Diena su „Equinox Europe“ vadove – apie personalą, augančius rezultatus, darbo ritmą

Publikuota: 2017-05-19

Svarbiausia vadovo užduotis - netrukdyti specialistams dirbti, o prireikus, padėti rasti tinkamiausią sprendimą.

„Esame amerikietiško kapitalo įmonė. Rūpinamės visais sandėlio procesais: technologijomis, IT sprendimais, įranga. Beje, IT sprendimai kuriami Lietuvoje ir toliau diegiami visose grupės įmonėse“, – bendrovės veiklą apibūdina Rasa Beskajevienė, Kauno logistikos procesų optimizavimo UAB „Equinox Europe“ direktorė.

Pernai įmonės apyvarta buvo apie 4 mln. Eur, o šįmet planuojama pasiekti 7 mln. Eur. Vadovė tokį apyvartos šuolį aiškina tuo, kad šiais metais bus įgyvendinta nemažai projektų vietos rinkoje. Būtent Lietuvos klientai ir kėlė bendrovės finansinius rezultatus aukštyn.

„Kai 1995 m. pradėjome veiklą, dirbome tik su užsienio klientais Amerikoje, Australijoje, Vakarų Europoje ir šiek tiek Azijoje. Nuo 2001 m. ėmėmės projektų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Iš pradžių buvo sudėtinga užsakovus įtikinti, kad verta investuoti į sandėlio automatizavimą. Būtent todėl teko supaprastinti jau sukurtus sprendimus ir pritaikyti prie klientų poreikių. Pastaraisiais metais Lietuvoje įmonės noriai diegiasi naujausias sistemas, kurios pritaikytos dirbti su automatizuota įranga“, – nurodo p. Beskajevienė, įmonei vadovaujanti 20 metų.

Turtas – žmonės

Bendrovėje dirba 72 darbuotojai: IT, elektronikos, mechanikos specialistai. Pasak pašnekovės, beveik pusė komandos narių dirba nuo įmonės įkūrimo. Per metus tepasikeičia 3 – 4 darbuotojai.

„Mūsų pagrindinis turtas – žmonės. Manyčiau, kad darbuotojų lojalumas yra atsiradęs dėl bendros darbo istorijos. Juk pradėjome dirbti čia dar būdami studentais. Darbuotojų branduolys yra mano draugai. Aišku, pasitaiko, kai ilgamečiai darbuotojai išeina. Pavyzdžiui, neseniai vienas žmogus išėjo ir kaip priežastį nurodė, kad jam tiesiog trūko dėmesio. Ir aš su tuo sutinku. Taigi stengiuosi daugiau bendrauti su darbuotojais. Žinau, kaip gyvena jų vaikai, kieno mama serga“, – pasakoja p. Besakajevienė.

Draugiški santykiai su darbuotojais ypač praverčia, kai tenka spręsti netikėtas situacijas. Pašnekovė prisimena, kai teko skubiai ieškoti išeities staiga iš darbo išėjus specialistui, kuris taip ir nepabaigė svarbaus projekto.

„Einu pas draugą ir klausiu per kiek laiko jis galėtų padaryti mėnesio darbą. Jis sako – per savaitę. O projektą priduoti reikia rytoj. Ir draugas viską padaro per vieną dieną“, – žmogiško bendravimo svarbą pabrėžia pašnekovė.

Vadovė sako nesuprantanti kalbų apie kartų skirtumus. Anot jos, į įmonę dirbti ateina motyvuoti, viskuo besidomintys jauni žmonės, kurie ir išsklaido vyraujančius stereotipus. Kita vertus, sako pašnekovė, nereikia piktintis, kad jauni žmonės dabar taip įsikniaubę į kompiuterius – juk tai puikus būdas pažinti pasaulį ir įgyti žinių.

„Aktyviai dalyvauju darbuotojų atrankos procese. Pirmiausia todėl, kad baiminuosi ne todėl, kad į darbą priimsime ne tokį žmonų, o kad nepriimsime to, kurio reikia. Būna, kad žmogus pretenduoja į darbo vietą, kuri jam nėra tinkama, tačiau toks specialistas, bet kitoje pozicijoje, įmonėje reikalingas“, – argumentuoja pašnekovė.

Kartą per metus darbuotojo darbas įvertinimas. Taip specialistas sužino, kaip jam sekėsi įgyvendinti projektus, laikytis biuro taisyklių, dirbti komandoje, spręsti problemas ir pan.

„Dažniausiai įvertinimas baigiasi darbuotojo darbo užmokesčio peržiūra: algos pakėlimu arba premija. Taisyklė yra, kad įvertinimas negali būti priežastis algos sumažinimui. Juk algos sumažinimas yra demotyvacija. Tiesa, buvo keli kartai, kai įvertinus darbuotoją teko su juo atsisveikinti“, – sako p. Beskajevienė.

Savo ritmu

10-ą val. arba 16-ą val. – kasdien p. Beskajevienė susitinka su pardavimų vadovu. Tądien, kai VŽ žurnalistė lankėsi biure, šis susitikimas buvo nukeltas popietei, o iki jo, kur buvo aptariamas vieno iš vykdomų projektų etapo peržiūrėjimas, dar turėjome laiko pasišnekučiuoti.

„Mano diena gali būti labai įvairi. Būna, kad ryte važiuoju į susitikimą Rygoje ar Vilniuje. O būna dienų, kad dirbu biure. Vis dėlto mano darbo diena, nesvarbu, kada prasideda, beveik visada baigiasi apie 21 val.“, – kalba p. Beskajevienė.

Pastebėjus mano nustebimą, vadovė detalizuoja, kodėl gi darbo diena taip išsitęsia. Įmonėje galioja vadinama atvirų durų politika, kai darbuotojai pas vadovą gali ateiti bet kuriuo metu – iš anksto rezervuoti laiko nereikia.

„Esu labai įsitraukus į vykdomus projektus, todėl nuolat tenka spręsti įvairius klausimus. Sakykime, užstrigo įranga, nespėjame darbų atlikti pagal numatytą grafiką ir pan. Šalia kasdienių reikalų dar reikia gilintis į finansines ataskaitas, sutartis. Šiuos darbus paprastai atlieku po įprastų darbo valandų, kai biuras ištuštėja ir galiu susikaupti“, – šneka vadovė ir užtikrina, kad darbuotojai biuro duris užveria gerokai anksčiau.

Vis dėlto būna atvejų, kai vakarojimą darbe tenka nutraukti. „Kai vaikai paskambina ir prašo paaiškinti matematiką ar fiziką, tuomet jau skubu namo“, – nusijuokia vadovė.

Nors p. Baskajevienė save vadina IT žmogumi, tačiau dienos planus mieliau užsirašo ranka, o ties jau atlikta užduotimi padeda pliusiuką. Pašnekovė prisipažįsta, kad labai nemėgsta, kai darbus tenka perkelti į kitą dieną, todėl planus stengiasi kruopščiai vykdyti.

Ponia Beskajevienė turi vieną taisyklę, kurios tvirtai laikosi – niekada nedirba savaitgaliais. Neatsakinėja nei į elektroninius laiškus, nei į užsienio kolegų „beldimą skaipu“.

Trumpos diskusijos

Susirinkime, kuriame buvo pristatyta, kaip sekasi įgyvendinti vieno sandėlio automatizavimo sistemų kūrimą, darbuotojai trumpai ir koncentruotai nupasakojo, kas padaryta, o kur darbai buksuoja.

„Tokių susirinkimų tikslas, išsiaiškinti, kokios pagalbos reikia projekto vadovui. Bene svarbiausias klausimas – laikas, ar spėjame vykdyti įsipareigojimus“, – susirinkimą apibendrina p. Beskajevienė.

Šis projektas didelės apimties, jo vertė siekia kelis mln. Eur., todėl pabaigus kiekvieną etapą, pas užsakovus vyksta p. Beskajevienė ir pristato atliktus darbus.

„Jei užsakymas didelės apimties, dalyvauju visuose etapuose. Pažiūrėti, kaip įgyvendinti mažesni projektai, nuvažiuoju, kai jie priduodami užsakovui ir žvalgausi, kaip veikia mūsų kurtos sistemos“, – paaiškina pašnekovė.

Ponia Beskajevienė prisipažįsta, kad yra iš tų vadovų, kurie nori suprasti, ką įmonė veikia, o ne tik rūpintis administraciniais reikalais.

„Man svarbu žinoti, ką ir kaip mes darome, su kokiomis problemomis susiduriame, kur mums reikia papildomų tiekėjų ir, galiausiai, kaip darbus galime atlikti geriausiai. Manau, kad vadovas turėtų būti savo srities specialistas“, – vadovavimo filosofiją nusako vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Atostogos dėl valstybinių švenčių prasitęsia ne visuomet

Pagal naująjį Darbo kodeksą atostogų dienos skaičiuojamos darbo dienomis, todėl atostogų metu įsimaišius...

Finansai
09:25
BDAR – jau ant slenksčio 2

Šį penktadienį išauš Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) įsigaliojimo diena. Specialistai pataria...

Vadyba
06:30
Pajūrio įmonėje žvakes lieja robotai Rėmėjo turinys 3

„Ketvirtoji pramonės revoliucija žvakių fabrike gali kelti šypseną, bet jau dabar pas mus dirba 6 robotai,...

Vadyba
06:00
„Adform Lithuania“: šiandien darbuotojų rinka „karšta“ 9

Užsienio šalių bendrovių investicijos aktyviai stimuliuoja Lietuvos ekonomikos kraujotaką. Praktika rodo, kad...

Vadyba
2018.05.20
3 žingsniai žmogiškųjų išteklių perversmo link

Įprasta personalo valdymo praktika stabdo bendrovių išlikimą XXI amžiuje. Išgyventi ir klestėti ateityje...

Vadyba
2018.05.19
5 val. darbo diena pasiteisino: daugiau našumo ir motyvacijos 3

Darbuotojai, kurių darbo diena yra trumpesnė, dirba produktyviau, yra labiau įsitraukę ir motyvuoti bei...

Vadyba
2018.05.19
Slaptieji vadovų seansai: „Ruptela“ rado geresnį būdą tobulėti Premium

Užversti darbais vadovai dažnai neturi laiko ne tik pritaikyti turimų teorinių žinių, bet ir giliau...

Vadyba
2018.05.18
Didžiausias algas kovą mokėję optikos salonai 1

VŽ surikiavo optikos salonus pagal vidutinį šiemet kovą mokėtą darbo užmokestį prie mokesčius.

Streikuosiantys mokytojai: įvedus etatinį apmokėjimą už tą pačią algą teks dirbti daugiau

Penktadienį įspėjamąjį dviejų valandų streiką rengiančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos...

Vadyba
2018.05.17
„Small Planet Airlines“ valdyme – naujas institutas  3

Lietuviško kapitalo skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“ išrinko nepriklausomų stebėtojų tarybą, kuri...

Vadyba
2018.05.17
VŽ skaitytojai renka „Metų vadovą“: prasideda balsavimas 13

Pradedamas balsavimas vz.lt, kur skaitytojai galės nuspręsti, kuris įmonės vadovas, jų nuomone, verčiausias...

Vadyba
2018.05.17
Darbuotojai pasirinko brangų viešbutį, įmonei teko apmokėti Premium

Darbuotojai komandiruotės metu išsinuomavo prabangesnį viešbutį ir teismas priteisė darbdaviui apmokėti...

Finansai
2018.05.17
Kur gyvena daugiausiai pasaulio milijardierių

Tiek daug milijardierių dar niekada nebuvo – naujas tyrimas suskaičiavo, kad pernai pasaulyje buvo 2.754...

Vadyba
2018.05.16
BDAR: kokių teisių suteikia darbuotojams  Premium

Kada darbdavys gali stebėti, ką samdiniai veikia darbo kompiuteryje, kada jis gali skelbti kolegų gimtadienio...

Vadyba
2018.05.16
„Danske Bank“ darbuotojams motyvuoti pasitelkė ir įmokas į pensijų fondus Rėmėjo turinys 7

Pastaruoju metu pasigirstant kalbų apie specialistų trūkumą, šalies įmonės darbuotojams skatinti ieško ir...

Vadyba
2018.05.16
„Barclays“ pradėjo darbuotojų atleidimą 23

Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ trečiadienį pradėjo dalies savo technologijų centro darbuotojų...

Technologijos
2018.05.16
„Geidžiamiausias darbdavys 2018“: TOP10 mažųjų darbdavių 2

„Verslo žinios“ skelbia dešimt mažųjų darbdavių, kurie užėmė aukščiausią vietą reitinge „Geidžiamiausias...

Vadyba
2018.05.16
„Gap“ atsiprašė dėl marškinėlių su neteisingu Kinijos žemėlapiu

Didžiausia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybos drabužiais bendrovė „Gap“ viešai atsiprašė ir iš...

Vadyba
2018.05.15
Trišalėje taryboje MMA siūloma didinti iki 420 Eur 16

Minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų siūloma padidinti 20 Eur – iki 420 Eur. Tačiau sprendimą Trišalėje...

Vadyba
2018.05.15
Užsienio investicijos skatina pasitempti: „Mars Lietuva“, „Adform Lithuania“ patirtis Premium 4

Užsienio šalių bendrovių investicijos aktyviai stimuliuoja Lietuvos ekonomikos kraujotaką. Praktika rodo, kad...

Vadyba
2018.05.15

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau