Diena su „Equinox Europe“ vadove – apie personalą, augančius rezultatus, darbo ritmą

Publikuota: 2017-05-19

Svarbiausia vadovo užduotis - netrukdyti specialistams dirbti, o prireikus, padėti rasti tinkamiausią sprendimą.

„Esame amerikietiško kapitalo įmonė. Rūpinamės visais sandėlio procesais: technologijomis, IT sprendimais, įranga. Beje, IT sprendimai kuriami Lietuvoje ir toliau diegiami visose grupės įmonėse“, – bendrovės veiklą apibūdina Rasa Beskajevienė, Kauno logistikos procesų optimizavimo UAB „Equinox Europe“ direktorė.

Pernai įmonės apyvarta buvo apie 4 mln. Eur, o šįmet planuojama pasiekti 7 mln. Eur. Vadovė tokį apyvartos šuolį aiškina tuo, kad šiais metais bus įgyvendinta nemažai projektų vietos rinkoje. Būtent Lietuvos klientai ir kėlė bendrovės finansinius rezultatus aukštyn.

„Kai 1995 m. pradėjome veiklą, dirbome tik su užsienio klientais Amerikoje, Australijoje, Vakarų Europoje ir šiek tiek Azijoje. Nuo 2001 m. ėmėmės projektų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Iš pradžių buvo sudėtinga užsakovus įtikinti, kad verta investuoti į sandėlio automatizavimą. Būtent todėl teko supaprastinti jau sukurtus sprendimus ir pritaikyti prie klientų poreikių. Pastaraisiais metais Lietuvoje įmonės noriai diegiasi naujausias sistemas, kurios pritaikytos dirbti su automatizuota įranga“, – nurodo p. Beskajevienė, įmonei vadovaujanti 20 metų.

Turtas – žmonės

Bendrovėje dirba 72 darbuotojai: IT, elektronikos, mechanikos specialistai. Pasak pašnekovės, beveik pusė komandos narių dirba nuo įmonės įkūrimo. Per metus tepasikeičia 3 – 4 darbuotojai.

„Mūsų pagrindinis turtas – žmonės. Manyčiau, kad darbuotojų lojalumas yra atsiradęs dėl bendros darbo istorijos. Juk pradėjome dirbti čia dar būdami studentais. Darbuotojų branduolys yra mano draugai. Aišku, pasitaiko, kai ilgamečiai darbuotojai išeina. Pavyzdžiui, neseniai vienas žmogus išėjo ir kaip priežastį nurodė, kad jam tiesiog trūko dėmesio. Ir aš su tuo sutinku. Taigi stengiuosi daugiau bendrauti su darbuotojais. Žinau, kaip gyvena jų vaikai, kieno mama serga“, – pasakoja p. Besakajevienė.

Draugiški santykiai su darbuotojais ypač praverčia, kai tenka spręsti netikėtas situacijas. Pašnekovė prisimena, kai teko skubiai ieškoti išeities staiga iš darbo išėjus specialistui, kuris taip ir nepabaigė svarbaus projekto.

„Einu pas draugą ir klausiu per kiek laiko jis galėtų padaryti mėnesio darbą. Jis sako – per savaitę. O projektą priduoti reikia rytoj. Ir draugas viską padaro per vieną dieną“, – žmogiško bendravimo svarbą pabrėžia pašnekovė.

Vadovė sako nesuprantanti kalbų apie kartų skirtumus. Anot jos, į įmonę dirbti ateina motyvuoti, viskuo besidomintys jauni žmonės, kurie ir išsklaido vyraujančius stereotipus. Kita vertus, sako pašnekovė, nereikia piktintis, kad jauni žmonės dabar taip įsikniaubę į kompiuterius – juk tai puikus būdas pažinti pasaulį ir įgyti žinių.

„Aktyviai dalyvauju darbuotojų atrankos procese. Pirmiausia todėl, kad baiminuosi ne todėl, kad į darbą priimsime ne tokį žmonų, o kad nepriimsime to, kurio reikia. Būna, kad žmogus pretenduoja į darbo vietą, kuri jam nėra tinkama, tačiau toks specialistas, bet kitoje pozicijoje, įmonėje reikalingas“, – argumentuoja pašnekovė.

Kartą per metus darbuotojo darbas įvertinimas. Taip specialistas sužino, kaip jam sekėsi įgyvendinti projektus, laikytis biuro taisyklių, dirbti komandoje, spręsti problemas ir pan.

„Dažniausiai įvertinimas baigiasi darbuotojo darbo užmokesčio peržiūra: algos pakėlimu arba premija. Taisyklė yra, kad įvertinimas negali būti priežastis algos sumažinimui. Juk algos sumažinimas yra demotyvacija. Tiesa, buvo keli kartai, kai įvertinus darbuotoją teko su juo atsisveikinti“, – sako p. Beskajevienė.

Savo ritmu

10-ą val. arba 16-ą val. – kasdien p. Beskajevienė susitinka su pardavimų vadovu. Tądien, kai VŽ žurnalistė lankėsi biure, šis susitikimas buvo nukeltas popietei, o iki jo, kur buvo aptariamas vieno iš vykdomų projektų etapo peržiūrėjimas, dar turėjome laiko pasišnekučiuoti.

„Mano diena gali būti labai įvairi. Būna, kad ryte važiuoju į susitikimą Rygoje ar Vilniuje. O būna dienų, kad dirbu biure. Vis dėlto mano darbo diena, nesvarbu, kada prasideda, beveik visada baigiasi apie 21 val.“, – kalba p. Beskajevienė.

Pastebėjus mano nustebimą, vadovė detalizuoja, kodėl gi darbo diena taip išsitęsia. Įmonėje galioja vadinama atvirų durų politika, kai darbuotojai pas vadovą gali ateiti bet kuriuo metu – iš anksto rezervuoti laiko nereikia.

„Esu labai įsitraukus į vykdomus projektus, todėl nuolat tenka spręsti įvairius klausimus. Sakykime, užstrigo įranga, nespėjame darbų atlikti pagal numatytą grafiką ir pan. Šalia kasdienių reikalų dar reikia gilintis į finansines ataskaitas, sutartis. Šiuos darbus paprastai atlieku po įprastų darbo valandų, kai biuras ištuštėja ir galiu susikaupti“, – šneka vadovė ir užtikrina, kad darbuotojai biuro duris užveria gerokai anksčiau.

Vis dėlto būna atvejų, kai vakarojimą darbe tenka nutraukti. „Kai vaikai paskambina ir prašo paaiškinti matematiką ar fiziką, tuomet jau skubu namo“, – nusijuokia vadovė.

Nors p. Baskajevienė save vadina IT žmogumi, tačiau dienos planus mieliau užsirašo ranka, o ties jau atlikta užduotimi padeda pliusiuką. Pašnekovė prisipažįsta, kad labai nemėgsta, kai darbus tenka perkelti į kitą dieną, todėl planus stengiasi kruopščiai vykdyti.

Ponia Beskajevienė turi vieną taisyklę, kurios tvirtai laikosi – niekada nedirba savaitgaliais. Neatsakinėja nei į elektroninius laiškus, nei į užsienio kolegų „beldimą skaipu“.

Trumpos diskusijos

Susirinkime, kuriame buvo pristatyta, kaip sekasi įgyvendinti vieno sandėlio automatizavimo sistemų kūrimą, darbuotojai trumpai ir koncentruotai nupasakojo, kas padaryta, o kur darbai buksuoja.

„Tokių susirinkimų tikslas, išsiaiškinti, kokios pagalbos reikia projekto vadovui. Bene svarbiausias klausimas – laikas, ar spėjame vykdyti įsipareigojimus“, – susirinkimą apibendrina p. Beskajevienė.

Šis projektas didelės apimties, jo vertė siekia kelis mln. Eur., todėl pabaigus kiekvieną etapą, pas užsakovus vyksta p. Beskajevienė ir pristato atliktus darbus.

„Jei užsakymas didelės apimties, dalyvauju visuose etapuose. Pažiūrėti, kaip įgyvendinti mažesni projektai, nuvažiuoju, kai jie priduodami užsakovui ir žvalgausi, kaip veikia mūsų kurtos sistemos“, – paaiškina pašnekovė.

Ponia Beskajevienė prisipažįsta, kad yra iš tų vadovų, kurie nori suprasti, ką įmonė veikia, o ne tik rūpintis administraciniais reikalais.

„Man svarbu žinoti, ką ir kaip mes darome, su kokiomis problemomis susiduriame, kur mums reikia papildomų tiekėjų ir, galiausiai, kaip darbus galime atlikti geriausiai. Manau, kad vadovas turėtų būti savo srities specialistas“, – vadovavimo filosofiją nusako vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Darbo kodeksas: kaip spręsti komandiruočių pinkles Premium

Kelionė į komandiruotės vietą Darbo kodekse, kaip ir anksčiau, yra prilyginama darbo laikui. Tačiau dabar už...

Vadyba
09:20
Pardavimus lemia darbas su komanda ir vidinė komunikacija Rėmėjo turinys

„Nuolat analizuojame savo veiklą ir ieškome sprendimų, ką daryti, kad būtume geriausi“, – pradėdamas kalbą...

Vadyba
06:00
„Paysera“ turi naują generalinį direktorių 2

Mokėjimo paslaugų UAB „Paysera LT“ generaliniu direktoriumi tapo Vytenis Morkūnas.

Vadyba
2017.12.14
Auksinė taisyklė vadovui: girkite viešai, bet kritikuokite asmeniškai Premium

Laiku ir tinkamai suteiktas grįžtamasis ryšys darbuotojui parodo, kaip elgtis, skatina, motyvuoja, nurodo...

Vadyba
2017.12.14
LEU veikla įvertinta neigiamai, gali tekti nutraukti studijas 2

Studijų kokybės vertinimo centras Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) veiklą antrą kartą įvertino...

Vadyba
2017.12.14
Kaip greitai įgyti darbinės patirties ir įgūdžių? Rėmėjo turinys

Kaip darbo rinkos pokyčiai ir technologinis progresas pakeitė darbuotojų kasdienybę? Pasak įmonės „Aluvesto“...

Vadyba
2017.12.14
Vokietijos bendrovė eksperimentuoja: 5 darbo valandos vietoj 8-ių 3

5 valandų darbo diena už 8 valandų atlyginimą – tokį eksperimentą Vokietijoje, Bylefelde, vykdo IT bendrovė...

Vadyba
2017.12.13
Pasaulinė prognozė: kiek augs algos skirtingose šalyse 2018 m. 6

Kitais metais infliacija suvalgys didesnę algų augimo dalį tiek Lietuvoje, tiek daugelyje kitų pasaulio...

Vadyba
2017.12.13
Kaunas centralizavo buhalteriją – planuoja sutaupyti 1,2 mln. Eur 9

Visų Kauno miesto savivaldybei priklausančių įstaigų – mokyklų, darželių, kultūros bei sporto organizacijų –...

Finansai
2017.12.13
Dalinis įmonės veiklos perdavimas – galimybė sutaupyti Rėmėjo turinys

Užsakomosios paslaugos, geriau žinomos terminu outsourcing, dalinis įmonės veiklos perdavimas nesusijusiam...

Vadyba
2017.12.13
Darbo lankstumo indeksas: kaip atrodo Lietuva 5

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) su užsienio partneriais pirmą kartą sudarė Darbo lankstumo...

Vadyba
2017.12.12
Šalys, kuriose Y kartos atstovai nusiteikę optimistiškiausiai 2

Y kartos atstovų adresu nevengiama leisti kritikos strėlių. Esą jie išlaidūnai, negalvojantys apie ateitį, o...

Vadyba
2017.12.11
„Betono mozaikos“ patirtis: kaip diegėme „Lean“, arba kas ta „Lina“ Premium 1

Nauji darbo principai turėtų įmonės rezultatus timptelėti aukštyn. Norint tikrai gauti naudos, esminė vadovo...

Vadyba
2017.12.11
Rado būdą plėtrai: naujas parduotuves kuria be didelių investicijų Premium

UAB „Kintai“ į pirmąją parduotuvę Vilniuje investavo per 80.000 Eur, tačiau suprato, kad pirkėjams ant tako...

Agroverslas
2017.12.11
„Straumann“ kelias iki pasaulio geriausiųjų pakylos Rėmėjo turinys

Dantų implantacija – dirbtinio danties suformavimas ant varžtelį primenančio danties šaknies pakaitalo,...

Vadyba
2017.12.11
Darbas vienoje įmonėje visą gyvenimą – praeitis 4

Aštrėjantis darbuotojų pritraukimo ir talentų išlaikymo klausimas ramybės neduoda dažnam vadovui. Patrauklus...

Vadyba
2017.12.10
Pirmiausia aiški atlygio sistema, papildomos naudos paskui

Norint į transporto sektoriaus įmones pritraukti jaunimo, aiškią atlygio sistemą, papildomas naudas ir...

Vadyba
2017.12.10
Požiūrio patarimai: verslas nėra savaeigė mašina

Bendrovė nėra savaeigė mašina, kurioje darbuotojai daro tai, ką turi daryti, ir kurios pardavimai auga lyg...

Vadyba
2017.12.09
„Amazon“ Australijoje pasiekė rekordą

Dar nė vienoje šalyje, į kurią žengė JAV elektroninės komercijos milžinė „Amazon“, nebuvo sulaukta tokio...

Kalėdiniai įmonių vakarėliai JAV – šįmet ramesni ir blaivesni 4

Kalėdiniai įmonių vakarėliai JAV šįmet bus ramesni ir blaivesni, o dalis organizacijų apskritai atsisakė...

Vadyba
2017.12.09

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau