Išmaniosios pramonės šaukliai

Publikuota: 2016-11-30
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.

Žvelgiant per šiandienos prizmę, XXI-asis amžius į istoriją turėtų įeiti kaip išmanusis šimtmetis. Šiuolaikinis verslas technologijų teikiamas galimybes greitai pritaikė pramonės procesuose, o jiems valdyti reikia specifinių žinių. Taip gimė išmaniojo pramonės ir energetikos įmonių aptarnavimo paslaugos, kurias mūsų šalyje teikia bendrovė „Axis Industries“.

Garsiausių pasaulio ekonomistų pranešimuose skamba žinia, jog išgyvename ketvirtąją pramonės revoliuciją. Pirmoji industrinė revoliucija įvyko XVIII amžiaus pabaigoje gamyklose pradėjus diegti garo mašinas. Antrasis perversmas – elektros įrenginių įdarbinimas masinės produkcijos gamyboje XX amžiaus pradžioje. Elektronikos ir IT sprendimų taikymas procesų automatizavimui, pradėtas nuo 1970-ųjų ir besitęsiantis iki šių dienų, pakrikštytas trečiąja pramonės revoliucija.

Socialiniai tinklai, duomenų surinkimas ir analitika, debesų kompiuterija – tai ketvirtoji, išmanioji, pramonės revoliucija „Industrie 4.0“, kuri vyksta ant trečiosios skaitmeninės revoliucijos pamatų bei reiškia gamybos ir pramonės sektoriaus skaitmeninimą, o jos varomasis variklis yra skaidrumo, veiksmingumo ir efektyvumo didinimas. Šiuos tikslus pasiekti galima naudojant dviejų rūšių technologijas: IT ir duomenų analizės, o tai reiškia, kad išmanūs tampa ne tik įrenginiai, bet ir verslo procesai. Išmanumas versle tampa neišvengiamu, norint išlikti šių dienų verslo grumtynėse.

Kaip gi atrodo išmaniosios įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugos verslui bei pramonei? Apie jų atsiradimo ištakas kalbamės su AB „Axis Industries“ serviso paslaugų departamento direktoriumi Artūru Lopeta.

nuotrauka::3 left

Jūsų bendrovė pasiūlė išmaniojo aptarnavimo paslaugas pramonės ir energetikos įmonėms. Kas tai per paslaugos ir kiek laiko jas teikiate?

Tai kompleksinė paslauga, padedanti išlaikyti ir padidinti gamybos įrangos efektyvumą ir patikimumą, gerinti pajėgumo ir finansinius rodiklius, pailginti įrangos eksploatavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Tai padeda sutaupyti ne tik sąnaudas, bet ir laiką – išvengiama neefektyvių veiksmų, procesų ir dokumentavimo.

Išmanusis aptarnavimas yra neatsiejamas ir prasideda nuo IT sprendimų, kurie skirti įmonių apskaitos, automatizavimo ir kitų procesų efektyvumui didinti. IT srityje siūlomos ir kitos kompleksinės paslaugos: individualiai pritaikytų kompiuterinių sistemų kūrimas ar kita programinė įranga tenkinanti kliento poreikius. Tai ypač aktualu pramonės įmonėms, kurios gali diegti automatizuotus sprendimus, modernizuoti senas sistemas, operatorių pultus, individualius robotizacijos sprendimus.

Kokie rezultatai pasiekami pradėjus naudoti šias sistemas. Kokie procesai optimizuojami, kokią naudą gauna įmonės? Pateikite keletą pavyzdžių.

Mūsų paslaugos prekinis ženklas ne veltui pavadintas SOLVO (solvo – lot. išspręsti, atlaisvinti), mes klientams siūlome sprendimus, kaip padidinti gamybos ir veiklos efektyvumą. Kalbant apie realius pavyzdžius, norėčiau paminėti vieną paprastesnių, bet tikrai efektyvių sprendimų – ANDON sistemą, valdančią gamybos procesus ir darbuotojų krūvį. Ji sumažina prastovų trukmę, didina darbo procesų skaidrumą bei gali būti pritaikoma bet kokio pobūdžio darbo vietai. „Axis Industries“ skaitiklių gamyboje ANDON mes naudojame jau du metus ir matome, kad prastovos gamyboje sumažėjo per pusę, gamybos našumas dėl to padidėjo beveik 10 proc. Tuo metu kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti. Kaip rodo įvairūs tyrimai, įmonėse, įsidiegusiose CMMS aptarnavimo efektyvumas padidėja beveik 30 proc. Tokie rezultatai pasiekiami, nes naudojant šias sistemas visi darbuotojai gali matyti kam ir ką reikia padaryti, ar darbai suplanuoti, reikiamos medžiagos numatytos, ar jomis pasirūpinta ir t.t.

Plečiantis gamybos apimtims įmonėse, vis dažniau kyla poreikis valdyti ar kontroliuoti nutolusių inžinerinių sistemų darbą, siūlome ir tokius sprendimus kaip sujungti, modernizuoti, valdyti informaciją iš skirtingų duomenų bazių, skaičiuoti ir matyti pagrindinius veiklos rodiklius.

Kokiu būdu klientas gali suprasti pasiektus rezultatus. Kiek laiko praėjus po išmanių sprendimų diegimo jie pasirodo?

Aiškiai pamatuojamas ir matomas efektyvumas klientui yra svarbiausia. Skaitmeninių technologijų suteikiamos galimybės užtikrinti didesnį skaidrumą, parodyti realiai sukuriamą vertę, didinti atskaitingumą yra labai svarbios kiekviename verslo sektoriuje, o ypatingai pramonėje. Tokių sprendimų kūrimui šiuo metu skiriame didžiausią dėmesį ir jų teikiama nauda apčiuopiama labai greitai. Mūsų bendrovė paslaugas pramonei pradėjo teikti nuo remonto, atliekamo įrenginiams sugedus. Vėliau sekė periodinis aptarnavimas ir planinis įrenginių remontas. Dabar gyvai analizuojamas gamybos procesas, iš anksto numatomi ir eliminuojami gamybos sutrikimai. Sėkmingą įrenginių darbo veikimą užtikrina nuolatinis duomenų kaupimas, procesų analizė ir realaus laiko duomenų palyginimas su praėjusiais periodais.

Kaip ilgainiui keitėsi jūsų teikiamos paslaugos?

Laikui bėgant paslaugos šiuolaikiškėjo ir tapo išmanios, tačiau jų tikslai nesikeitė bei puikiai pažįstami ir didžiulės gamyklos vadovui ir paprastam mechanikui, kuris toje gamykloje pluša prie įrenginių – užtikrinti nepertraukiamą ir ekonomiškai pagrįstą įrenginių veikimą. Gamykloms siūlomas pramonės ir energetikos įrenginių techninis aptarnavimas, kuris grįstas išmaniųjų įrankių visuma. Profesionalus aptarnavimas leidžia bėgant metams išlaikyti ir pagerinti gamybos įrangos efektyvumą bei patikimumą, pailginti įrangos tarnavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Visapusiška gamybos linijų diagnostika ir auditas, įrangos gyvavimo ciklo planavimas – visa tai galiausiai atsispindi sumažėjusioje išlaidų grafoje ir padidėjusiame produktyvume.

Kokia yra išmaniųjų įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugų sėkmingo naudojimo formulė?

Vien tik inovatyviausių išmaniųjų sprendimų naudojimas negarantuoja sėkmės. Svarbus ir optimalus jų valdymas ir kompleksiniai sprendimai, kurie užtikrina aukščiausią kokybę ir didina įmonių efektyvumą. Patikima ir savalaikė informacija, maksimaliai skaidriai valdomi procesai, patogiai ir aiškiai pateikiami dokumentai, priemonės, užtikrinančios nenutrūkstamą ir našią gamybą – visa tai klientams pasiekti padeda tokie mūsų siūlomi sprendimai, kaip nuotolinio įrenginių valdymo, duomenų nuskaitymo, kaupimo, perdavimo į kitas sistemas ir analizės, įvairių parametrų matavimo ir palyginimo priemonės, elektroninių dokumentų bei ataskaitų kūrimui skirti įrankiai, energetinis auditas ir įrenginių diagnostika.

Dėkojame už pokalbį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pramonininkai sinchronizacijos projektui pasiruošę

Lietuvos pramonininkai nėra labai patenkinti, kad tik jiems tenka mokėti už kai kuriuos strateginius...

Energetika
07:31
Migracijos politika turkmėniškai: iki 40 m. uždrausta išvykti iš šalies 14

Turkmėnija išsprendė migracijos problemą, uždrausdama gyventojams, nesulaukusiems 40 metų, išvykti iš šalies.

Pramonė
2018.06.30
Kova dėl medienos aštrės – „Kronospan“ Rygoje investuoja 100 mln. Eur

Tarptautinei medienos perdirbimo milžinei priklausanti „Kronospan Riga“ Latvijoje į medžio drožlių ir medžio...

Pramonė
2018.06.29
GPAIS rakštis – spręs, ar pratęsti pereinamąjį laikotarpį Premium 5

Birželio 30 d. baigiasi Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS), kuria...

„Intersurgical“ užims visą „Smart“ parką, per kelis etapus sukurs 1.500 darbo vietų Premium 7

Visagino taryba kitą savaitę ne aukciono tvarka perduos maždaug 8 ha žemės sklypą „Smart“ parke regioninės...

Pramonė
2018.06.29
Derybos su atliekų vežėjais dėl kainų didinimo – finišo tiesiojoje Premium

Atliekų vežėjams po nelengvų ir užsitęsusių derybų pavyko pasiekti, kad gamintojų organizacijos padidintų...

Austrų „Pago“ prieš „Gubernijos“ „Pago Pago ginger beer“ 1

Tarptautinės „Eckes-Granini Group“ valdoma austrų sulčių gamintoja „Pago International Gesellschaf“...

Pramonė
2018.06.28
„Vilniaus baldų“ grynasis pelnas sumažėjo 32%

Baldų gamybos AB „Vilniaus baldai“ 2018 m. finansinių metų devynių mėnesių pardavimo pajamos išaugo 7,8%,...

Pramonė
2018.06.27
Sabaliauskas: „Independence“ yra „boxeris“, bet už jį moka ne visi Premium 11

Verslininkai pasirengę mokėti už kovą su klimato kaita ir atsijungti nuo Maskvos valdomos elektros sistemos.

Energetika
2018.06.27
„BusinessEurope“: ES ekonomikos augimas pasiekė piką, po kurio ims lėtėti

Europos pramonės ir darbdavių organizacijas vienijančios verslo organizacijos „BusinessEurope” 2018 m.

Pramonė
2018.06.27
Kaip paveiktų Lietuvą visuotinis prekybos karas Premium

Jeigu prasidėjęs prekybos karas taptų visuotinis, pasaulio ekonomikos lauktų „užtemimas“, perspėja...

Verslo aplinka
2018.06.27
„Sicor Biotech“ konkurencija JAV apyvartą nusmukdė 21%, pelną – 61% Premium

Mažėjanti biotechnologinės farmacijos UAB „Sicor Biotech“ gaminamo produkto kaina ir įmonei nepalankus euro...

Pramonė
2018.06.27
Pirmąkart paskelbė „Chanel“ ataskaitą: apyvarta beveik 10 mlrd. USD

Per savo 108 metų istoriją mados namai „Chanel“ pirmąkart paskelbė metinę ataskaitą: per 2017 m. mados namų...

Pramonė
2018.06.26
Baltarusijoje – 615 lietuviško kapitalo įmonių 1

Baltarusijos statistikos tarnyba suskaičiavo užsienio investicijas šalyje: daugiausia įmonių įsteigta su...

Pramonė
2018.06.26
Šiaulių baldų gamintoja „Vilmers“ pirmoji pasaulyje išbando „Pramonė 4.0“ įrengimą Premium 2

Šiaulių minkštųjų baldų gamybos UAB „Vilmers“ pirmoji pasaulyje bando skaitmeninę baldinių audinių sukirpimo...

Pramonė
2018.06.26
Skelbiamas „Auditas pramonei LT“ kvietimas – galės pasinaudoti ir stambios įmonės 1

Skatindama įmones didinti energijos vartojimo efektyvumą, Ūkio ministerija skelbia kvietimą pasinaudoti...

Pramonė
2018.06.25
Lietuvos įmonė pradeda klinikinius tyrimus kovai su vėžiu 2

Biotechnologijų UAB „Froceth“, vienintelė Lietuvoje turinti leidimą gaminti pažangios terapijos vaistinius...

Pramonė
2018.06.25
Lietuvos bankas prognozuoja toliau augsiant algas, perspėja dėl prekybos karų

Nors Lietuvos ūkio augimas lėtėja, darbo užmokestis toliau auga dėl darbo rinkoje išliekančios įtampos.

Verslo aplinka
2018.06.25
Klaipėdos LEZ įmonių apyvarta pasiekė 1 mlrd. Eur

Klaipėdos LEZ praėjusiais metais fiksavo šuolį – pradėti 7 nauji investicijų bei plėtros projektai, LEZ...

Pramonė
2018.06.25
Kodėl švedų įmonių Lietuvoje dešimteriopai mažiau nei Estijoje Premium 3

Dvi iš trijų Lietuvoje veikiančių Švedijos kapitalo įmonių planuoja toliau investuoti Lietuvoje, tačiau...

Verslo aplinka
2018.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau