„Amazon“ samdo 5.000 žmonių, kurie norėtų dirbti namuose

Publikuota: 2017-04-18
Mike‘o Segaro („Reuters“/“Scanpix“) nuotr.
Mike‘o Segaro („Reuters“/“Scanpix“) nuotr.

Kol vienos bendrovės vis dar svarsto, ar leisti darbuotojams bent kartais padirbėti nuotoliniu būdu, kiti pasiryžę samdyti būtent tokius žmones, kurie sutiktų nuolatos dirbti iš namų.

„Amazon“, elektroninės prekybos milžinė, paskelbė planuojanti pasamdyti apie 5.000 darbuotojų, kurie sutiktų dirbti ne biure, o savo namuose.

Bendrovė savo sprendimą argumentuoja tuo, kad yra daug žmonių, kurie pageidauja dirbti nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, studentai, mažus vaikus auginantys tėvai ir pan.

Be šių darbuotojų, kompanija darbuotojų komandą šįmet tikisi papildyti dar 25.000 žmonių, kurie dirbtų nepilną darbo dieną. Dar 100.000 darbuotojų visai darbo dienai ketinama priimti per artimiausius pusantrų metų.

Nors norinčiųjų dirbti namuose daugėja, tačiau mokslininkai nėra vieningos nuomonės, kada darbuotojai jaučiasi geriau – dirbdami biure ar namų aplinkoje, rašo svetainė „Inc.com“.

VŽ jau rašė apie Timothy D. Goldeno, Renselaerio politechnikos instituto Niujorke (JAV) profesoriaus atliktą tyrimą.

Apklausose gautų duomenų statistinė analizė atskleidė keletą tvirtų tiesioginių ryšių tarp nuotolinio darbo – ne biure – ir patiriamo darbinio nuovargio. Tyrimas parodė, kad ne pats darbas iš namų lemia nuovargio lygį, o sugebėjimas išvengti namų erdvėje kylančio konflikto tarp darbo reikalų ir įsipareigojimų šeimai.

„Stipresnis darbo ir šeimos konfliktas susijęs su didesniu darbiniu išsekimu“, – vieną pagrindinių tyrimo išvadų pateikia profesorius.

Pasak jo, remdamiesi šiais duomenimis, darbdaviai turėtų lanksčiau įvertinti darbuotojų galimybes dirbti iš namų – priklausomai nuo jų šeiminių įsipareigojimų ir darbo pobūdžio. Tačiau tiems, kurie sugeba išvengti darbo ir šeimos konflikto, nuotolinis darbas netgi gali padėti sumažinti darbinį nuovargį. Taigi, nuotolinis darbas naudingas tiems, kurie sugeba suderinti darbo įsipareigojimus ir šeimos poreikius.

„Rezultatai leidžia teigti, kad ištęstas nuotolinis darbas įprastu ir neįprastu laiku gali padidinti nuovargį tiems žmonėms, kurie dėl laiko ir įtampos namie patiria didelį darbo ir šeimos konfliktą. Darbuotojų nuovargis gali būti mažesnis, jei darbo ir šeimos interesų konfliktas yra menkas“, – aiškina p. Goldenas.

Remdamasis tyrimu, profesorius mano, kad nuotolinis darbas gali būti tinkama priemonė mažinant darbinį nuovargį – bent jau asmenims, kurie sugeba išvengti įtampą keliančios darbo reikalų ir šeimos rūpesčių priešpriešos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau