„Kauno energetikos remonto“ pertvarką temdo skolos

Publikuota: 2015-09-02
Valstybinė energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ nuo ateinančių metų jungia dvi antrines įmones „Elektros tinklo paslaugas“ ir "Kauno energetikos remontą" į „Energetikos paslaugų ir rangos organizaciją“. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Valstybinė energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ nuo ateinančių metų jungia dvi antrines įmones „Elektros tinklo paslaugas“ ir "Kauno energetikos remontą" į „Energetikos paslaugų ir rangos organizaciją“. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Valstybės valdoma energetikos remonto paslaugų UAB „Kauno energetikos remontas“ (KER), kuri šiuo metu yra reorganizuojama, patiria finansinių sunkumų – pernai turėjusi nuostolį šiuo metu įmonė dar ir bylinėjasi su subrangovu UAB „Elektros zona“.

Dėl skolų subrangovui Kauno apygardos teismo rugpjūčio pabaigoje priimtu sprendimu yra areštuota KER turto už 343.000 Eur. Kaip nurodo „Elektros zonos“ interesus atstovaujantis teisininkas Vytautas, nenorėjęs pasakyti savo pavardės, ši suma – tai KER jiems nesumokėti pinigai už darbus, statant biokuro katilą Elektrėnuose, „Lietuvos elektrinėje“, ir delspinigiai. Biokuro katilas Elektrėnuose buvo baigtas įrengti šį pavasarį.

Anot „Elektros zonos“ teisininko, įgyvendinusi šį projektą KER neturėjo jiems pretenzijų dėl kokybės, o projektas vėlavo esą dėl pačios KER kaltės. Teisininko duomenimis, pretenzijų dėl KER neapmokėtų darbų Elektrėnuose turi ir kiti subrangovai, tačiau kol kas į teismą kreipėsi tik „Elektros zona“.

Kauno teismo jai taikytas laikinąsias apsaugos priemones – dalies turto areštą – KER trečiadienį apskundė. Šį skundą nagrinės Lietuvos apeliacinis teismas.

Misiūnas: tai techninė situacija

KER priklauso valstybinės energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“. Kaip VŽ trečiadienį teigia Dalius Misiūnas, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius, subrangovo ieškinys teismui įtakos KER reorganizacijai nepadarys. Subrangovo ieškinį p. Misiūnas įvardija kaip „techninę situaciją“.

„Tai, kas vyksta tarp KER ir subrangovo, yra techninė situacija. Tarp įmonių – šiuo atveju generalinio rangovo KER ir subrangovo - išsiskyrė nuomonės dėl atliktų darbų kokybės, terminų, todėl subrangovas pasinaudojo teise negavęs atlygio kreiptis į teismą, - pažymi p. Misiūnas. – Be to, laikinosios apsaugos priemonės yra apskųstos, todėl tolesnė įvykių eiga dar nenulemta, viskas spręsis toliau teisme“.

Paklaustas, kaip vertina KER nuostolių ruožą, p. Misiūnas teigia, jog tam įtakos galėjo turėti tai, jog įmonė priėmė sprendimą integruotis į naujas sritis – generalinę rangą, biokuro katilinių statybas.

„Bendrai įmonės (KER – red.) „sveikata“ yra normali, veikla stabili“, - taip dabartinę KER situaciją apibūdina p. Misiūnas. Anot jo, KER siekia panaikinti nuostolį, taikydama konkurencingesnes sąlygas, kainodarą, todėl tikimasi pozityvių rezultatų.

KER anksčiau yra jau buvęs gilioje duobėje dėl nuostolių. Registrų centro pateikiamais duomenimis, 2009 m. KER gavo 6,11 mln. Eur pajamų, patyrė 2,23 mln. Eur nuostolio, 2010 m. pajamos siekė 5,33 mln. Eur, nuostolis – 2,05 mln. Eur, 2011 m. pavyko panaikinti nuostolingą ruožą – gauta 11,65 mln. Eur pajamų ir 0,49 mln. Eur grynojo pelno, 2012 m. - 10,89 mln. Eur pajamų ir 0,14 pelno, 2013 m. – 11 mln. Eur pajamų ir 0,24 pelno. Pernai vėl krista į nuostolius – apyvarta siekė 31,8 mln. Eur, tačiau patirta 3,56 mln. Eur nuostolio.

KER apskundus laikinųjų apsaugos priemonių taikymą, „Elektros zonos“ ieškinio nagrinėjimas bus tęsiamas – atsakovai (KER) turi pateikti atsiliepimą į ieškinį ir toliau vyks bylos nagrinėjimas.

Vietoj dviejų steigia naują įmonę

Pagrindinės KER veiklos sritys yra energetinių įrenginių remontas, modernizavimas, montavimas, diagnostika, atsarginių dalių, valcuotų gaminių ir įvairių metalo konstrukcijų gamyba, energetinių objektų statyba. Įmonė teikia paslaugas Lietuvos energetikos sektoriaus ir pramonės įmonėms. KER dirba 260 darbuotojų.

Liepos pradžioje buvo pranešta, kad valstybės energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ nuo ateinančių metų jungia dvi antrines įmones „Elektros tinklo paslaugos“ (ETP) ir KER į „Energetikos paslaugų ir rangos organizaciją“ (EnePRO).

Anot „Lietuvos energijos“, šis žingsnis leis padidinti įmonės konkurencingumą energetikos paslaugų rinkoje, mažinti veiklos sąnaudas ir prisidėti prie grupės vertės didinimo.

Antradienį informuota, jog jau nominuotas ir naujosios EnePRO vadovas Martynas Pargaliauskas. Šias pareigas jungtinės įmonės vadovas pradės eiti nuo 2016 m. sausio 1 d. Iki metų pabaigos ETP ir KER vadovai nesikeis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau