Naujajame Nacionalinės filharmonijos sezone – 50 originalių programų

Publikuota: 2017-09-11
Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius. Monikos Pietarytės nuotr.
Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius. Monikos Pietarytės nuotr.

Lietuvos nacionalinė filharmonija skelbia 77-ojo sezono rugsėjo–gruodžio mėnesiais numačiusi per penkiasdešimt originalių programų, skambėsiančių Filharmonijoje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Šv. Jonų bažnyčioje, Lietuvos mokslų akademijos salėje ir Trakų pilies menėje.

77-ojo koncertų sezono pradžia – rugsėjo 16 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje prie vieno ryškiausių mūsų šalies simfoninių kolektyvų – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro – dirigento pulto stos šio kolektyvo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas. Solo grieš garsus vokiečių violončelininkas Johannesas Moseris. Skambės Edwardo Elgaro ir Gustavo Mahlerio kūrinių programa.

Jaunosios kartos violončelės virtuozu vadinamas Johannesas Moseris (g. 1979) Lietuvos publikai jau girdėtas: prieš kelerius metus jį girdėjome griežiantį su orkestru „I, Culture“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertas publikos ir kritikos buvo įvertintas puikiai.

Obuolys nuo obels

J. Moseris yra violončelininko, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Davido Geringo mokinys. Griežti violončele jis pradėjo būdamas aštuonerių, o profesoriaus mokiniu tapo 1997-aisiais.

2002 m. laimėjo antrąją Tarptautinio Piotro Čaikovskio konkurso vietą (pirmoji nebuvo skirta) ir specialų prizą už P. Čaikovskio „Rokoko variacijų“ atlikimą. „Moserio išgaunamas garsas yra nuostabus. Jis buvo stulbinamai išraiškingas tauraus liūdesio kupinoje lėtojoje kūrinio dalyje“, – apie J. Moserio grojimą rašė „Los Angele Times“ kritikas po jo koncerto su Los Andželo filharmonijos orkestru.

J. Moseris groja su Berlyno, Niujorko, Miuncheno, Honkongo, Izraelio filharmonijų, Čikagos, Londono, Tokijo ir kitais garsiais simfoniniais orkestrais, rengia kamerinės muzikos programas.

Laukia ir kamerinio

Lietuvos kamerinio orkestro koncertų sezono pradžia – spalio 7-ąją. Su orkestru koncertuos jo meno vadovas, solistas ir dirigentas Sergejus Krylovas, solo arfa skambins Joana Daunytė, dalyvaus ansamblis „Giunter Percussion“. Koncerto programoje – W. A. Mozarto, J. Haydno, L. Bernsteino kūriniai.

Tarptautinės muzikos bendruomenės dėmesį S. Krylovas atkreipė po pergalių Antonio Stradivari konkurse Kremonoje (1998 m.) ir Fritzo Kreislerio – Vienoje (2000 m.). Po jų atsivėrė garsiausios Europos koncertinės erdvės.

Dabar jis koncertuoja su žymiausiais pasaulio kolektyvais – Vienos, Sankt Peterburgo, NHK Tokijo, Čekijos, Hamburgo, Kopenhagos filharmonijų, Milano „Giuseppe Verdi“, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Zalcburgo „Camerata Academica“ orkestrais. Atlieka daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius, groja su kitais garsiais solistais.

Ypač svarbi atlikėjui buvo draugystė su Mstislavu Rostropovičiumi, su kuriuo ne kartą koncertavo. Maestro S. Krylovą yra pavadinęs vienu iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų.

Pakeleiviai

Lapkričio 11–25 d. Filharmonijoje vyks vienas solidžiausių sezono pirmosios pusės renginių – penktasis Vilniaus fortepijono festivalis.

Jo meno vadovė pianistė Mūza Rubackytė ketina nustebinti įdomiais susitikimais su publikai jau žinomais ir dar negirdėtais pianistais. Šiųmečio festivalio tema – „Pakeleiviai“.

2017-uosius muzikos metus vainikuos tradiciniai „Kalėdų muzikos savaitės“ ir naujamečiai koncertai.

(VŽ, Nacionalinės filharmonijos informacija)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau