Mažėjusios kainos atsiliepė „Lietuvos draudimo“ pelnui

Publikuota: 2015-09-01
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Didžiausia Lietuvoje ne gyvybės draudimo AB „Lietuvos draudimas“ š. m. I pusmetį pasirašė daugiau draudimo įmokų, tačiau uždirbo kiek mažiau grynojo pelno – 4,5 mln. Eur, kai pernai jis siekė 7,8 mln. Eur. Tai lėmė tiek tiesioginės, tiek investicinės veiklų pelno mažėjimas.

„Nepaisant to, kad I pusmečio rezultatas tiek augimo, tiek pelningumo prasme yra teigiamas ir mus džiuginantis, nes išlaikome savo strateginį tikslą – būti pelningai augančia bendrove, pastebėtina, kad pelno rodiklis sumažėjo. Tai lėmė tiek tiesioginės veiklos, tiek investicinės veiklos pelno mažėjimas“, – VŽ komentuoja Kęstutis Šerpytis, „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius.

Jis akcentuoja, kad pelnas iš draudimo veiklos mažėjo dėl stipriai išaugusio žalų rodiklio, kuriam daugiausiai įtakos turėjo kritusios vidutinės įmokos dėl 2014 m. sumažintų draudimo kainų, kai vidutinės žalos nemažėjo. Taip pat įmonė stebi smulkių žalų dažnio augimą. Klientams per I pusmetį atlyginta žalų už 35 mln. Eur, o tai 6,4 mln. Eur arba 23% daugiau nei praėjusiais metais.

Šiemet bendrovės investicijų veiklos pelnas I pusm. siekia 1,6 mln. Eur, tai yra 52% mažiau nei pernai. Tam, anot p. Šerpyčio, investicijų rezultato mažėjimui didžiausią įtaką daro mažesnės nei pernai palūkanos Europoje, taip pat neužtikrintumas rinkose dėl Graikijos skolų derybų birželį, kuris sumažino investicijų vertę.

„Lietuvos draudimo“ mokumo rodiklis yra 1,8 karto viršijantis reikalaujamą bei siekia 188%

Prisidėjo filialas Estijoje

Nuo 2015 m. birželio „Lietuvos draudimo“ akcininkai baigė įmonių konsolidavimo procedūras ir pavasarį įsteigtas AB „Lietuvos draudimo“ filialas Estijoje perėmė bei vykdo buvusių RSA ir PZU grupės įmonių Estijoje teises ir pareigas. Todėl finansinėse ataskaitos pateikiami duomenys apima ir Estijos filialą.

Lietuvos banko duomenimis, šiemet I pusmetį „Lietuvos draudimas“ pasirašė 62,4 mln. Eur draudimo įmokų, o tai 6,4% daugiau, nei pernai tuo pat metu. Pati bendrovė nurodo, kad kartu su filialu Estijoje š. m. I pusmetį pasirašė 66 mln. Eur ne gyvybės draudimo įmokų, palyginti su pernai metų atitinkamu laikotarpiu – 12,5% daugiau.

infogr.am::infogram_0_lietuvos_draudimas

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau