Kaip išnaudoti vyresnio amžiaus darbuotojų potencialą

Publikuota: 2017-05-08
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vyresnio amžiaus darbuotojai yra mažiau įsitraukę į įmonės veiklą bei stokoja motyvacijos, nes nejunta vadovybės dėmesio. Praktika rodo, kad bendrovėms vertėtų nepamiršti ilgamečių darbuotojų ir tinkamai panaudoti jų sukauptą patirtį.

Pietų Australijos ir Melburno universitetai atliko tyrimą, kurio metu apklausė 666 Australijoje dirbančius žmones. Jų amžius svyravo nuo 45 iki 75 metų. Paaiškėjo, kad šių darbuotojų įsitraukimas į bendrovės veiklą yra apie 20% mažesnis, lyginant su kitomis amžiaus grupėmis, tyrimą cituoja svetainė „Forbes.com“.

Detalizuojama, kad vyresni darbuotojai, kurie nepatenkinti esamu darbu, dažnai nedrįsta ieškoti kitos veiklos ir tiesiog laukia, kada bus galima išeiti į pensiją. Po tyrimo paaiškėjo, kad darbuotojai stokoja galimybių, kaip galėtų prisitaikyti prie besikeičiančių reikalavimų, įgyti naujų įgūdžių, reikalingų darbe. Šios priežastys lemia, kad vyresnio darbuotojai įmonėse dėl savo amžiaus jaučiasi nejaukiai ir nepatogiai.

Auksiniai darbuotojai

Goda Aženeckaitė-Petravičienė, konsultacijų UAB „Grand partners“ direktorė, pastebi, kad Lietuvoje veikiančios bendrovės po truputį atsigręžia į vyresnius darbuotojus, pradeda skirti jiems daugiau dėmesio.

„Iš savo praktikos galiu pasakyti, kad gamybinės bendrovės, ypač veikiančios regionuose, ieško būdų, kaip didinti darbuotojų, kuriems yra daugiau nei 50 metų, įsitraukimą. Juk šie žmonės jau užaugino vaikus, turi mažiau įsipareigojimų šeimai, gyvena sėslesnį gyvenimą. Kitaip tariant, tai auksiniai darbuotojai, kurie daug laiko gali skirti darbui“, – kalba pašnekovė.

Pasak specialistės, yra keletas būdų, kaip įmonės galėtų tinkamai panaudoti ilgamečių darbuotojų patirtį bei tuo pačiu ir kilstelėti šių lojalių specialistų motyvaciją.

Pirma, mentorystės programa įmonėje, kai darbuotojai dalijasi savo patirtimi su kitais komandos nariais. Tokiu būdu vyresni darbuotojai ne tik perduoda sukauptas žinias, bet ir kilsteli savo savivertę. Pašnekovė detalizuoja, kad, jei darbuotoją kolegos laiko tam tikros srities ekspertu, kreipiasi pagalbos ar patarimo, tikėtina, jog toks žmogus bus labiau įsitraukęs į bendrovės veiklą, jaus atsakomybę, labiau realizuos save.

„Kitas būdas, kaip labiau motyvuoti – horizontalios karjeros galimybės. Brandesnio amžiaus darbuotojai supranta, kad tikrai ne visi gali būti vadovais, o ir ne kiekvienas to pageidauja. Vis dėlto galimybių tobulėti reikia visiems. Kai specialistai pasiekia karjeros lubas įmonėje, jiems sudaromos sąlygos, kaip plėsti savo atsakomybės ir kompetencijų ribas“, – kaip didinti darbuotojų įsitraukimą, kalba p. Aženeckaitė-Petravičienė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau