„Metų CEO“ rinkimai: aiškėja kandidatai

Publikuota: 2017-05-10
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Verslo žinių“ kartu su banku „Nordea“ organizuojamas projektas „Lietuvos verslo lyderiai“ įgauna pagreitį. Bendradarbiaujančios organizacijos jau pateikė kandidatus, kurie kartu su sektorių lyderiais toliau varžytis dėl „Metų CEO“ titulo.

Pirmiausia iš „Verslo žinių“ kasmet sudaromo didžiausių įmonių sąrašo buvo atrinka daugiau kaip 700 pelningai dirbusių bendrovių. Peržvelgusios šių įmonių sąrašą, bendradarbiaujančios organizacijos pateikė savo kandidatus „Metų CEO“ nominacijai.

Norėdami turėti daugiau duomenų ir argumentų VŽ redakcija prašys papildomos informacijos apie 2016 m. finansinius duomenis, darbuotojų atlyginimus ir pernai vykdytas socialines iniciatyvas ir tam skirtas lėšas. Išnagrinėjus bendrovių pateiktus duomenis, VŽ redakcija išrinks 16 lyderių, kurie toliau vz.lt rengiamame balsavime ir 5 vadovus, kurie pateks į „Metų CEO“ finalą.

Primename, kad „Metų CEO“ titulu įvertinamas vadovas, sukūręs daugiausia vertės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei.

Rytis Ambrazevičius, „Baltic corporate governance institute“ prezidentas išskiria kelis rodiklius, kuriais remiantis buvo atrenkami kandidatai „Metų CEO“ nominacijai.

„Be finansinių rezultatų norėjosi atrasti argumentus, kurie rodytų, kad pastaraisiais metais įmonė pasiekė kažką ypatingo. Antras rodiklis, į kurį kreipėme dėmesį, susijęs su bendrovės valdysena. Deja, kol kas Lietuvoje sunkoka rasti įmonių, kurios galėtų pasigirti gerąja valdysenos praktika, kuri paima ir požiūrį į akcininkus, į darbuotojus, į visuomenę“, – kriterijus paaiškina p. Ambrazevičius.

Mindaugas Glodas, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ Tarybos pirmininkas, „Nextury Ventures“ generalinis direktorius pabrėžia, kad pažangos variklis – inovacijos. Žvelgiant per pažangos prizmę ir buvo pasirinkti kandidatai.

„Manome, kad konkurencingą valstybę kuria žinioms imlus verslas, dėl šios priežasties nominuodami „Metų CEO“ šalia bendrųjų kriterijų didelį dėmesį teikėme tiems vadovams, kurie sukūrė inovatyvų, pažangų, nuolat augantį ar atsinaujinantį verslą. O tai parodo keli dalykai: pirma – įmonė dirba ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui, tai parodo teikiamos paslaugos ar produkto unikalumą ir kuriamą pridėtinę vertę; antra – įmonė investuoja į darbuotojus ir veiklos valdymo procesus, kurie padeda nuolat didinti efektyvumą, augti ir atsinaujinti; ir galiausiai trečia – įmonė socialiai atsakinga ir investuoja į Lietuvos pažangą skatinančias iniciatyvas“, – detalizuoja p. Glodas.

Bendradarbiaujančios organizacijos „Metų CEO“ siūlo šiuos lyderius.

Žinių ekonomikos forumas nominacijai siūlo Algirdą Juozapavičių, MGF „Šviesos konversija“ direktorių; Andrių Rupšį, UAB „Ruptela“ vadovą; Algimantą Markauską, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics, generalinį direktorių ir viceprezidentą Baltijos regionui.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) rekomenduoja Janį Meikšans, UAB „Sicor Biotech“ vadovą; Joną Dastiką, AB „Lifosa“ direktorių bei Algimantą Markauską, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics, generalinį direktorių ir viceprezidentą Baltijos regionui.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) pateikia šiuos kandidatus: Audrius Pauža, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) generalinis direktorius; Marius Horbačauskas AB „Volfas Engelman“ vadovas; Mindaugas Šeštokas, UAB „Kitron“ generalinis direktorius.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas į „Metų CEO“ siūlo Darių Zubą, AB „Linas Agro“ vadovą; Gustav Christen Mellentin, UAB „Adform Lithuania“ direktorių; Kęstutį Vanagą, AB „YIT Kausta“ direktorių.

Bendrovių valdysenos institutas Baltijos šalyse (angl. Baltic corporate governance institute) nominacijai rekomenduoja Gediminą Almantą, VĮ „Lietuvos oro uostai“ vadovą; Kęstutį Šliužą, AB „Telia Lietuva“ vadovą.

„Nasdaq Vilnius“ projektui pateikė šias kandidatūras: Gintautas Pangonis, AB „Grigeo“ direktorius; Rimantas Perveneckas, APB „Apranga“ vadovas; Vytautas Sinius, AB „Šiaulių bankas“ administracijos vadovas.

LR Ūkio ministerija į „Metų CEO“ siūlo Mindaugą Šeštoką, UAB „Kitron“ vadovą; Sigitą Žvirblį, UAB „Intersurgical“ direktorių.

Dėl „Metų CEO“ titulo taip pat varžosi ir sektorių lyderiai. (Tai kasmet „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo bendrovės, kurios pirmavo pagal pajamas, pajamų augimą, pelną, pelno augimą ir pelningumą – VŽ).

Sektorių lyderiai yra šie:

Arūnas Kemežys, UAB „Open Agency“ vadovas

Daivis Virbickas, AB „Litgrid“ generalinis direktorius

Dovilė Grigienė, AB „Swedbank“ vadovė

Gediminas Balnis, UAB „Amber Food“ direktorius

Gintautas Galvanauskas, „Danske Bank“ A/S Lietuvos filialo vadovas

Johannes R Johannesson, UAB „Felit“ generalinis direktorius

Julius Gendvilis, UAB „Mitnija“ vadovas

Mindaugas Veselis, UAB „Baltic transline“ vadovas

Petras Masiulis, UAB „Tele2“ generalinis direktorius

Raimondas Kvedaras, AB SEB bankas vadovas

Rytis Godelaitis, UAB „LiTak-Tak“ generalinis direktorius

Saulius Bilys, AB „Amber Grid“ generalinis direktorius

Valdas Lebeda, UAB „Žvalguva“ direktorius

Vytautas Ramanauskas, UAB „Vytrita“ generalinis direktorius

„Metų CEO“ apdovanojimas bus įteiktas iškilmingame renginyje birželio 21 dieną.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau