Paskirtasis premjeras pripažįsta: revoliucijų kitų metų biudžete nebus

Nauja Vyriausybė neturi laiko ir galimybių, o ir nemato būtinybės esamingiau koreguoti kitų metų biudžeto projektą. Todėl paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis pabrėžia, kad jokių biudžetinių revoliucijų kitąmet nebus.
Antradienį p. Skvernelis Seimo posėdyje pristatė septynioliktosios Vyriausybės sudėtį, kurioje kol kas trūksta teisingumo ministro. Visi 13 paskirtųjų ministrų dalyvavo Seimo posėdyje, klausėsi paskirtojo premjero, atsakė į kai kuriuos parlamentarų klausimus.
Po programos pristatymo paskirtasis premjeras ir paskirtieji ministrai atsakė į Seimo narių klausimus. Kalbėdamas apie dar socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos šešioliktosios Vyriausybės suformuotą 2017 m. biudžeto projektą, p. Skvernelis sakė: Natūralu, kad neturime nei laiko, nei galimybių dabar daryti esminių, revoliucinių pakeitimų kitų metų biudžete, kurį jau kitą savaitę turėtume svarstyti ir Vyriausybėje, ir paskui Seime.
Numatyta, kad po to, kai gruodžio 13 d. Seimas balsuos dėl naujos Vyriausybės ir ši formaliai pradės dirbti, jau kitą dieną ji įvertins parlamentarų teikiamas pataisas kitų metų biudžeto projektui, o gruodžio 15 d., ketvirtadienį, Seime turėtų būti surengtas antrasis biudžeto projekto svarstymas. Balsavimas dėl jo priėmimo parlamento posėdyje numatomas gruodžio 20 d.
Ir paskirtasis premjeras p. Skvernelis, ir paskirtasis finansų ministras Vilius Šapoka ne kartą atkreipė dėmesį, kad naujoji Vyriausybė nemato būtinybės labai smarkiai keisti kitų metų biudžeto projekto.
Bet žiūrint į ateitį, į 2018 m. ir vėlesnius metus, pokyčių bus, pirmiausia socialinėje srityje, tarp jų ir susijusių su didesne parama šeimoms, auginantiems vaikus, antradienį atsakydamas į Seimo narių klausimus tvirtino p. Skvernelis.
Jis pabrėžė, kad vienas iš pokyčių kitų metų biudžete galėtų būti siejamas su planais pusmečiui iki 2017 m. liepos atidėti dalies socialinio modelio įstatymų, įskaitant ir naujojo Darbo kodekso, įsigaliojimą, kas leistų biudžete sutaupyti iki 80 mln. Eur.
Socialiniu modeliu neišsprendė kai kurių problemų motinystės socialinis draudimas nepakankamas, pensijų sistemos reforma faktiškai nevykdoma, nėra balanso tarp darbdavių ir darbuotojų interesų. Todėl ir pusei metų siūlome atidėti ir pašalinti ekspertų bei socialinių partnerių nurodomus trūkumus. O po pusmečio, galiu patikinti, turėsime gerą, kokybišką dokumentą, tikrą, o ne menamą struktūrinę reformą, sakė paskirtasis premjeras.
Ponas Šapoka savo ruožtu ramino, kad nėra planų skubiai, jau nuo kitų metų pradžios daryti esmines mokestines permainas. Pirmiausia esą bus skaičiuojama ir tariamasi, ieškoma kompleksinių sprendimų kalbant apie mažiausiai uždirbančių asmenų pajamų apmokestinimą, taip pat ir apie mokestinių lengvatų būtinumą. Tokioms konsultacijoms numatoma skirti visus kitus metus, ruošiantis jau 2018 m. biudžeto parengimui.
Paskirtasis finansų ministras pabrėžė, kad bus konsultuojamasi ir ieškoma bendro sutarimo kai kuriais kitais finansų valdymo klausimais, įskaitant ir dėl galimybės įkurti valstybinį komercinį banką. Čia veikimo galimybės yra gana plačios. Tai nebūtinai gali būti bankas, tai gali būti ir specializuotas fonas ar kitokia institucija, kuri būtų naudojama kaip finansinė priemonė sprendžiant kai kurias problemas, sakė p. Šapoka. Seimo posėdyje atsakydamas į parlamentarų klausimus paskirtasis premjeras taip pat patvirtino, kad yra planų atsisakyti mokinio krepšelio, įvedant vadinamąjį klasių komplektą. Be to, jis teigė, kad naujoji Vyriausybė dar panagrinės, ar šiukšlių deginimas gaminant energiją yra tikrai pagrįstas ir geras būdas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti