Išmanioji industrijos pusė

Publikuota: 2015-10-12
Visame pasaulyje gaminantis ir tiekiantis guolius bei jų blokus, sandariklius, mechatronikos, techninės priežiūros  sprendimus ir tepimo sistemas koncernas SKF diegia tausaus mechanizmų naudojimo praktiką.
Visame pasaulyje gaminantis ir tiekiantis guolius bei jų blokus, sandariklius, mechatronikos, techninės priežiūros sprendimus ir tepimo sistemas koncernas SKF diegia tausaus mechanizmų naudojimo praktiką.

Švedijos technologijų koncernas SKF stiprina išmaniųjų IT sprendimų taikymą pramonės ir aptarnavimo sferose. Tuo tikslu jis sukūrė specialias priežiūros sistemas ir mobiliąsias programėles, kurios gerokai palengvina įvairių įrengimų priežiūrą ir leidžia numatyti gedimus bei tausoti išteklius. Kuriami ir sudėtingi analitikos instrumentai inžinerijos specialistams, padedantys suprojektuoti efektyvesnius ir tvaresnius gaminius bei įrenginius.

Informacinės technologijos giliai įsiskverbė į sunkiai pasiekiamą plieno įrenginių pasaulį ir iš esmės keičia nusistovėjusius įpročius. Legendomis apipinta švediško plieno kokybė ir tvirtumas išlieka rimtu argumentu tiekiant įvairius gaminius pramonei, transportui ar statybų industrijai, tačiau ne mažiau svarbi tampa jų išmanioji priežiūra ir integravimas į inžinerijos procesą. Nuo 1907 m. inovacijų tradicijas puoselėjantis koncernas SKF tobulina savo žinias pagrindinėse technologijų bazėse: guolių ir jų blokų, sandariklių, mechatronikos, techninės priežiūros ir tepimo sistemų. Inovatyvius sprendimus ir gaminius jis tiekia daugiau kaip 40-yje pramonės sričių. Taupesni, lengvesni ir nesunkiai prižiūrimi besisukantys įrenginiai su išmaniosiomis technologijomis yra tas elementas apie kurį sukasi pramonė ir visi jos sukuriami judantys mechanizmai.

Numato guolio gyvenimo trukmę

Kaip vieną iš naujovių „SKF Group“ prezidentas Alrik Danielson šiemet pristatė analitikos instrumentą inžinerijos specialistams, pavadintą bendruoju guolių gyvenimo ciklo modeliu (Generalized Bearing Life Model). Tai naujas įrankis ir patogi duomenų bazė visiems projektuojantiems besisukančius mazgus inžinieriams, leidžianti gana tiksliai ir realistiškai paskaičiuoti šių elementų apkrovas bei ilgaamžiškumą. Tai dalis platesnės programos pavadintos „EnCompass Field Performance Programme“, skirtos tvariam mechanizmų naudojimui, priežiūrai ir kūrimui. Šioje programoje detaliai numatyta kaip prižiūrėti, kada ir kiek tepti guolius ar keisti tam tikras dalis.

Anot jo, ne mažiau svarbu tai, kad kiekvienas guolis, sandariklis ar kitas elementas būtų pritaikytas tam tikram darbui ir aplinkai. Kiekvienam mechanizmui tinka tik jam pritaikyti elementai, nes skiriasi apkrovos, temperatūra bei kitos sąlygos. Universalių guolių tiesiog nėra, kaip ir nėra universalių sportininkų, išmanančių visas sporto šakas ir vienodai gebančių jose rungtis.

Išmaniosios programėlės

Gamintojas sukūrė 35 programėles mobiliesiems įrenginiams ir kompiuteriams, kuriomis galima stebėti, analizuoti ir planuoti guolių ar kitų mechanizmų darbą bei priežiūrą. Daugiau kaip 300 tūkst. specialistų jau parsisiuntė ir naudoja darbui minėtas programėles.

Galimybė esamuoju laiku gauti ir įvertinti guolio darbo sąlygas atsirado įdiegus programą „SKF Enlight“. Ji specialistui padeda planšetiniu kompiuteriu ar išmaniuoju telefonui tikrinti besisukančių mechanizmų mazgus, jų darbo charakteristikas, sukimosi greitį, temperatūrą, vibracijų lygį, sutepimą ir kitus parametrus. Visą informaciją suteikia specialūs belaidžiai davikliai siunčiantys duomenis. Pastarieji saugomi debesų kompiuterijos saugyklose, kurias galima pasiekti prisijungus prie interneto. Ši informacija labai svarbi ir įrengimo savininkui ir tiekėjams.

Anksčiau šiam darbui atlikti reikėjo sudėtingų instrukcijų, nuodugnaus techninio inspektavimo. Dabar virtualus turas per įrengimų mazgus kompiuteryje leidžia patikrinti visus reikiamus elementus, suplanuoti priežiūros darbus. Pavyzdžiui, pramoniniams įrengimams skirta programa „SKF Machine Tool Observer MTx“ nuolat seka ir kontroliuoja besisukančių mechanizmų darbo režimą ir informuoja apie pakitusį guolio darbą, o priežiūrą atliekantis personalas gali planuoti pakeitimus. Turint informaciją apie guolio būklę programa gali aktyvuoti automatinę sutepimo sistemą, kuri laiku suteps reikiamą mazgą. Specialistai pastebi, kad apie 36 proc. visų guolių gedimų atsiranda dėl prasto ar netinkamo tepimo.

SKF tepimo sistemų verslo šaka nuosekliai auga, koncernas neseniai įsigijo keletą stambių šios įrangos gamintojų. Besisukančių elementų ir jų tepimo sprendimai iš vienų rankų, kuriuos gali lengvai pritaikyti savo kūriniuose inžinieriai ar gamintojai yra jau pasiektas SKF tikslas.

Naujosios technologijos padeda sumažinti techninės priežiūros išlaidas pagamintos produkcijos vienetui ir lengviau pasiekti įmonių vadovų užsibrėžtus veiklos rodiklius (KPI). Aukštas įrengimų patikimumas, reiškia geresnius gamybinius pajėgumus, įrengimai nestoja dėl neplanuotų gedimų.

Mažesnis poveikis aplinkai

Šiandien pagrindinis Švedijos koncerno technologijų plėtojimo tikslas – sumažinti viso gaminio gyvavimo ciklo poveikį aplinkai. Naujausias pavyzdys – „SKF Beyond Zero“ asortimento gaminiai, skirti sumažinti CO2 emisijas, taupyti ribotus išteklius. Siūlomi sumažintos trinties guoliai ir specialios tepimo sistemos, palaikančios optimalų jų darbą bei užtikrinančios ilgaamžiškumą.

Puikus tokių gaminių komplektas buvo sukurtas geležinkeliečiams. SKF mažos trinties geležinkelio guolių sandarikliai su taip vadinamaisiais CTBU (kompaktiškais kūginių ritininių guolių mazgais) palyginti su ankstesnės kartos sandarikliais sumažina guolio trintį 13 proc. Kartu siūlomas ir 37 proc. lengvesnis geležinkelio guolio antgalis, apsaugantis nuo vandens prasiskverbimo. SKF imasi restauruoti ir atnaujinti traukinių guolius, tad jų priežiūros išlaidos sumažinamos iki 55 proc. Pakanka mažesnės galios ir nedidelių eksploatacijos sąnaudų, kad greitasis traukinys toliau švilptų 300 km/val. greičiu.

Gamintojo inovacijų krepšelis išties didelis, sukurtos besisukančios magnetų varomos sistemos su aktyviaisiais magnetiniais guoliais. Jokios trinties ar kontaktų tarp magnetų ir sukamo veleno nėra, tad nereikia ir tepimo. „SKF Magnetic System“ maždaug 10 proc. efektyvesnė už tradicinius indukcinius variklius. Vienas pažangiausių sprendimų yra apginkluotas išmaniaisiais elementais – guoliuose įmontuoti davikliai, besisukančių elektromagnetų sistema suka veleną ir palaiko įvairius greičius. Didelės vibracijos, trinties ar kitų energijos praradimus lemiančių faktorių, lyginant su įprastomis mechaninėmis sistemomis, čia nėra. Didesnį našumą turintys įrenginiai reikalauja mažiau energijos ir ne tokios dažnos techninės priežiūros, jų aptarnavimas greitesnis. Tvari inžinerija tampa realybe.

SKF koncernas savo veiklą grindžia būtinybe pirmauti technologijų srityje ir puikiai išmanyti klientų poreikius, tai pagrindinis veiklos variklis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau