir šilčiausi „Coaty Coat“ paltai, kurie žvarbią dieną apsaugo ne ką mažiau nei pūkinė striukė, atrodo lengvi, elegantiški ir dailiai krenta.

Nori būti arčiau pirkėjų

Po „Coaty Coat“ ženklu telpa net pora dešimčių paltų modelių, kurtų p. Ramunės. Populiariausi, anot jos – klasikinio kirpimo. Abi teigia buvusios nustebintos lietuvių moterų drąsos ir įvairiapusiškumo – dažna atėjusi iškart pareiškia, kad tikrai nenori juodos spalvos palto. Mėgstamiausi, anot Eglės – mėlyni, smėlio, pilki atspalviai, bet siuvo ir išskirtinių spalvų, pavyzdžiui, ryškiai žydrų ar rožinių paltų. Iš viso „Coaty Coat“ spalvų paletėje yra keliasdešimt spalvų ir audinių, atrinktų iš sertifikuotų gamintojų.

„Visuomet stengiamės išsamiai patarti savo klientėms kaip tinkamai susikomplektuoti norimą gaminį, nes net ir to paties modelio paltukas gali atrodyti visiškai kitaip pakeitus tik audinio spalvą ar faktūrą“, - tikina Eglė. Įdirbis duoda teigiamų vaisių – jos džiaugiasi, kad klientės būna patenkintos galutiniu rezultatu ir nesusipratimų praktiškai nebūna. Vis dėlto savo studijoje visada turi ir standartinių dydžių gatavų gaminių, kuriuos galima įsigyti tiesiog iš ekspozicijos.

Verslininkės neslepia, kad į premium segmentą orientuoto gaminio bet kur neparduosi. Vis dėlto matydamos augantį savo pirkėjų pasitikėjimą, jos galvoja žengti į prekybos rinką – ir neketina apsiriboti vien Lietuva.

„Per šiuos trejus metus mes galutinai išsigryninome savo veiklą, atsirinkome patikimus tiekėjus ir sukomplektavome išties kokybišką produktą – nuo sagų iki audinio. Galime drąsiai pasakyti, jog šiandien siuvame tobulą paltą – tokį, kokį ir įsivaizdavome pradėdamos verslą. Todėl galvojame, kad dabar pats laikas mūsų kūriniams atsidurti parduotuvėse. Juolab, kad neretai sulaukiame klausimų iš užsienyje gyvenančių moterų, kur galėtų įsigyti mūsų gaminius“, – tikina p. Ramunė.

Prekybai planuojama siūlyti 12 populiariausių, laiko patikrintų modelių, ir suteikti užsakovams galimybę be jokių apribojimų iš jų išsirinkti pageidaujamus, įskaitant ir spalvas, dydžius bei įvairias rankovių ir paties palto ilgio kombinacijas.

Pasak p. Ramunės, kiekvienas rūbas sukerpamas ir gaminamas individualiai, todėl jos gali įvykdyti bet kokį užsakymą – pavyzdžiui, užsakovui pasiūti viso labo tris skirtingus vieno dydžio modelius: „Plačios apimties gamybos dabar neplanuojame – svarbiausias mūsų tikslas yra nepriekaištinga kokybė, todėl liksime nedidelis, nišinis ir labai lankstus verslas, atviras įvairioms bendradarbiavimo formoms.“ Pirmieji žingsniai jau žengti – jos sulaukė užsakymo iš Norvegijoje esančios parduotuvės savininko, kuris susiradęs lietuves pats, išsirinko keliolika ryškiaspalvių paltų – tokių, kurie labiausiai patiktų jo pirkėjams.

„Ir toliau dirbsime tiesiogiai su klientėmis, tačiau bendradarbiausime ir su prekybininkais. Tais, kurių pirkėjai ieško išskirtinės prekės, pagamintos Lietuvoje, bet savo kokybe nenusileidžiančios užsienio kūrėjų darbams“, – ateities planus atskleidžia Lietuvoje jau pamėgto prekės ženklo kūrėjos.

FOTOGALERIJA „Coaty Coat“ (8 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Ministras L. Kukuraitis vairuotojams dienpinigius siūlo mokėti, jeigu jų alga sieks 2 MMA  12

Socialinės apsaugos ir darbo ministro teigimu, ateityje tolimųjų reisų vairuotojams planuojama leisti...

Nauja liberalų politinė jėga vadinsis Laisvės partija  1

Nauja liberalų politinė jėga vadinsis Laisvės partija, pranešė Aušrinė Armonaitė, viena jos steigėjų Seimo...

Griežtėja elektroninės prekybos taisyklės 

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį pritarė taisyklėms, skirtoms apsaugoti vartotojus nuo klaidinimo...

Prekyba
15:22
Interviu su V. P. Andriukaičiu: tikslas – socialinė Europa su didesniu biudžeto kapšu Premium 4

Į prezidentus kandidatuojantis eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis įsitikinęs, kad Europos Sąjungos...

„Alibaba“ įkūrėjas: dirbti 12 val. per parą, 6 dienas per savaitę – palaima Premium 13

Kai vis aktyviau diskutuojama apie darbo savaitės trumpinimą bei tokio pokyčio naudą darbuotojams, Jacko Ma,...

Vadyba
11:11
Kai atliekų sektoriaus kontrolė butaforinė, nukenčia vartotojai 1

Elektronikos ir spartaus skaitmenizavimosi amžių ir jo suteiktą komfortą sekė rūpestis: kur dėsime...

Paslaugos
10:36
D. Grybauskaitė: Lietuva pasirengusi prisidėti atstatant Paryžiaus katedrą 22

Lietuva sukrėsta Paryžiaus Dievo Motinos šventovės tragedija, bet yra pilna ryžto padėti Prancūzijai...

10:25
Viskas apie kandidatus į prezidentus – vienoje vietoje 2

„Verslo žinios“ nori padėti savo skaitytojams geriau pažinti kandidatus ir jų pažiūras svarbiausiais...

Neišnaudotos galimybės: pusę kuklaus eksporto į Kiniją sudaro baldai ir mediena Premium 1

Net 62% Kinijos įmonių pernai susidūrė su vėluojančiais atsiskaitymais, rodo „Coface“ atlikta apklausa. Vis...

Kinija atsigauna, bet dar trūksta tvaraus augimo įrodymų

Kinijos ekonomika šį ketvirtį paaugo 6,4%, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Toks tempas paneigė...

Lietuvoje kuriami ateities keliai: kur kas atsparesni ir su nanomedžiagomis Verslo tribūna 8

Lietuvos automobilių kelių direkcija, pasinaudodama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone...

Bambagyslė vis dar tvirta 9

Parlamentarai ir toliau saugo savivaldybių ir jų valdomų įmonių vidaus sandorius – nors ydingą jų praktiką...

Savivaldybės neskuba atsisakyti sandorių su savo įmonėmis Premium 2

Savivaldybės neatsisako įpročio pirkti paslaugas iš sau pavaldžių įmonių, nors ne kartą skambėjo ir...

Finansai
05:45
Panaikinus sankcijas, „Rusal“ JAV investuoja 200 mln. USD Premium 2

Rusijos aliuminio milžinė „Rusal“ dėl ryšių su oligarchu Olegu Deripaska didžiąją dalį praėjusių metų...

Pramonė
05:45
Lūžių gydymui planuojama naudoti 3D spausdintuvus Verslo tribūna

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kelia iššūkį verslo atstovams sukurti inovatyvių įtvarų...

Verslo aplinka
2019.04.16
Žalieji sprendimai ateities miestams: mažiau tarši logistika Verslo tribūna 1

Tokiu pavadinimu konferenciją Vilniuje balandžio 12 d. surengė Žaliosios politikos institutas. Renginyje,...

Europos Parlamentas nustatė minimalias teises dirbantiesiems pagal netipines darbo sutartis

Europos Parlamentas (EP) patvirtino naujas Europos Sąjungos (ES) taisykles, kuriomis stiprinamos asmenų,...

Verslo aplinka
2019.04.16
Generalinė prokuratūra skundžia nuosprendį Sausio 13-osios byloje

Generalinė prokuratūra skundžia Vilniaus apygardos teismo nuosprendį Sausio 13-osios byloje ir teigia, kad...

Verslo aplinka
2019.04.16
Atsakomybė už kartelius gresia 17-kai vadovų 6

Asmeninė atsakomybė už kartelinius susitarimus gresia 17-likai įmonių vadovų – jiems gali būti apribota teisė...

Paslaugos
2019.04.16
Pesimistinis scenarijus: iki 2030 m. Lietuvoje liks 2,4 mln. gyventojų 38

Per ateinančius šešerius metus žmonių skaičius Lietuvoje gali sumažėti iki 2,5 mln. žmonių, o iki 2030 m.

Vadyba
2019.04.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau