Išmaniosios pramonės šaukliai

Publikuota: 2016-11-30
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.
Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti.

Žvelgiant per šiandienos prizmę, XXI-asis amžius į istoriją turėtų įeiti kaip išmanusis šimtmetis. Šiuolaikinis verslas technologijų teikiamas galimybes greitai pritaikė pramonės procesuose, o jiems valdyti reikia specifinių žinių. Taip gimė išmaniojo pramonės ir energetikos įmonių aptarnavimo paslaugos, kurias mūsų šalyje teikia bendrovė „Axis Industries“.

Garsiausių pasaulio ekonomistų pranešimuose skamba žinia, jog išgyvename ketvirtąją pramonės revoliuciją. Pirmoji industrinė revoliucija įvyko XVIII amžiaus pabaigoje gamyklose pradėjus diegti garo mašinas. Antrasis perversmas – elektros įrenginių įdarbinimas masinės produkcijos gamyboje XX amžiaus pradžioje. Elektronikos ir IT sprendimų taikymas procesų automatizavimui, pradėtas nuo 1970-ųjų ir besitęsiantis iki šių dienų, pakrikštytas trečiąja pramonės revoliucija.

Socialiniai tinklai, duomenų surinkimas ir analitika, debesų kompiuterija – tai ketvirtoji, išmanioji, pramonės revoliucija „Industrie 4.0“, kuri vyksta ant trečiosios skaitmeninės revoliucijos pamatų bei reiškia gamybos ir pramonės sektoriaus skaitmeninimą, o jos varomasis variklis yra skaidrumo, veiksmingumo ir efektyvumo didinimas. Šiuos tikslus pasiekti galima naudojant dviejų rūšių technologijas: IT ir duomenų analizės, o tai reiškia, kad išmanūs tampa ne tik įrenginiai, bet ir verslo procesai. Išmanumas versle tampa neišvengiamu, norint išlikti šių dienų verslo grumtynėse.

Kaip gi atrodo išmaniosios įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugos verslui bei pramonei? Apie jų atsiradimo ištakas kalbamės su AB „Axis Industries“ serviso paslaugų departamento direktoriumi Artūru Lopeta.

nuotrauka::3 left

Jūsų bendrovė pasiūlė išmaniojo aptarnavimo paslaugas pramonės ir energetikos įmonėms. Kas tai per paslaugos ir kiek laiko jas teikiate?

Tai kompleksinė paslauga, padedanti išlaikyti ir padidinti gamybos įrangos efektyvumą ir patikimumą, gerinti pajėgumo ir finansinius rodiklius, pailginti įrangos eksploatavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Tai padeda sutaupyti ne tik sąnaudas, bet ir laiką – išvengiama neefektyvių veiksmų, procesų ir dokumentavimo.

Išmanusis aptarnavimas yra neatsiejamas ir prasideda nuo IT sprendimų, kurie skirti įmonių apskaitos, automatizavimo ir kitų procesų efektyvumui didinti. IT srityje siūlomos ir kitos kompleksinės paslaugos: individualiai pritaikytų kompiuterinių sistemų kūrimas ar kita programinė įranga tenkinanti kliento poreikius. Tai ypač aktualu pramonės įmonėms, kurios gali diegti automatizuotus sprendimus, modernizuoti senas sistemas, operatorių pultus, individualius robotizacijos sprendimus.

Kokie rezultatai pasiekami pradėjus naudoti šias sistemas. Kokie procesai optimizuojami, kokią naudą gauna įmonės? Pateikite keletą pavyzdžių.

Mūsų paslaugos prekinis ženklas ne veltui pavadintas SOLVO (solvo – lot. išspręsti, atlaisvinti), mes klientams siūlome sprendimus, kaip padidinti gamybos ir veiklos efektyvumą. Kalbant apie realius pavyzdžius, norėčiau paminėti vieną paprastesnių, bet tikrai efektyvių sprendimų – ANDON sistemą, valdančią gamybos procesus ir darbuotojų krūvį. Ji sumažina prastovų trukmę, didina darbo procesų skaidrumą bei gali būti pritaikoma bet kokio pobūdžio darbo vietai. „Axis Industries“ skaitiklių gamyboje ANDON mes naudojame jau du metus ir matome, kad prastovos gamyboje sumažėjo per pusę, gamybos našumas dėl to padidėjo beveik 10 proc. Tuo metu kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS (angl. Computerized Maintenance Management System) leidžia pateikti vartotojui sąnaudų požiūriu efektyvias priemones eksploatuojamo turto priežiūros darbams valdyti, inventoriui kontroliuoti. Kaip rodo įvairūs tyrimai, įmonėse, įsidiegusiose CMMS aptarnavimo efektyvumas padidėja beveik 30 proc. Tokie rezultatai pasiekiami, nes naudojant šias sistemas visi darbuotojai gali matyti kam ir ką reikia padaryti, ar darbai suplanuoti, reikiamos medžiagos numatytos, ar jomis pasirūpinta ir t.t.

Plečiantis gamybos apimtims įmonėse, vis dažniau kyla poreikis valdyti ar kontroliuoti nutolusių inžinerinių sistemų darbą, siūlome ir tokius sprendimus kaip sujungti, modernizuoti, valdyti informaciją iš skirtingų duomenų bazių, skaičiuoti ir matyti pagrindinius veiklos rodiklius.

Kokiu būdu klientas gali suprasti pasiektus rezultatus. Kiek laiko praėjus po išmanių sprendimų diegimo jie pasirodo?

Aiškiai pamatuojamas ir matomas efektyvumas klientui yra svarbiausia. Skaitmeninių technologijų suteikiamos galimybės užtikrinti didesnį skaidrumą, parodyti realiai sukuriamą vertę, didinti atskaitingumą yra labai svarbios kiekviename verslo sektoriuje, o ypatingai pramonėje. Tokių sprendimų kūrimui šiuo metu skiriame didžiausią dėmesį ir jų teikiama nauda apčiuopiama labai greitai. Mūsų bendrovė paslaugas pramonei pradėjo teikti nuo remonto, atliekamo įrenginiams sugedus. Vėliau sekė periodinis aptarnavimas ir planinis įrenginių remontas. Dabar gyvai analizuojamas gamybos procesas, iš anksto numatomi ir eliminuojami gamybos sutrikimai. Sėkmingą įrenginių darbo veikimą užtikrina nuolatinis duomenų kaupimas, procesų analizė ir realaus laiko duomenų palyginimas su praėjusiais periodais.

Kaip ilgainiui keitėsi jūsų teikiamos paslaugos?

Laikui bėgant paslaugos šiuolaikiškėjo ir tapo išmanios, tačiau jų tikslai nesikeitė bei puikiai pažįstami ir didžiulės gamyklos vadovui ir paprastam mechanikui, kuris toje gamykloje pluša prie įrenginių – užtikrinti nepertraukiamą ir ekonomiškai pagrįstą įrenginių veikimą. Gamykloms siūlomas pramonės ir energetikos įrenginių techninis aptarnavimas, kuris grįstas išmaniųjų įrankių visuma. Profesionalus aptarnavimas leidžia bėgant metams išlaikyti ir pagerinti gamybos įrangos efektyvumą bei patikimumą, pailginti įrangos tarnavimo laiką, kaupti ir analizuoti gamybos pajėgumų rodiklius. Visapusiška gamybos linijų diagnostika ir auditas, įrangos gyvavimo ciklo planavimas – visa tai galiausiai atsispindi sumažėjusioje išlaidų grafoje ir padidėjusiame produktyvume.

Kokia yra išmaniųjų įrenginių ir procesų aptarnavimo bei automatizacijos paslaugų sėkmingo naudojimo formulė?

Vien tik inovatyviausių išmaniųjų sprendimų naudojimas negarantuoja sėkmės. Svarbus ir optimalus jų valdymas ir kompleksiniai sprendimai, kurie užtikrina aukščiausią kokybę ir didina įmonių efektyvumą. Patikima ir savalaikė informacija, maksimaliai skaidriai valdomi procesai, patogiai ir aiškiai pateikiami dokumentai, priemonės, užtikrinančios nenutrūkstamą ir našią gamybą – visa tai klientams pasiekti padeda tokie mūsų siūlomi sprendimai, kaip nuotolinio įrenginių valdymo, duomenų nuskaitymo, kaupimo, perdavimo į kitas sistemas ir analizės, įvairių parametrų matavimo ir palyginimo priemonės, elektroninių dokumentų bei ataskaitų kūrimui skirti įrankiai, energetinis auditas ir įrenginių diagnostika.

Dėkojame už pokalbį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Eros pabaiga: parodos „CeBIT“ daugiau nebus 1

Į verslo bendruomenę daugiausia orientuota technologijų paroda „CeBIT“ po 33 metų stabdoma. Parodos, kasmet...

Technologijos
2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Svarbiausi 2018 m. įvykiai pramonėje: investicijos, draudimai ir spartėjantis siekis skaitmeninti gamybą Premium

Metų pradžioje paskelbti „Siemens“ vadovų apklausos rezultatai nubrėžė tendenciją visiems šiems metams: kas...

Pramonė
2018.12.31
Plastiko gaminių draudimas: verslininkai Lietuvoje viliasi ilgesnio pereinamojo laikotarpio 1

Europos Sąjungos šalių ir Europos Parlamento atstovai suderino detales dėl vienkartinių plastiko gaminių...

Pramonė
2018.12.30
Traukinyje į Maskvą – verslo klasės vagonas 8

Traukinyje Kaliningradas–Maskva įrengtas verslo klasės vagonas, kuriame yra 6 kupė su sofomis–lovomis,...

Pramonė
2018.12.30
„Aksa“ pardavimus padidino penktadaliu

Gelžbetonio konstrukcijas gaminančios lietuviško kapitalo įmonės „Aksa“ pardavimo pajamos šiemet siekė 24,2...

Pramonė
2018.12.28
Kodėl baltarusiai iš Maskvos nori kompensacijos už naftą Premium

Rytoj, gruodžio 29-ąją, Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas susitiks Maskvoje ir bandys išspręsti...

Energetika
2018.12.28
Startuoja penktas ES priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas 1

Penktadienį paskelbtas priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas teikti paraiškas projektams finansuoti.

Pramonė
2018.12.28
Profesorius R. Rudzkis: krizė – už durų, Lietuva – ir vėl nepasiruošusi Premium 40

Artėjanti ekonominė krizė bus stipresnė nei ta, kuri pasaulį užklupo 2008 m., ir gali trukti kelerius metus,...

Verslo aplinka
2018.12.28
Vokietijos ekonomikai – prastesnės prognozės 4

Miuncheno ekonominių tyrimų institutas IFO pablogino Vokietijos BVP augimo prognozę artimiausiems dvejiems...

Pramonė
2018.12.28
C. Ghosnas lieka kalėjime, o G. Kellis ieško medikų pagalbos

Carlosas Ghosnas, „Renault-Nissan-Mitsubishi“ aljanso vadovas išlieka sulaikytas, o kartu su juo suimtas...

Transportas
2018.12.27
Klaipėda aplinkiniams regionams – ir donorė, ir varžovė  Premium

Patogi miesto geografinė padėtis, išvystyta infrastruktūra ir labiausiai Baltijos jūroje į rytus nutolęs...

Pramonė
2018.12.27
Politikams yra ko pasimokyti iš verslo 8

Skaičiuojant 2018-ųjų derlių, svariais laimėjimais gali drąsiai pasigirti šalies verslininkai, itin skalsius...

Pramonė
2018.12.27
Biotechnologijų „Froceth“: kuriame inovatyvius vaistus itin sunkioms ligoms gydyti Premium

Jaunų lietuvių mokslininkų įkurta biotechnologijų įmonė „Froceth“, gaminanti individualiai pritaikytus...

Technologijos
2018.12.27
Paskutinį kartą eksportuojančia šalimi Lietuva buvo 2013 m. birželį 10

Trijų Baltijos valstybių užsienio prekyba auga, tačiau jos išlieka valstybėmis – importuotojomis. 2018 m. III...

Pramonė
2018.12.26
Lietuvos įmonės gaminiai atguls į anglų lovas 3

Kitų metų pradžioje minkštus baldus ir čiužinius gaminanti UAB „Vilsofa“ ketina pasirašyti kontraktą su...

Pramonė
2018.12.24
Ruošiamasi žirginio sporto komplekso statyboms 2

Vilniaus rajono planuojamo statyti žirginio sporto komplekso vietoje šiuo metu vyksta parengiamieji darbai,...

Pramonė
2018.12.23
„MG Baltic“ už neskelbiamą sumą pardavė „Biofuture“ turtą 2

Verslininko Dariaus Mockaus valdomas vienas didžiausių šalyje koncernų „MG Baltic“ bankrutuojančios buvusios...

Pramonė
2018.12.21
Pramonės 11 mėnesių rezultatas: pajamos išaugo 4,7%

Per šių metų sausio–lapkričio mėnesius visa pramonės produkcija sudarė 20,7 mlrd. Eur ir, palyginti su tuo...

Pramonė
2018.12.21
Aliuminio kainos smuko į 16 mėnesių žemumas 7

Aliuminio kainos Londono metalų biržoje smuko į 16 mėnesių žemumas po žinių, kad JAV ketina atšaukti...

Rinkos
2018.12.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau