Kaip kalbėti tiesiai šviesiai, bet neperžengti ribos

Publikuota: 2017-05-07
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vadovui reikia taupyti laiką ir pinigus, todėl su darbuotojais jis turi kalbėti atvirai, tačiau negali būti nemandagus ir įžūlus. Entrepreneur.com pataria, kad norint neperžengti ribos, svarbiausia yra nepamiršti pokalbio tikslo – išspręsti problemą, bet ne įrodyti savo tiesą.

Patariama vengti prielaidų. Neįmanoma apie žmogų žinoti visko, tad, jei atrodo, kad darbuotojas dirba nekvalifikuotai ir atsainiai, verta įsitikinti, ar jis tikrai buvo tinkamai apmokytas, ar apskritai dalyvavo mokymuose naujoje darbovietėje. Prieš kritikuojant ir reikalaujant patariama patikrinti faktus.

Prieš pokalbį su darbuotoju ar partneriu, derėtų numatyti, kokį, įgyvendinamą pokalbio tikslą – išspręsti problemą ar aptarti ateities planus – norima pasiekti. Vien ko nors pareikalauti ar pareikšti pretenzijas nėra produktyvus siekis.

Panašiai praverčia ir pokalbio planavimas, kas bus sakoma. Norint kalbėti atvirai ir be užuolankų, svarbiausia yra pokalbio technika ir tinkamai parinkti žodžiai, nes jie gali sukelti pašnekovo pyktį, abejingumą ar, priešingai, norą padėti. Namų darbais apsikrauti nereikia, nes pokalbiai retai pakrypsta planuota linkme, tačiau apgalvoti turinį verta. Tai padės išvengti, kad pašnekovas pereis į gynybinę poziciją ir užsivers.

Reikėtų kalbėti apie reiškinį, o ne konkretų žmogų. Pavyzdžiui, jei darbuotojas elgiasi neatsakingai ar tingiai, nereikėtų kritikuoti konkrečiai jo, verčiau kalbėti apie tokį elgesį apskritai. Vietoje „Pastebėjau, kad pastaruoju metu darbe dykinėji“ galima sakyti „Pastebėjau, kad tavo produktyvumas sumažėjo.“ Patariama parodyti rūpestį pasekmėmis ir problemos sprendimu, bet ne kritikuoti.

Galvojant, kaip kalbėti atvirai, lengva pamiršti pagrindinį tikslą – siekti teigiamo poveikio. Išlaikyti konstruktyvumą padės galimų problemos sprendimo būdų pasiūlymas, taip pat rekomenduojama aktyviai klausytis pašnekovo ir leistis į galimus kompromisus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau