Teismas: „GO Vilnius“ vadovas atleistas teisėtai

Publikuota: 2017-08-24
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį netenkino Dariaus Alberto Udrio ieškinio sostinės savivaldybės įmonei „GO Vilnius“ dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu.

VŽ rašė, kad p. Udrys buvo atleistas iš „GO Vilnius“ pareigų liepos pradžioje, nes, pasak mero Remigijaus Šimašiaus, vadovas neišnaudojo viso įstaigos potencialo ir nepakankamai ambicingai siekė užsibrėžtų tikslų.

Tuo tarpu p. Udrys įžvelgė kitų motyvų. Esą jis buvęs atleistas dėl Miesto tarybos nario Adomo Bužinsko „paskleistų melagingų kaltinimų“, susijusių su p. Udrio pažiūromis į Lietuvos partizanus.

Tačiau teismas nusprendė, kad p. Udrys kaip įstaigos vadovas buvo „nepakankamai aktyvus“.

„Jo nepakankamas iniciatyvumas, aktyvumas, negebėjimas tinkamai organizuoti įstaigos veiklą trukdė įstaigai pasiekti jai iškeltus tikslus. Tai sudarė pagrindą teismui konstatuoti, kad ieškovas Vilniaus miesto savivaldybės pasitikėjimą prarado dėl jo paties kaltės“, - rašoma teismo nutarime.

Dėl to, teigia teismas, p. Šimašius atšaukdamas p. Udrį iš užimamų pareigų darbo sutarties nepažeidė, o iš anksto įspėti p. Udrio apie atšaukimą iš pareigų neturėjo, kadangi ieškovas iš pareigų atšauktas esant jo kaltei. Teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas.

Kol bus surastas naujas „Go Vilnius“ vadovas įstaigai laikinai vadovauja Rinkodaros skyriaus vadovė Inga Romanovskienė.

„Go Vilnius“ veiklos sritys apima turizmą, verslo skatinimą bei investicijas ir miesto rinkodarą. „Creditinfo“ duomenimis, agentūros pajamos pernai siekė 1,04 mln. Eur. Įstaigoje dirba per 40 darbuotojų.

Ponas Udrys agentūrai vadovavo nuo 2016 m. rugpjūčio. Prieš ateidamas vadovauti agentūrai p. Udrys ketverius metus dirbo Europos humanitarinio universiteto plėtros bei komunikacijos prorektoriumi, buvo įkūręs kūrybinę agentūrą „Neue Unica“.

Ginčas soc. tinkluose

Konfliktas tarp p. Bužinsko ir p. Udrio kilo socialinių tinklų erdvėje pasirodžius dokumento iš Lietuvos rezistencijos Sovietų sąjungai laikų nuotraukai. To meto plakate rašoma: „Kolchozas – badas ir vergija. Kam brangi gyvybė, meskite išdavikišką tautai kolchozų organizavimo darbą! Mirtis išdavikams. Partizanai.“

Ponas Udrys komentaruose po nuotrauka paklausė, pagal kokią teisę yra skatinama mirties bausmė kolūkio organizatoriams, ir pasidalino nuoroda į terorizmo sąvokos apibrėžimą.

Tuo tarpu p. Bužinskas įraše „Facebook“ tinkle apkaltino p. Udrį Lietuvos istorijos ir didvyrių niekinimu bei suabejojo p. Udrio kompetencija vadovauti Vilnių užsienyje reprezentuojančiai organizacijai. Dėl šių kaltinimų p. Udrys apskundė p. Bužinską Vilniaus miesto tarybos etikos komisijai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau