Žinai daug – pradedi nuo nulio

Publikuota: 2017-09-09
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Metai, praleisti vienoje darbovietėje, dažną, kuris darbą stengiasi atlikti ne tik iš reikalo ir domisi nenuobodžiaudamas, paverčia žinovu. Patirtis rinkoje, produkto ar paslaugos išmanymas, pažintys su patikimais klientais ir tiekėjais, intuicija, kaip išsiderėti geras sąlygas ir, žinoma, numanymas, ko reikės kitą sezoną ar po kelerių metų, kai kuriems leidžia suprasti, kad galėtų dirbti geriau. Jei visa tai virsta ryžtu, darbuotojai nutaria tapti darbdaviais ir patys pasiūlyti tą prekę ar paslaugą.

Tačiau nuojauta ir žinios nereiškia, kad kloti nuosavo verslo pamatus bus lengva. Pradedant aplinkiniais, kurie deda į šuns dienas, neva, lengva nukopijuoti, o ne pačiam sugalvoti verslo idėją, baigiant tuo, kad viską teks pradėti nuo nulio, pasinaudojant tik žiniomis ir ryžtu.

Yra nemažai sėkmės istorijų, kai darbuotojai tapo darbdavių konkurentais ar tiesiog darbdaviais, ir nors kai kurios iš jų įkvepia savo impulsyvumu, retas tų pasakojimų herojus patartų elgtis taip, kaip rodoma filmuose, – įsiveržti į vadovo kabinetą ir triumfuojant pranešti, kad šis žiūri į žmogų, kuris padarys geriau.

Svajonės per vieną naktį neišsipildo. Dar iki idėjos virtimo verslu patariama skirti 2–5 metus pasirengti – ne tik sudaryti verslo planą ar ištirti rinką, bet ir susilaikyti nuo nebūtinų išlaidų ir sukaupti santaupų gyvenimui, kol jaunas verslas atsistos ant kojų ir gebės generuoti nors ir kuklų, bet stabilų atlyginimą jo įkūrėjui.

Jolanta Šlaustienė, praėjusių metų rudenį įkūrusi darbo drabužių ir saugos priemonių prekybos UAB „Jolma“, nepasinaudojo nė vienu kontaktu, kurių per 2,5 metų darbo tokia veikla užsiimančioje įmonėje užgyveno ne vieną, tad sako, kad viskas, ką įgijo – kuo geriausias produktų išmanymas.

Visi verslininkės „įgyti“ kontaktai buvo visiems prieinamoje Rekvizitai.lt svetainėje, o į kiekvieną susitikimą su potencialiu klientu p. Šlaustienė vykdavo kaip į pažintį su pirmąkart matomu žmogumi. Tiesa, prisikrovusi ir pilną automobilį prekių, kad galėtų parodyti klientams pavyzdžių – juk beveik metus veikianti įmonė dirba šeimos bute.

„Kadangi tapau buvusios darbovietės konkurente, neišsinešiau nė vieno kontakto. Žinoma, su kai kuriomis įmonėmis, į kurias vykau, dirbau ankstesnėje įmonėje. Tad bendrauti kartais buvo paprasčiau, bet „vogti“ klientų tikrai nėjau“, – apie verslo pradžią yra pasakojusi p. Šlaustienė.

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau