Pasinaudojimas per klaidą gauta el. laiško konfidencialia informacija lemia atsakomybę

Publikuota: 2015-09-07
GLIMSTEDT vyresnioji teisininkė, advokatė Inga Klimašauskienė
GLIMSTEDT vyresnioji teisininkė, advokatė Inga Klimašauskienė

Dėl siuntėjo klaidos gauto el. laiško, kuriame yra komercinė paslaptis, persiuntimas tretiesiems asmenims, neturintiems teisės susipažinti su ja, gali lemti atsakomybę, net jei paslaptis atskleista ne Lietuvoje.

Pasitaiko, kad išsiunčiant elektroninius laiškus dėl klaidos ar elektroninio pašto suflerio įtakos laiškas patenka ne tam adresatui, o jums tenka prašyti atsitiktinio laiško gavėjo ištrinti gautą konfidencialią informaciją, nors jūsų nesieja konfidencialumo sutartys.

Įstatymas įpareigoja kiekvieną asmenį elgtis taip, jog savo veiksmais (veikimu, neveikimu) nepadarytų kitam asmeniui žalos. Jei neįvykdoma įstatyme nurodyta pareiga arba atliekami veiksmai, kuriuos įstatymai ar sutartis draudžia atlikti, arba pažeidžiama bendro pobūdžio pareiga elgtis atidžiai ir rūpestingai – atsiranda civilinė atsakomybė. Kito asmens komercinės paslapties naudojimas, neturint tam teisės, draudžiamas įstatymu. Įstatymas draudžia komercinę paslaptį ne tik naudoti, bet ir įgyti, perduoti, skelbti be komercinės paslapties savininko sutikimo, taip pat tokią informaciją gauti iš asmenų, neturinčių teisės šios informacijos perduoti.

Elektroniniu paštu pasiųsta žinutė, kurioje yra komercinė paslaptis, gali įpareigoti asmenį atlyginti dėl to atsiradusią žalą. Reikia pažymėti, kad šiais, informacinių technologijų laikais, kai duomenys keliauja nepaisant jurisdikcijos, negarantuoja nesąžiningai kito subjekto komercine paslaptimi pasinaudojusio asmens atsakomybės išvengimo. Todėl net ir tais atvejais, kaip, pavyzdžiui, Lietuvoje registruoto ūkio subjekto komercinę paslaptį neteisėtai atskleidęs asmuo, esantis už Lietuvos ribų, nepaisant jo rezidavimo ar registracijos vietos (Lietuvos ar užsienio subjektas), - gali būti traukiamas atsakomybėn pagal Lietuvos teisę, Lietuvos teismuose, jei reikalavimą reiškiantis asmuo pagrindžia, kad žala atsirado vietos valstybėje.

Kitos GLIMSTEDT įžvalgos:

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau