Išmaniosios pramonės šaukliai

Reklama publikuota: 2016-11-30
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.
svg svg
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.

Žvelgiant per šiandienos prizmę, XXI-asis amžius į istoriją turėtų įeiti kaip išmanusis šimtmetis. Šiuolaikinis verslas technologijų teikiamas galimybes greitai pritaikė pramonės procesuose, o jiems valdyti reikia specifinių žinių. Taip gimė išmaniojo pramonės ir energetikos įmonių aptarnavimo paslaugos, kurias mūsų šalyje teikia bendrovė „Axis Industries“.

Garsiausių pasaulio ekonomistų pranešimuose skamba žinia, jog išgyvename ketvirtąją pramonės revoliuciją. Pirmoji industrinė revoliucija įvyko XVIII amžiaus pabaigoje gamyklose pradėjus diegti garo mašinas. Antrasis perversmas – elektros įrenginių įdarbinimas masinės produkcijos gamyboje XX amžiaus pradžioje. Elektronikos ir IT sprendimų taikymas procesų automatizavimui, pradėtas nuo 1970-ųjų ir besitęsiantis iki šių dienų, pakrikštytas trečiąja pramonės revoliucija.

Socialiniai tinklai, duomenų surinkimas ir analitika, debesų kompiuterija – tai ketvirtoji, išmanioji, pramonės revoliucija „Industrie 4.0“, kuri vyksta ant trečiosios skaitmeninės revoliucijos pamatų bei reiškia gamybos ir pramonės sektoriaus skaitmeninimą, o jos varomasis variklis yra skaidrumo, veiksmingumo ir efektyvumo didinimas. Šiuos tikslus pasiekti galima naudojant dviejų rūšių technologijas: IT ir duomenų analizės, o tai reiškia, kad išmanūs tampa ne tik įrenginiai, bet ir verslo procesai. Išmanumas versle tampa neišvengiamu, norint išlikti šių dienų verslo grumtynėse.

Kaip gi atrodo išmaniosios įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugos verslui bei pramonei? Apie jų atsiradimo ištakas kalbamės su AB „Axis Industries“ serviso paslaugų departamento direktoriumi Artūru Lopeta.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::3 left

Jūsų bendrovė pasiūlė išmaniojo aptarnavimo paslaugas pramonės ir energetikos įmonėms. Kas tai per paslaugos ir kiek laiko jas teikiate?

Tai kompleksinė paslauga, padedanti išlaikyti ir padidinti gamybos įrangos efektyvumą ir patikimumą, gerinti pajėgumo ir finansinius rodiklius, pailginti įrangos eksploatavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Tai padeda sutaupyti ne tik sąnaudas, bet ir laiką – išvengiama neefektyvių veiksmų, procesų ir dokumentavimo.

Išmanusis aptarnavimas yra neatsiejamas ir prasideda nuo IT sprendimų, kurie skirti įmonių apskaitos, automatizavimo ir kitų procesų efektyvumui didinti. IT srityje siūlomos ir kitos kompleksinės paslaugos: individualiai pritaikytų kompiuterinių sistemų kūrimas ar kita programinė įranga tenkinanti kliento poreikius. Tai ypač aktualu pramonės įmonėms, kurios gali diegti automatizuotus sprendimus, modernizuoti senas sistemas, operatorių pultus, individualius robotizacijos sprendimus.

Kokie rezultatai pasiekami pradėjus naudoti šias sistemas. Kokie procesai optimizuojami, kokią naudą gauna įmonės? Pateikite keletą pavyzdžių.

Mūsų paslaugos prekinis ženklas ne veltui pavadintas SOLVO (solvo – lot. išspręsti, atlaisvinti), mes klientams siūlome sprendimus, kaip padidinti gamybos ir veiklos efektyvumą. Kalbant apie realius pavyzdžius, norėčiau paminėti vieną paprastesnių, bet tikrai efektyvių sprendimų – ANDON sistemą, valdančią gamybos procesus ir darbuotojų krūvį. Ji sumažina prastovų trukmę, didina darbo procesų skaidrumą bei gali būti pritaikoma bet kokio pobūdžio darbo vietai. „Axis Industries“ skaitiklių gamyboje ANDON mes naudojame jau du metus ir matome, kad prastovos gamyboje sumažėjo per pusę, gamybos našumas dėl to padidėjo beveik 10 proc. Tuo metu kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti. Kaip rodo įvairūs tyrimai, įmonėse, įsidiegusiose CMMS aptarnavimo efektyvumas padidėja beveik 30 proc. Tokie rezultatai pasiekiami, nes naudojant šias sistemas visi darbuotojai gali matyti kam ir ką reikia padaryti, ar darbai suplanuoti, reikiamos medžiagos numatytos, ar jomis pasirūpinta ir t.t.

Plečiantis gamybos apimtims įmonėse, vis dažniau kyla poreikis valdyti ar kontroliuoti nutolusių inžinerinių sistemų darbą, siūlome ir tokius sprendimus kaip sujungti, modernizuoti, valdyti informaciją iš skirtingų duomenų bazių, skaičiuoti ir matyti pagrindinius veiklos rodiklius.

Kokiu būdu klientas gali suprasti pasiektus rezultatus. Kiek laiko praėjus po išmanių sprendimų diegimo jie pasirodo?

Aiškiai pamatuojamas ir matomas efektyvumas klientui yra svarbiausia. Skaitmeninių technologijų suteikiamos galimybės užtikrinti didesnį skaidrumą, parodyti realiai sukuriamą vertę, didinti atskaitingumą yra labai svarbios kiekviename verslo sektoriuje, o ypatingai pramonėje. Tokių sprendimų kūrimui šiuo metu skiriame didžiausią dėmesį ir jų teikiama nauda apčiuopiama labai greitai. Mūsų bendrovė paslaugas pramonei pradėjo teikti nuo remonto, atliekamo įrenginiams sugedus. Vėliau sekė periodinis aptarnavimas ir planinis įrenginių remontas. Dabar gyvai analizuojamas gamybos procesas, iš anksto numatomi ir eliminuojami gamybos sutrikimai. Sėkmingą įrenginių darbo veikimą užtikrina nuolatinis duomenų kaupimas, procesų analizė ir realaus laiko duomenų palyginimas su praėjusiais periodais.

Kaip ilgainiui keitėsi jūsų teikiamos paslaugos?

Laikui bėgant paslaugos šiuolaikiškėjo ir tapo išmanios, tačiau jų tikslai nesikeitė bei puikiai pažįstami ir didžiulės gamyklos vadovui ir paprastam mechanikui, kuris toje gamykloje pluša prie įrenginių – užtikrinti nepertraukiamą ir ekonomiškai pagrįstą įrenginių veikimą. Gamykloms siūlomas pramonės ir energetikos įrenginių techninis aptarnavimas, kuris grįstas išmaniųjų įrankių visuma. Profesionalus aptarnavimas leidžia bėgant metams išlaikyti ir pagerinti gamybos įrangos efektyvumą bei patikimumą, pailginti įrangos tarnavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Visapusiška gamybos linijų diagnostika ir auditas, įrangos gyvavimo ciklo planavimas – visa tai galiausiai atsispindi sumažėjusioje išlaidų grafoje ir padidėjusiame produktyvume.

Kokia yra išmaniųjų įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugų sėkmingo naudojimo formulė?

Vien tik inovatyviausių išmaniųjų sprendimų naudojimas negarantuoja sėkmės. Svarbus ir optimalus jų valdymas ir kompleksiniai sprendimai, kurie užtikrina aukščiausią kokybę ir didina įmonių efektyvumą. Patikima ir savalaikė informacija, maksimaliai skaidriai valdomi procesai, patogiai ir aiškiai pateikiami dokumentai, priemonės, užtikrinančios nenutrūkstamą ir našią gamybą – visa tai klientams pasiekti padeda tokie mūsų siūlomi sprendimai, kaip nuotolinio įrenginių valdymo, duomenų nuskaitymo, kaupimo, perdavimo į kitas sistemas ir analizės, įvairių parametrų matavimo ir palyginimo priemonės, elektroninių dokumentų bei ataskaitų kūrimui skirti įrankiai, energetinis auditas ir įrenginių diagnostika.

Dėkojame už pokalbį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
„Išskirtinai sunkų“ ketvirtį „Tesla“ pristatė 68% daugiau elektromobilių

„Tesla“ šeštadienį pranešė, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius visame pasaulyje pristatė 310.048...

Automobiliai
2022.04.02
Lūžio taškas: Lietuvoje – nulis rusiškų dujų 7

Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų: dujų perdavimo sistema nuo šio mėnesio pradžios veikia be rusiškų...

Pramonė
2022.04.02
Italija ir Ispanija planuoja naują dujų jungtį priklausomybei nuo Rusijos mažinti

Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi pareiškė, kad su Ispanijos kolega aptarė idėją nutiesti dujotiekį...

Pramonė
2022.04.01
G. Nausėda: Europai grįžti prie rusiškų dujų po karo būtų didžiausia klaida

Nuo rusiškų dujų itin priklausomos Europos Sąjungos valstybės turi planų, kaip jų atsisakyti „per itin trumpą...

Verslo aplinka
2022.04.01
V. Dombrovskis: ES aiškiai apsisprendė mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų

Europos Sąjunga (ES) planuoja iki šių metų pabaigos dviem trečdaliais sumažinti savo priklausomybę nuo...

Verslo aplinka
2022.04.01
„Vilniaus baldų“ šešių mėnesių grynasis pelnas siekė 6,808 mln. Eur

Baldų AB „Vilniaus baldai“, kurios finansiniai metai prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.,...

Pramonė
2022.04.01
Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 3

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
2022.04.01
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 2

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku