Į Seimą vėl keliauja naujas dujų sistemos kainodaros modelis

Publikuota: 2015-10-14
Algimanto Kalvaičio nuotr.
Algimanto Kalvaičio nuotr.

Vyriausybė neatidėliodama pakartotinai siūlys Seimui įteisinti naują dujų infrastruktūros išlaikymo modelį – proporcingai paskirstyti Suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo išlaikymo sąnaudas visiems dujų sistemos naudotojams.

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje Aleksandras Spruogis, energetikos viceministras, pateikė SkGD terminalo įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma nustatyti naują vadinamąjį pajėgumų mokestį, kurį turėtų mokėti visi sistemos naudotojai, nepaisant to, ar jie elektrai ir šilumai gaminti naudoja dujas, ar biokurą arba kitokią kuro rūšį.

Viceministras priminė posėdžio dalyviams, kad antradienį Seimas netikėtai balsų dauguma nepritarė analogiškam Vyriausybės teiktam projektui. Iš 99 balsavusių Seimo narių tik 43 sutiko pradėti svarstyti Vyriausybės pasiūlytą SkGD terminalo įstatymo pataisų projektą, 2 buvo prieš ir net 54 susilaikė. Todėl konstatuota, kad projekto svarstymas Seime nėra pradedamas ir jis grįžta į Vyriausybę patobulinti.

„Mes siūlome vėl teikti Seimui tokį įstatymo projektą. Atsižvelgiant į tai, kad absoliuti dauguma Seimo narių susilaikė, nusprendėme esminių pakeitimų pakartotinai teikiamame projekte nedaryti. Yra tik keli nedideli pakeitimai pagal teisininkų pateiktas pastabas“, – sakė p. Spruogis.

Vyriausybė skaičiuoja, kad naujas mokestis tik truputį pakoreguotų šilumos kainas kai kuriose savivaldybėse – didžiuosiuose miestuose, kur šilumai pagaminti daugiausiai naudojamos dujos, šiluma atpigtų vidutiniškai 5%, o savivaldybėse, tam naudojančiose pastaruoju metu gerokai atpigusį biokurą, būtų užfiksuotas vidutinis 2% šilumos pabrangimas.

„Ieškome, kaip amortizuoti tam tikrų kainų padidėjimą“, – aiškindamas, kodėl reikalinga nauja kainodara, yra sakęs premjeras Algirdas Butkevičius.

Bet Seimo narių daugumą supykdė Vyriausybės siūlymas šį klausimą svarstyti skubos tvarka.

Pakartotinai teikiamam projektui jau nebesiūloma skubos tvarka, tačiau norima, kad jis parlamentarams būtų pristatytas jau ketvirtadienio posėdyje, siekiant per lapkritį ir gruodį jį Seime priimti.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau