Kokios savybės tiesiog būtinos vadovui

Publikuota: 2017-06-18
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

CEO – šios trys raidės vieniems sužadina pagarbą, kitiems – nedidelę baimę, tretiems sukelia pavydą. Viena aišku, kad vadovo pareigybė abejingų nepalieka.

Kokios savybės būdingos vadovui nagrinėta viename iš „Harvardo“ tyrimų. Apklausus 200 vadovų, paaiškėjo, kad tradiciškai vadovams priskiriamos tokios savybės: mokėjimas save pateikti viešai bei ekstravertiškumas, - nebūtinai būdingos lyderiams. Tyrime dalyvavę vadovai dažniau nurodė tokias savybes kaip gebėjimas nusistatyti prioritetus, stipri savivertė bei mokėjimas klausytis ir išgirsti kitų siūlomas idėjas.

„Forbes.com“ išskyrė keletą būdo bruožų, kurie tiesiog būtini sėkmingam ir šiuolaikiniam lyderiui.

Smalsumas

asStiprus tas vadovas, kuris geba nuolat mokytis ir prisipažinti, kad yra dalykų, kurių tiesiog nežino. Taigi nuolatinis smalsumas ir noras užpildyti žinių spragas – itin vertintinas lyderio bruožas.

Rizika

Sėkmingi vadovai išsiskiria savo gebėjimu toleruoti riziką. Pastebėtina, kad noras rizikuoti, apskritai, būdingas lyderiams bruožas.

Komunikacija

Aukščiausiojo lygio vadovai geba rasti bendrą kalbą, ko gero, su visais. Jie moka pateikti informaciją neutraliai, sugeba išlaviruoti net ir konfliktinėje situacijoje, neužsiplieskia. Maža to, sėkmingi vadovai supranta bendravimo svarbą ir stengiasi nuolat tobulinti savo komunikacijos įgūdžius.

Pagrįstas optimizmas

Yra skirtumas, kai vadovas tvirtai stovi ant žemės ir kai nuolat skrajoja padebesiais, vis pametėdamas idėjų, kurios puikiai skamba popieriuje, bet yra vargiai įgyvendinamos. Laimi tie vadovai, kurie sugeba išlaikyti balansą tarp šalto proto ir nutrūktgalviškumo.

Vizija

Vadovas tiesiog privalo turėti įmonės viziją ir aiškiai ją perteikti komandai. Jei lyderis neturi vizijos, jis mažai kuo skiriasi eilinio darbuotojo.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau