BBC – verslui naudingos žinios iš Rygos

Reklama publikuota: 2017-09-22

Latvijoje atsigauna pramonės komponentų gamyba. Prieš pora metų Rygoje įsikūrusi vienintelė Baltijos šalyse bei viena moderniausių Europos Sąjungoje guolių gamykla „Baltic Bearing Company“ (BBC), valdanti prekės ženklus BBC ir BBC-R, per metus gali gaminti iki 11 mln. įvairios paskirties guolių, bendrovėje dirba 180 gamybos specialistų, inžinierių bei technologų.

nuotrauka::1 left

Guoliai ypatingo patikimumo bei tikslumo reikalaujanti bet kokios technikos, kurioje kas nors juda ar sukasi, sudedamoji dalis – ir skalbyklės, ir traukinio lokomotyvo.

Pasak Aleksejaus Lorenco, BBC pardavimų direktoriaus, Rygoje bendrovė įkurta todėl, kad Rytų Europoje nebuvo užimta niša, kurią BBC produkcija ir užpildė, o dabar sėkmingai konkuruoja su senaisiais Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos guolių gamintojais. Investuotojai nusprendė ne įsigyti ar atnaujinti jau veikiančią gamyklą, o pradėti viską nuo pradžių: suprojektuota ir pastatyta gamykla, laboratorija, įsigyta moderniausia Europos, Azijos, Amerikos gamintojų pramoninė įranga.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Dabar BBC jauniausia ir naujausia guolių gamybos kompanija Europoje, visa įranga – staklės, testavimo stendai – sukomplektuoti į ateitį, siekiant ne tik tenkinti dabartinį produkcijos poreikį, bet išlikti konkurencingais ir rytdienos rinkoje. Bendrovės produkcijos pardavimas plečiasi, antri metai BBC guoliai montuojami gerai žinomos „Karcher“ buitinės technikos įrenginiuose, bemaž visose Europos šalyse jau turime produktų pardavimų istoriją. Pirmuoju ir didžiausiu BBC klientu Lietuvoje tapo „Lytagra“, prekiaujanti žemės ūkiui skirta produkcija bei agregatais“, – sakė pardavimų direktorius.

Pristato per dieną

Raimonda Remeikytė, BBC atstovė Lietuvoje, atkreipia dėmesį, kad guolių gamykla ir sandėliai yra kaimyninėje šalyje, todėl savo klientams Lietuvoje gali pasiūlyti greitą bei nebrangų produkcijos pristatymą per vieną darbo dieną ir išvengti brangių technikos prastovų dėl gedimų.

Pasak p. Lorenco, Baltijos regiono verslui svarbu, kad Rygoje įrengtas didžiausias Baltijos šalyje BBC produkcijos sandėlis su įvairiausių guolių pasirinkimu. Tokia pasiūla suteikia bendrovei pranašumą prieš kitus gamintojus.

nuotrauka::2 left nocrop

BBC gamina įvairių techninių parametrų rutulinius, kūginius, sferinius, cilindrinius guolius bei šarnyrus bemaž visų pramonės šakų įrangai arba gaminamai produkcijai – automobiliams, sunkiajam transportui, elektros prietaisams, metalurgijos staklėms, žemės ūkio technikai, kuro ir energijos gamybos įrenginiams, buitinei technikai ir kt. Bendrovė didžiuojasi bene moderniausia Europoje laboratorija, kur atliekamas naujų gaminių projektavimas, bandomųjų modelių gamyba bei pagamintos produkcijos testavimas. Visi gamybos procesai, įranga bei laboratorija yra sertifikuoti pagal ES reikalavimus.

Patirtis ir ateitis

„Svarbiausia guolio savybė, lemianti jo ilgaamžiškumą bei patikimą veikimą, – preciziškas visų komponentų tikslumas. BBC guoliai atitinka 6 klasės tikslumo kategoriją. Gamybos procesas maksimaliai automatizuotas, gaminiams taikoma tripakopė kontrolės sistema: pradžioje įvertinamos gautų ruošinių ir medžiagų savybės, gamybos proceso metu tikrinami atskiri guolio sudedamųjų dalių komponentai, galiausiai stende tikrinamas galutinis produktas“, – aiškino specialistas.

Pasak p. Lorenco, šiuo metu apie 20% aukščiausios kategorijos patyrusių specialistų bendrovė yra pakvietusi iš įvairių Rytų Europos šalių guolių gamybos bendrovių, tačiau tikslingai ugdomi savi darbuotojai, taikoma patirties perimamumo sistema, iš kiekvieno kviestinio specialisto mokosi du vietiniai, turintys potencialo ilgainiui tapti savo srities meistrais.

BBC numačiusi plėstis: projektuojamas antras plėtros etapas – gamykla išaugs du kartus. Bendrovės produkcija spėjo pelnyti pasitikėjimą Rytų Europos šalyse, o šiuo metu užtikrintai žengia į Centrinės Europos rinkas, turi potencialo konkuruoti ir užimti naujas nišas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku