15% mažesnis IT biudžetas – pakeitus vieną įprotį

Publikuota: 2015-10-29

Kas mėnesį apmokėti sąskaitą ne tik už laikraštį, bet ir už IT paslaugas – tokį kelią renkasi vis daugiau įmonių. Ne įsigyjamos, o prenumeruojamos kompiuterinės programos tapo fenomenu, kurio potencialą netruko išnaudoti IT srities milžinai.

„Google“, „Microsoft“ ir „Adobe“ – tik keletas vardų, kurie įsitvirtino kasmet 20–30% augančioje prenumeruojamų IT paslaugų rinkoje. Klientams bendrovės pasiūlė išbandyti naują bendradarbiavimo būdą ir pradėti debesų kompiuterijos būdu nuomotis programas, kurias jie anksčiau pirkdavo. Šis būdas itin pravertė sparčiai augančioms bendrovėms.

Pašokdino tramplinų parko plėtrą

JAV bendrovė „Sky Zone“, valdanti teminius tramplinų parkus, turi 95 buveines JAV, Australijoje, Kanadoje ir Meksikoje. Vien 2014 m. bendrovė atidarė 36 naujus parkus – toks augimas atnešė iššūkių.

„Per mėnesį atidarėme vidutiniškai 3 parkus – augimas buvo toks spartus, kad mūsų IT infrastruktūra nespėjo iš paskos, – atsimena Tomas Boyle‘s, „Sky Zone“ IT vadovas. – Nuolat patirdavome elektroninio pašto trukdžių, kurie sunkino komunikaciją su klientais ir partneriais.“

Bendrovei reikėjo sprendimo, kaip prisitaikyti prie spartaus darbuotojų ir atstovybių skaičiaus augimo. Buvo renkamasi išdviejų debesų kompiuterijos paketų: „Google Apps“ ir „Microsoft Office 365“. Galų gale pasirinktas pastarasis, nes darbuotojai jau mokėjo dirbti su „Microsoft“ produktais.

Ponas Boyle‘s skaičiuoja, kad dėl pasirinkto sprendimo per penkerius metus vien JAV atstovybės sutaupys apie 0,9 mln. Eur, bus optimizuotas atstovybių IT ūkio valdymas.

Išsprendė seną ginčą

Diskusija, kas labiau apsimoka – prenumeruojamos ar perkamos IT paslaugos – tęsiasi nuo tada, kai atsirado toks pasirinkimas. Pirkėjai teigia, kad pradinės išlaidos atsiperka bėgant metams, o prenumeruojamos paslaugos kainuoja vis daugiau. Prenumeruojamų paslaugų šalininkai atkerta, kad prenumeruojant sumažinamos išlaidos personalui ir įrangai.

„Computer Economics“ 2014 m. atliko nepriklausomą tyrimą, per kurį nagrinėjo ir lygino bendrovių, savo veiklą perkėlusių į debesiją, išlaidas. Paaiškėjo, kad nors prenumeruojantieji išleidžia daugiau pinigų programinei įrangai, tačiau sutaupo kitose srityse, pvz., personalui ar duomenų centrams. Galutinis rezultatas – prenumeruojamomis IT paslaugomis besinaudojančios įmonės sutaupo iki 15% IT biudžeto.

Sutaupyti padeda ir mokesčių skaičiavimas

Kai IT produktai perkami, jie laikomi išlaidomis kapitalui (CAPEX), o prenumeruojamos IT paslaugos yra laikomos išlaidomis veiklai vykdyti (OPEX). Vedant buhalterinę apskaitą šios išlaidos yra skaičiuojamos skirtingai – visas OPEX galima skaičiuoti kaip bendrovės išlaidas, tačiau to paties negalima pasakyti apie CAPEX, nes už išleistus pinigus bendrovė įsigyja turto, kuris nuvertėja tik per tam tikrą laiką.

Mokesčių skaičiavimas yra ne vienintelis skirtumas tarp įsigytos ir nuomojamos IT paslaugos. Pirmiausia įsigijęs programinę įrangą naudotojas pats atsako už jos veikimą – turi išlaikyti ir taisyti kompiuterius, rūpintis programinės įrangos naujinimais. Prenumeruojant IT paslaugą didžioji dalis rūpesčių persikelia ant nuomotojo pečių.

Apie Lietuvos situaciją ES kontekste bei kaip prenumeruojamos IT paslaugos praverčia smulkiajam verslui skaitykite www.teo.lt/verslui/prenumeratos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau