Išmaniosios pramonės šaukliai

Publikuota: 2016-11-30
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.

Žvelgiant per šiandienos prizmę, XXI-asis amžius į istoriją turėtų įeiti kaip išmanusis šimtmetis. Šiuolaikinis verslas technologijų teikiamas galimybes greitai pritaikė pramonės procesuose, o jiems valdyti reikia specifinių žinių. Taip gimė išmaniojo pramonės ir energetikos įmonių aptarnavimo paslaugos, kurias mūsų šalyje teikia bendrovė „Axis Industries“.

Garsiausių pasaulio ekonomistų pranešimuose skamba žinia, jog išgyvename ketvirtąją pramonės revoliuciją. Pirmoji industrinė revoliucija įvyko XVIII amžiaus pabaigoje gamyklose pradėjus diegti garo mašinas. Antrasis perversmas – elektros įrenginių įdarbinimas masinės produkcijos gamyboje XX amžiaus pradžioje. Elektronikos ir IT sprendimų taikymas procesų automatizavimui, pradėtas nuo 1970-ųjų ir besitęsiantis iki šių dienų, pakrikštytas trečiąja pramonės revoliucija.

Socialiniai tinklai, duomenų surinkimas ir analitika, debesų kompiuterija – tai ketvirtoji, išmanioji, pramonės revoliucija „Industrie 4.0“, kuri vyksta ant trečiosios skaitmeninės revoliucijos pamatų bei reiškia gamybos ir pramonės sektoriaus skaitmeninimą, o jos varomasis variklis yra skaidrumo, veiksmingumo ir efektyvumo didinimas. Šiuos tikslus pasiekti galima naudojant dviejų rūšių technologijas: IT ir duomenų analizės, o tai reiškia, kad išmanūs tampa ne tik įrenginiai, bet ir verslo procesai. Išmanumas versle tampa neišvengiamu, norint išlikti šių dienų verslo grumtynėse.

Kaip gi atrodo išmaniosios įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugos verslui bei pramonei? Apie jų atsiradimo ištakas kalbamės su AB „Axis Industries“ serviso paslaugų departamento direktoriumi Artūru Lopeta.

nuotrauka::3 left

Jūsų bendrovė pasiūlė išmaniojo aptarnavimo paslaugas pramonės ir energetikos įmonėms. Kas tai per paslaugos ir kiek laiko jas teikiate?

Tai kompleksinė paslauga, padedanti išlaikyti ir padidinti gamybos įrangos efektyvumą ir patikimumą, gerinti pajėgumo ir finansinius rodiklius, pailginti įrangos eksploatavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Tai padeda sutaupyti ne tik sąnaudas, bet ir laiką – išvengiama neefektyvių veiksmų, procesų ir dokumentavimo.

Išmanusis aptarnavimas yra neatsiejamas ir prasideda nuo IT sprendimų, kurie skirti įmonių apskaitos, automatizavimo ir kitų procesų efektyvumui didinti. IT srityje siūlomos ir kitos kompleksinės paslaugos: individualiai pritaikytų kompiuterinių sistemų kūrimas ar kita programinė įranga tenkinanti kliento poreikius. Tai ypač aktualu pramonės įmonėms, kurios gali diegti automatizuotus sprendimus, modernizuoti senas sistemas, operatorių pultus, individualius robotizacijos sprendimus.

Kokie rezultatai pasiekami pradėjus naudoti šias sistemas. Kokie procesai optimizuojami, kokią naudą gauna įmonės? Pateikite keletą pavyzdžių.

Mūsų paslaugos prekinis ženklas ne veltui pavadintas SOLVO (solvo – lot. išspręsti, atlaisvinti), mes klientams siūlome sprendimus, kaip padidinti gamybos ir veiklos efektyvumą. Kalbant apie realius pavyzdžius, norėčiau paminėti vieną paprastesnių, bet tikrai efektyvių sprendimų – ANDON sistemą, valdančią gamybos procesus ir darbuotojų krūvį. Ji sumažina prastovų trukmę, didina darbo procesų skaidrumą bei gali būti pritaikoma bet kokio pobūdžio darbo vietai. „Axis Industries“ skaitiklių gamyboje ANDON mes naudojame jau du metus ir matome, kad prastovos gamyboje sumažėjo per pusę, gamybos našumas dėl to padidėjo beveik 10 proc. Tuo metu kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti. Kaip rodo įvairūs tyrimai, įmonėse, įsidiegusiose CMMS aptarnavimo efektyvumas padidėja beveik 30 proc. Tokie rezultatai pasiekiami, nes naudojant šias sistemas visi darbuotojai gali matyti kam ir ką reikia padaryti, ar darbai suplanuoti, reikiamos medžiagos numatytos, ar jomis pasirūpinta ir t.t.

Plečiantis gamybos apimtims įmonėse, vis dažniau kyla poreikis valdyti ar kontroliuoti nutolusių inžinerinių sistemų darbą, siūlome ir tokius sprendimus kaip sujungti, modernizuoti, valdyti informaciją iš skirtingų duomenų bazių, skaičiuoti ir matyti pagrindinius veiklos rodiklius.

Kokiu būdu klientas gali suprasti pasiektus rezultatus. Kiek laiko praėjus po išmanių sprendimų diegimo jie pasirodo?

Aiškiai pamatuojamas ir matomas efektyvumas klientui yra svarbiausia. Skaitmeninių technologijų suteikiamos galimybės užtikrinti didesnį skaidrumą, parodyti realiai sukuriamą vertę, didinti atskaitingumą yra labai svarbios kiekviename verslo sektoriuje, o ypatingai pramonėje. Tokių sprendimų kūrimui šiuo metu skiriame didžiausią dėmesį ir jų teikiama nauda apčiuopiama labai greitai. Mūsų bendrovė paslaugas pramonei pradėjo teikti nuo remonto, atliekamo įrenginiams sugedus. Vėliau sekė periodinis aptarnavimas ir planinis įrenginių remontas. Dabar gyvai analizuojamas gamybos procesas, iš anksto numatomi ir eliminuojami gamybos sutrikimai. Sėkmingą įrenginių darbo veikimą užtikrina nuolatinis duomenų kaupimas, procesų analizė ir realaus laiko duomenų palyginimas su praėjusiais periodais.

Kaip ilgainiui keitėsi jūsų teikiamos paslaugos?

Laikui bėgant paslaugos šiuolaikiškėjo ir tapo išmanios, tačiau jų tikslai nesikeitė bei puikiai pažįstami ir didžiulės gamyklos vadovui ir paprastam mechanikui, kuris toje gamykloje pluša prie įrenginių – užtikrinti nepertraukiamą ir ekonomiškai pagrįstą įrenginių veikimą. Gamykloms siūlomas pramonės ir energetikos įrenginių techninis aptarnavimas, kuris grįstas išmaniųjų įrankių visuma. Profesionalus aptarnavimas leidžia bėgant metams išlaikyti ir pagerinti gamybos įrangos efektyvumą bei patikimumą, pailginti įrangos tarnavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Visapusiška gamybos linijų diagnostika ir auditas, įrangos gyvavimo ciklo planavimas – visa tai galiausiai atsispindi sumažėjusioje išlaidų grafoje ir padidėjusiame produktyvume.

Kokia yra išmaniųjų įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugų sėkmingo naudojimo formulė?

Vien tik inovatyviausių išmaniųjų sprendimų naudojimas negarantuoja sėkmės. Svarbus ir optimalus jų valdymas ir kompleksiniai sprendimai, kurie užtikrina aukščiausią kokybę ir didina įmonių efektyvumą. Patikima ir savalaikė informacija, maksimaliai skaidriai valdomi procesai, patogiai ir aiškiai pateikiami dokumentai, priemonės, užtikrinančios nenutrūkstamą ir našią gamybą – visa tai klientams pasiekti padeda tokie mūsų siūlomi sprendimai, kaip nuotolinio įrenginių valdymo, duomenų nuskaitymo, kaupimo, perdavimo į kitas sistemas ir analizės, įvairių parametrų matavimo ir palyginimo priemonės, elektroninių dokumentų bei ataskaitų kūrimui skirti įrankiai, energetinis auditas ir įrenginių diagnostika.

Dėkojame už pokalbį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Švedienė palieka pramonininkų konfederaciją 1

Giedrė Švedienė atsisako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vykdomosios direktorės pareigų.

Vadyba
2018.04.05
„Švyturys-Utenos alus“ įdarbino saulę 5

„Švyturys-Utenos alus“ (ŠUA) ant alaus daryklos Utenoje stogų įsirengė 1 MW galios saulės jėgainę –...

Energetika
2018.04.05
„Pieno žvaigždėse“ – akcininkų karai dėl įtakos Premium

Vienoje didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių „Pieno žvaigždės“ verda didžiųjų akcininkų kova dėl...

Rinkos
2018.04.05
„Grigeo“ planuoja beveik 4 mln. Eur dividendams 2

Lietuvos higieninio popieriaus gamybos AB „Grigeo“ valdyba siūlo dividendams skirti 3,942 mln. Eur, po 0,06...

Pramonė
2018.04.04
Verslo gelbėjimas ar tyčinis bankrotas – kartais tik interpretacijos reikalas Premium 2

Norėdami išgelbėti su sunkumais susidūrusią įmonę vadovai neretai pirmiausia stengiasi atsiskaityti su tais...

Verslo aplinka
2018.04.04
Baldų gamintojus kelia pačių kurti produktai Premium 1

AB „Kauno baldai“, minkštųjų baldų gamintoja, jau keleri metai didina pardavimus, didesnių jų tikimasi ir...

Pramonė
2018.04.04
„CEBIT 2018“ transformuojasi į technologijų festivalį, įdomų kiekvienam Rėmėjo turinys

Viena didžiausių technologijų ir skaitmenizacijos parodų pasaulyje „CEBIT“ keičia ne tik konferencijos laiką,...

Pramonė
2018.04.04
Lietuvos gynybos pramonės įmonės Vašingtone tikisi naujų sandorių

Antradienį Vašingtone vyksiančiame Baltijos šalių ir JAV verslo forume dalyvaus dvi dešimtys Lietuvos įmonių,...

Pramonė
2018.04.03
Euro zonos gamybos sektoriaus apsukos kovą lėtėjo

Euro zonos gamybos sektoriaus apsukos kovą, trečią mėnesį iš eilės, toliau lėtėjo. Regione kiek išsikvėpus...

Pramonė
2018.04.03
„MG Baltic“ supirkinės „Gubernijos“ akcijas

Koncernui „MG Baltic“ priklausanti įmonė „MV Group production“ ketina teikti privalomą siūlymą įsigyti...

Rinkos
2018.04.03
Gimsta dar vienas Kinijos milžinas: ketinama sujungti dvi didžiausias laivų statyklas

Kinijos vyriausybė ruošia planą, pagal kurį dvi dabartinės didžiausios šalies laivų statyklos bus sujungtos...

Pramonė
2018.04.03
Perkantiems elektrinį dviratį suomiams – 400 Eur subsidija

Suomijos transporto ministerija kiekvienam elektrinio dviračio pirkėjui žada kompensuoti po 400 Eur. Panašias...

Transportas
2018.04.02
Gamina tai, ką Lietuvoje parduoti uždrausta

Vilniaus optinių prietaisų gamybos UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ gamina skaitmeninius naktinio matymo...

Pramonė
2018.04.02
Estija nedalyvaus „Expo 2020“ – verslas nemato prasmės 3

Estija, skirtingai nei Lietuva, neprisistatys pasaulinėje parodoje „Expo 2020“, kuri po dvejų metų vyks...

Verslo aplinka
2018.04.01
Karkasinius namus Šveicarijoje surenka robotai

Grupė Šveicarijos Ciuricho aukštosios technikos mokyklos inžinierių sukūrė schemą, pagal kurią savarankiškai...

Pramonė
2018.04.01
Pas partnerius į Vilnių iš Kauno keliavo per Graikiją 1

Kuo naujesnė idėja, tuo sunkiau gali rasti būdų jai įgyvendinti, taip pat – atrasti ir tinkamų partnerių. Vis...

Pramonė
2018.04.01
Ar tikrai verslas valdžiai priešas? 3

Jei pavyktų perkrauti valdžios ir verslo santykius ir atversti juose naują puslapį, išloštų visi, o...

Pramonė
2018.03.31
„Utenos trikotažas“ dividendų nemokės 1

AB „Utenos trikotažas“ valdyba nusprendė neskirti lėšų dividendų už 2017 m. akcininkams išmokėjimui dėl...

Rinkos
2018.03.30
Verslo pirkimų Kinijoje ypatumai Premium 1

Kinija yra niuansų ir beprotiško verslumo šalis, kurioje „gamykla“ gali atsirasti per vieną dieną, o...

Technologijos
2018.03.30
Į Lietuvą – dvigubai galingesnis TUI srautas 5

Praėjusiais metais tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas Lietuvoje sudarė 528,3 mln. Eur ir,...

Verslo aplinka
2018.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau