Šveicarai siekia riboti imigrantų iš ES skaičių

Publikuota: 2015-12-05
Rubeno Spricho („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Rubeno Spricho („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
„Verslo žinios“

Šveicarija pareiškė norinti labiau apriboti atvykėlių iš ES skaičių ir įspėja, kad nesusitarus imsis vienašalių sprendimų. Taip šalis rizikuoja pabloginti santykius su 28 šalių bloku.

„Imigrantams iš ES ir Europos laisvos prekybos sutarties šalių bus nustatyta konkreti riba, kurią viršijus kitais metais būtų įversti kiekybiniai apribojimai ir kvotos“, – „Bloomberg“ cituoja Šveicarijos vyriausybės pranešimą.

Šalis nori nustatyti konkrečius leidimų tipus ir apsigyvenimo tikslus, kuriems šie apribojimai ir kvotos galiotų. Tiesa, konkrečiau šių pareiškimų Bernas nedetalizavo. Šveicarai neriboto ES piliečių imigracijos režimą nusprendė užbaigti referendumu 2014 m., įpareigodami vyriausybę pokyčius įgyvendinti iki 2017 m.

„Sudėtinga, bet konsultacijas tęsime, kaip buvo sutarta“, – Šveicarijos poziciją komentuoja Europos Komisija.

Per dešimtmetį, kuomet ES piliečių imigracija buvo neribojama, imigrantų iš ES į Šveicariją smarkiai padaugėjo. 2014 m. jų skaičius siekė 60.000. Tokia padėtis šveicarų tarpe ėmė kelti pasipiktinimą dėl pigių būstų trūkumo ir perpildyto viešojo transporto. Tačiau verslininkai ir ekspertai įspėja, kad laisvo judėjimo apribojimas pakenktų šalies ekonomikai, kuri gausiai remiasi atvykėliais – kone ketvirtis iš 8,2 mln. Šveicarijos gyventojų nėra piliečiai.

ES ir Šveicarijos santykiai yra reguliuojami visa eile susitarimų, apimančių laisvą judėjimą, žemės ūkį, švietimą ir sienų apsaugą. Tačiau jose visose įrašyta sąlyga, kad nustojus galioti vienai sutarčiai, nustoja galioti ir visos kitos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau