Išmaniosios pramonės šaukliai

Publikuota: 2016-11-30
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.

Žvelgiant per šiandienos prizmę, XXI-asis amžius į istoriją turėtų įeiti kaip išmanusis šimtmetis. Šiuolaikinis verslas technologijų teikiamas galimybes greitai pritaikė pramonės procesuose, o jiems valdyti reikia specifinių žinių. Taip gimė išmaniojo pramonės ir energetikos įmonių aptarnavimo paslaugos, kurias mūsų šalyje teikia bendrovė „Axis Industries“.

Garsiausių pasaulio ekonomistų pranešimuose skamba žinia, jog išgyvename ketvirtąją pramonės revoliuciją. Pirmoji industrinė revoliucija įvyko XVIII amžiaus pabaigoje gamyklose pradėjus diegti garo mašinas. Antrasis perversmas – elektros įrenginių įdarbinimas masinės produkcijos gamyboje XX amžiaus pradžioje. Elektronikos ir IT sprendimų taikymas procesų automatizavimui, pradėtas nuo 1970-ųjų ir besitęsiantis iki šių dienų, pakrikštytas trečiąja pramonės revoliucija.

Socialiniai tinklai, duomenų surinkimas ir analitika, debesų kompiuterija – tai ketvirtoji, išmanioji, pramonės revoliucija „Industrie 4.0“, kuri vyksta ant trečiosios skaitmeninės revoliucijos pamatų bei reiškia gamybos ir pramonės sektoriaus skaitmeninimą, o jos varomasis variklis yra skaidrumo, veiksmingumo ir efektyvumo didinimas. Šiuos tikslus pasiekti galima naudojant dviejų rūšių technologijas: IT ir duomenų analizės, o tai reiškia, kad išmanūs tampa ne tik įrenginiai, bet ir verslo procesai. Išmanumas versle tampa neišvengiamu, norint išlikti šių dienų verslo grumtynėse.

Kaip gi atrodo išmaniosios įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugos verslui bei pramonei? Apie jų atsiradimo ištakas kalbamės su AB „Axis Industries“ serviso paslaugų departamento direktoriumi Artūru Lopeta.

nuotrauka::3 left

Jūsų bendrovė pasiūlė išmaniojo aptarnavimo paslaugas pramonės ir energetikos įmonėms. Kas tai per paslaugos ir kiek laiko jas teikiate?

Tai kompleksinė paslauga, padedanti išlaikyti ir padidinti gamybos įrangos efektyvumą ir patikimumą, gerinti pajėgumo ir finansinius rodiklius, pailginti įrangos eksploatavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Tai padeda sutaupyti ne tik sąnaudas, bet ir laiką – išvengiama neefektyvių veiksmų, procesų ir dokumentavimo.

Išmanusis aptarnavimas yra neatsiejamas ir prasideda nuo IT sprendimų, kurie skirti įmonių apskaitos, automatizavimo ir kitų procesų efektyvumui didinti. IT srityje siūlomos ir kitos kompleksinės paslaugos: individualiai pritaikytų kompiuterinių sistemų kūrimas ar kita programinė įranga tenkinanti kliento poreikius. Tai ypač aktualu pramonės įmonėms, kurios gali diegti automatizuotus sprendimus, modernizuoti senas sistemas, operatorių pultus, individualius robotizacijos sprendimus.

Kokie rezultatai pasiekami pradėjus naudoti šias sistemas. Kokie procesai optimizuojami, kokią naudą gauna įmonės? Pateikite keletą pavyzdžių.

Mūsų paslaugos prekinis ženklas ne veltui pavadintas SOLVO (solvo – lot. išspręsti, atlaisvinti), mes klientams siūlome sprendimus, kaip padidinti gamybos ir veiklos efektyvumą. Kalbant apie realius pavyzdžius, norėčiau paminėti vieną paprastesnių, bet tikrai efektyvių sprendimų – ANDON sistemą, valdančią gamybos procesus ir darbuotojų krūvį. Ji sumažina prastovų trukmę, didina darbo procesų skaidrumą bei gali būti pritaikoma bet kokio pobūdžio darbo vietai. „Axis Industries“ skaitiklių gamyboje ANDON mes naudojame jau du metus ir matome, kad prastovos gamyboje sumažėjo per pusę, gamybos našumas dėl to padidėjo beveik 10 proc. Tuo metu kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti. Kaip rodo įvairūs tyrimai, įmonėse, įsidiegusiose CMMS aptarnavimo efektyvumas padidėja beveik 30 proc. Tokie rezultatai pasiekiami, nes naudojant šias sistemas visi darbuotojai gali matyti kam ir ką reikia padaryti, ar darbai suplanuoti, reikiamos medžiagos numatytos, ar jomis pasirūpinta ir t.t.

Plečiantis gamybos apimtims įmonėse, vis dažniau kyla poreikis valdyti ar kontroliuoti nutolusių inžinerinių sistemų darbą, siūlome ir tokius sprendimus kaip sujungti, modernizuoti, valdyti informaciją iš skirtingų duomenų bazių, skaičiuoti ir matyti pagrindinius veiklos rodiklius.

Kokiu būdu klientas gali suprasti pasiektus rezultatus. Kiek laiko praėjus po išmanių sprendimų diegimo jie pasirodo?

Aiškiai pamatuojamas ir matomas efektyvumas klientui yra svarbiausia. Skaitmeninių technologijų suteikiamos galimybės užtikrinti didesnį skaidrumą, parodyti realiai sukuriamą vertę, didinti atskaitingumą yra labai svarbios kiekviename verslo sektoriuje, o ypatingai pramonėje. Tokių sprendimų kūrimui šiuo metu skiriame didžiausią dėmesį ir jų teikiama nauda apčiuopiama labai greitai. Mūsų bendrovė paslaugas pramonei pradėjo teikti nuo remonto, atliekamo įrenginiams sugedus. Vėliau sekė periodinis aptarnavimas ir planinis įrenginių remontas. Dabar gyvai analizuojamas gamybos procesas, iš anksto numatomi ir eliminuojami gamybos sutrikimai. Sėkmingą įrenginių darbo veikimą užtikrina nuolatinis duomenų kaupimas, procesų analizė ir realaus laiko duomenų palyginimas su praėjusiais periodais.

Kaip ilgainiui keitėsi jūsų teikiamos paslaugos?

Laikui bėgant paslaugos šiuolaikiškėjo ir tapo išmanios, tačiau jų tikslai nesikeitė bei puikiai pažįstami ir didžiulės gamyklos vadovui ir paprastam mechanikui, kuris toje gamykloje pluša prie įrenginių – užtikrinti nepertraukiamą ir ekonomiškai pagrįstą įrenginių veikimą. Gamykloms siūlomas pramonės ir energetikos įrenginių techninis aptarnavimas, kuris grįstas išmaniųjų įrankių visuma. Profesionalus aptarnavimas leidžia bėgant metams išlaikyti ir pagerinti gamybos įrangos efektyvumą bei patikimumą, pailginti įrangos tarnavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Visapusiška gamybos linijų diagnostika ir auditas, įrangos gyvavimo ciklo planavimas – visa tai galiausiai atsispindi sumažėjusioje išlaidų grafoje ir padidėjusiame produktyvume.

Kokia yra išmaniųjų įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugų sėkmingo naudojimo formulė?

Vien tik inovatyviausių išmaniųjų sprendimų naudojimas negarantuoja sėkmės. Svarbus ir optimalus jų valdymas ir kompleksiniai sprendimai, kurie užtikrina aukščiausią kokybę ir didina įmonių efektyvumą. Patikima ir savalaikė informacija, maksimaliai skaidriai valdomi procesai, patogiai ir aiškiai pateikiami dokumentai, priemonės, užtikrinančios nenutrūkstamą ir našią gamybą – visa tai klientams pasiekti padeda tokie mūsų siūlomi sprendimai, kaip nuotolinio įrenginių valdymo, duomenų nuskaitymo, kaupimo, perdavimo į kitas sistemas ir analizės, įvairių parametrų matavimo ir palyginimo priemonės, elektroninių dokumentų bei ataskaitų kūrimui skirti įrankiai, energetinis auditas ir įrenginių diagnostika.

Dėkojame už pokalbį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Ateities fabrikai pagal „Bosch“ Premium

Vokietijos bendrovės „Robert Bosch“ GmbH („Bosch“) teigimu, ateityje gamyklos bus automatinės. Jos veiks...

„Lifosa“ baigė 14 mln. Eur vertės naujojo trąšų cecho statybas

Rusijos koncerno „Eurochem“ valdoma Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ baigė naujojo cecho statybas, į...

Pramonė
18:30
Klaipėdiškiai imasi mokslinių tyrimų laivo Farerų saloms statybų

„Vakarų Baltijos laivų statykla“ pradėjo mokslinių tyrimų laivo, kurio užsakovė – Farerų salose veikianti...

Pramonė
14:22
ES pasienyje konfiskuota 580 mln. Eur vertės klastočių

Europos Komisijos paskelbti duomenys rodo, kad 2017 m. ties ES išorės pasieniu muitinės sulaikė daugiau kaip...

Pramonė
13:51
VMG pramonės parkas: 72 mln. Eur investicijų, 350 darbo vietų Premium

Į Vakarų medienos grupės (VMG) valdomą Klaipėdos rajono pramonės ir verslo parką per 5 metus nuo projekto...

Pramonė
13:19
„Arginta Engineering“ perka įmones Lietuvoje ir Suomijoje, gamyklą Panevėžyje išsinuomojo Premium 3

Po to, kai ekologinio ūkininkavimo bendrovė „Auga Group“ šiemet nutraukė sutartį dėl Vilniaus metalo...

Pramonė
06:01
Akių ligų ikiklinikiniams tyrimams  –  1 mln. Eur 

Suomijos mokslinių tyrimų bendrovei „Experimentica Ltd“, kuri Lietuvoje yra įsteigusi antrinę įmonę, skirta 1...

Pramonė
2018.09.30
Primirštas, tačiau veiksmingas ir nemokamas „Solvit“

Lietuvos „Solvit“, kurios tikslas padėti ES piliečiams ir įmonėms išspręsti su vidaus rinka susijusias...

Pramonė
2018.09.29
Verslas jau dėlioja, kaip elgsis kietojo „Brexit“ atveju Premium 4

Kritusio svaro kurso ir įvestų prekių muitų derinys būtų toksiškas ir taptų rimtu išbandymu į Jungtinę...

Pramonė
2018.09.28
Rokiškio meras – apie milijonines investicijas: spėju, kad darbuotojų atsiveš iš Indijos Premium 10

Ketinimų protokolą su dviem Indijos kompanijomis dėl 98 mln. Eur investicijų pasirašęs Antanas Vagonis,...

Pramonė
2018.09.27
Į Paryžiaus mados savaitę Utenos „About“ veža drabužius iš sojos

Bendrovės „Utenos trikotažas“ valdomo prekių ženklo „About“ komanda ruošiasi vykti į Europos mados sostinę...

Pramonė
2018.09.27
Dėl sklypų stygiaus praradome 13 gamyklų , 110 mln. Eur investicijų Premium 7

Dėl nepakankamos nekilnojamojo turto pasiūlos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ skaičiavimu, per penkerius metus...

Pramonė
2018.09.27
Indijos bendrovės Rokiškyje planuoja vienas didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvoje 40

Dvi Indijos bendrovės į skardinių ir tekstilės gamyklas Rokiškyje numato investuoti beveik 200 mln. Eur ir...

Pramonė
2018.09.26
„Veika“ kurs biodegraduojančią pakuotę

Inovatyvias technologijas tapetų pramonei kurianti UAB „Veika“ kreipia savo žvilgsnį į kitą sritį – užsiims...

Pramonė
2018.09.26
Baltijos šalių įmonių TOP 50 reitinge dominuoja lietuviai 1

Naujausiame „Coface“ sudarytame Baltijos šalių TOP 50 įmonių reitinge lietuviai ir šiemet užtikrintai...

Verslo aplinka
2018.09.26
Ministerija: GPAIS pereinamąjį laikotarpį numatoma pratęsti iki gruodžio 4

Aplinkos ministerija paskelbė, kad prisitaikymo prie gaminių, pakuočių ir atliekų informacinės apskaitos...

Finansai
2018.09.26
A. Izgorodinas paliko pramonininkus ir perėjo į „SME Finance“

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas palieka Lietuvos pramoninkų konfederaciją ir pereina dirbti į faktoringo...

Vadyba
2018.09.26
Šiaurės Korėjos kosmetikos ženklas susiruošė konkuruoti su „Chanel“ 1

Šiaurės Korėja, regis, užsimojo įsitvirtinti grožio pramonėje – Pchenjano kosmetikos gamintoja pareiškė, kad...

Pramonė
2018.09.25
GPAIS rakštis: svarstomas naujas pereinamojo laikotarpio terminas Premium 8

Verslininkams su nerimu laukiant spalio 1 d., kai baigiasi Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos...

Finansai
2018.09.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau