„Metų CEO“ rinkimai: verslo lyderiai jau išsirikiavo prie starto linijos

Publikuota: 2017-04-12
Verslui kasdien vis svarbesnis tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Verslui kasdien vis svarbesnis tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pradedamas „Verslo žinių“ kartu su banku „Nordea“ septintus metus rengiamas projektas „Lietuvos verslo lyderiai“. Jo metu bus įvertintos ne tik stabiliai ir sėkmingai veikiančios įmonės, bet ir išrinktas Metų CEO – vadovas, sukūręs daugiausia vertės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei.

Šiemet projektas yra atnaujintas: keleto nominacijų neliko, atsirado naujų, taip pat pakito atrankos kriterijai ir vertinimo metodika.

Šiuolaikinis verslas keičiasi, evoliucionuoja – tai, kas buvo aktualu vakar, šiandien jau beviltiškai pasenę. Maža to, kinta ne tik verslo aplinka, bet ir visuomenės lūkesčiai bei požiūris į verslą apskritai. Įmonėms, norinčioms išsilaikyti verslo olimpe, jau nebeužtenka dirbti finansiškai stabiliai, jos turi greitai ir lanksčiai prisitaikyti prie šiandienos aktualijų. Verslui kasdien vis svarbesniu aspektu tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas, atsakomybė darbuotojams ir kuriama pridėtinė vertė. Šios priežastys ir paskatino iš naujo peržvelgti projekto kriterijus, kurie atitiktų šiandienos aktualijas ir padėtų išrinkti šiuolaikinius, pažangius ir sėkmingus verslo flagmanus.

„Verslas transformuojasi, pastaraisiais metais pakito ir įmonių vadovų vaidmuo. Šiuolaikiniai vadovai iš nurodinėjančių tampa moderatoriais, kurie padeda darbuotojams siekti tikslų. Suprantama, bendrovės turi uždirbti pelną akcininkams, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad tai neturi būti daroma visuomenės ar darbuotojų sąskaita. Todėl šiemet „Metų CEO“ atrankos parametrus papildėme. Be įprastų kriterijų, vertinsime, ar bendrovės kasdien taiko tvaraus ir darnaus verslo principus“, – kalba Ugnius Jankauskas, „Verslo žinių“ generalinis direktorius.

Nauji principai

Verslo lyderiai kasmet rungiasi dėl svarbiausios nominacijos – Metų CEO. Šiemet kiek pakoreguota kandidatų atranka. Tradiciškai bus vertinami vadovai, sukūrę daugiausia vertės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei. Kartu bus gilinamasi, ar įmonė kasdienėje veikloje taiko tvaraus ir darnaus verslo principus, ar darbuotojams mokamas vidutinis darbo užmokestis atitinka konkretaus sektoriaus vidurkį.

„Įmonės veiklos rezultatai – tik viena vadovo vertinimo kriterijų sudedamoji dalis. Ne mažiau svarbios sritys yra tvaraus verslo užtikrinimas, socialinė atsakomybė, darbo aplinkos formavimas ir ilgalaikė strategija bei sprendimų priėmimas kritinėse situacijose. Vadovui reikia turėti daug skirtingų įgūdžių. Be lyderystės ir vadovavimo, labai svarbūs yra analitinio ir loginio mąstymo, komunikabilumo ir kūrybiškumo įgūdžiai. Beje, juos vadovas turi nuolatos tobulinti, nes geras ir pažangus vadovas turi pats nuolat tobulėti ir plėsti savo kompetencijų sritis – kitaip neįmanoma laimėti konkurencinės kovos rinkose. Vadovo stiprybę atspindi ir komanda, nes vienam vadovui pasiekti rezultatų tiesiog neįmanoma. Norint sėkmingai įgyvendinti įmonės strategiją, reikia turėti vieningą bendro tikslo siekiančią komandą, nes ir pačios geriausios strategijos be tinkamų žmonių virsta beprasmėmis ir paprastai būna neįgyvendintos“, – sako Inga Skisaker, „Nordeos“ bankininkystės vadovė Baltijos šalyse.

Metų CEO bus renkamas etapais. Pirmiausia iš kasmet „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo atrenkamos bendrovės, kurios 2015 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus, t. y. nuo 2015 m. pradžios.

Antrajame etape bendradarbiaujančios organizacijos (Ūkio ministerija, „Nasdaq“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Žinių ekonomikos forumas (ŽEF), VŽ, Bendrovių valdysenos institutas Baltijos šalyse (BICG), Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) iš tūkstantuko sąrašo, pagrįsdamos savo nuomonę svariais argumentais, pateikia po 3 kandidatus. Sąrašas dar papildomas įmonėmis, kurios Sektorių lyderių rinkimuose pirmavo pagal pajamas, pajamų augimą, pelną, pelno augimą ir pelningumą.

Trečiajame etape atrinktosios įmonės bus kviečiamos pateikti naujausius (2016 m.) finansinius veiklos rodiklius. Taip pat šiame etape bus vertinamas bendrovių vidutinis darbuotojų atlyginimas, palyginti su sektoriaus vidurkiu. Įmonių sąrašas atiduodamas vertinti VŽ redakcijai. Redakcija vertins pateiktus kandidatus, jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei ir tuomet balsuos. Susumavus redakcijos balsus, 16 finalininkų bus paskelbti portale vz.lt, kad skaitytojai galėtų išrinkti labiausiai imponuojantį vadovą (-ę), o aukščiausiai redakcijos įvertinti 5 vadovai pateks į paskutinį rinkimų etapą.

Galiausiai atrinktuosius 5 vadovus kviesime užpildyti atsakingo verslo anketas, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vadovai ir jų įmonės laikosi tvaraus verslo principų.

Birželio pradžioje VŽ redakcija susirinks paskutinį kartą ir nuspręs, kas šiais metais taps Metų CEO bei kitų nominacijų nugalėtojais.

Bus įvertinti

Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti specialiame šiam projektui skirtame šventiniame renginyje birželio mėnesį.

Įmonės varžysis dėl 6 nominacijų. Metų eksportuotojas – tai stabili į tūkstantuko sąrašą patenkanti eksportuojanti įmonė, kurios eksportas bent trejus pastaruosius metus augo, o pastaraisiais metais buvo didesnis už šalies eksporto vidurkį. Taip pat vertinamas įmonės tarptautiškumas ir gebėjimas paslaugą ar produktą pritaikyti ir parduoti skirtingose rinkose. Duomenis Metų eksportuotojo nominacijai teikia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), kandidatus išrinkti padeda nominacijos partneris „Versli Lietuva“.

Metų darbdavys – įmonė, sukūrusi daugiausia darbo vietų 2016 m. Remdamasi surinktais duomenimis, nominacijos nugalėtoją išrenka VŽ.

„Atsakingas verslas“ – tai finansiškai sėkminga į tūkstantuko sąrašą patenkanti įmonė, besilaikanti ilgalaikės atsakingo verslo strategijos, sistemiškai integruojanti atsakingo verslo principus, aktyviai plėtojanti atsakingo verslo praktiką, skatinanti partnerių ir tiekėjų atsakomybę, viešai komunikuojanti atsakingo verslo laimėjimus, pozityviai daranti įtaką verslo aplinkai ir siekianti realaus pokyčio. Nominacijos metodiką rengia darnaus vystymosi ekspertės Valda Chošnau ir Lina Šleinotaitė-Budrienė. Nominacijos partnerė – UAB koncernas „Achemos grupė“.

„Metų verslas“ – tai pelninga į tūkstantuko sąrašą patenkanti bendrovė, sukūrusi didžiausią pridėtinę vertę vienam darbuotojui.

Nominacijos metodiką rengia profesinių paslaugų bendrovė EY, nominacijos partnerė – advokatų kontora „Ellex Valiunas“.

Jaunasis metų CEO – jaunas vadovas, bent dvejus metus vadovaujantis pelningai į tūkstantuko sąrašą patenkančiai įmonei.

Remdamasi surinktais duomenimis, nominacijos nugalėtoją išrenka VŽ. Nominacijos partnerė – UAB „Energijos tiekimas“.

Vz.lt skaitytojų CEO – portale vz.lt skaitytojai balsuoja už patinkamus kandidatus. Nominacijos partnerė – „Turkish Airlines“.

Metų CEO titulą jau pelnė šie lyderiai

2016 m. – Janis Meikšanas, farmacijos UAB „Sicor Biotech“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas

2015 m. – Algimantas Markauskas, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius, viceprezidentas Baltijos regionui

2014 m. – Raimundas Petrauskas, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius

2013 m. – Kęstutis Šerpytis, AB „Lietuvos draudimas“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas

2012 m. – prof. Vladas Algirdas Bumelis, tuometinis įmonės „Sicor Biotech“ generalinis direktorius, dabartinis biotechnologijų įmonės „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas

2011 m. – Arūnas Šikšta, tuometinis telekomunikacijų AB „Teo LT“ vadovas

FOTOGALERIJA Renginys „Lietuvos verslo lyderiai“ (76 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Atleisti darbuotoją trumpąja žinute – prasta mintis

Pranešti darbuotojui apie atleidimą tikrai nėra pati maloniausia vadovo pareiga. Praktika rodo, kad procesas...

Vadyba
19:29
Lietuvoje kuriasi Švedijos startuolis 4

Švedijos žmogiškųjų išteklių valdymo technologijų startuolis „Benify“ Vilniuje atidarys savo paslaugų centrą.

Technologijos
2018.02.14
Laikino įdarbinimo stabdymas – už menkniekius, likimas – nežinomas Premium 2

Vyriausybė pirmadienį patvirtino kriterijus, kuriuos turės atitikti laikinojo įdarbinimo įmonės. Pagal naują...

Vadyba
2018.02.14
Kaip ieškoti naujo darbo, kad dabartinis vadovas nesužinotų 5

Kai turi nuolatinį darbą, ieškotis naujos veiklos gali būti šiek tiek komplikuota. Mat mažiausiai norisi, kad...

Vadyba
2018.02.13
„Amazon“ planuoja atleisti šimtus darbuotojų 2

Sparčiai auganti JAV el. prekybos milžinė „Amazon“ netikėtai pranešė, kad ketina atleisti šimtus darbuotojų.

Vadyba
2018.02.13
Kaip tinkamai atleisti darbuotoją: patarimai vadovams Premium 9

Pranešti darbuotojui apie atleidimą tikrai nėra pati maloniausia vadovo pareiga. Praktika rodo, kad procesas...

Vadyba
2018.02.13
Atostogų laikotarpis gali nulemti didelius atostoginių skirtumus 2

Tam pačiam asmeniui išmokami atostoginiai gali gerokai skirtis, nes mėnesiai, pagal kuriuos jie skaičiuojami,...

Finansai
2018.02.13
„Luminor” sandorių specialistai perėjo į „Alpha Advisors“ 5

Lietuvos komercinis bankas „Luminor“ atsisakė Įmonių finansų skyriaus, daugiausiai dirbusio su bendrovių...

Rinkos
2018.02.12
Paskirta „Telia Lietuvos“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė 6

AB „Telia Lietuva“ valdyba naujai suformuoto Rinkodaros ir komunikacijos padalinio vadove paskyrė Vaidą...

Vadyba
2018.02.12
Kada geriau su franšize nežaisti Premium 1

Franšizė – bene patogiausias būdas vieniems verslą pradėti, kitiems – jį plėsti. Tačiau, jei sutartis...

Vadyba
2018.02.11
Kodėl vadovai vengia leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu 10

Nors tyrimai rodo, kad bent dalį laiko dirbdamas nuotoliniu būdu specialistas užduotis atlieka kūrybiškiau,...

Vadyba
2018.02.11
Darbuotojų motyvacijos stiprinimo receptas – vienas ilgasis savaitgalis per mėnesį

Įmonės aktyviai ieško recepto, kaip padidinti darbuotojų motyvaciją ir efektyvumą. Praktika rodo, kad...

Vadyba
2018.02.10
Diena su „Douglas“ vadove: lyderystės ypatumai ir efektyvumo receptai

Kai prieš septynerius metus prie UAB „Douglas LT“ vairo stojo Vilūnė Spaičė, įmonė valdė 40 parduotuvių.

Vadyba
2018.02.09
Studijų mugė traukia moksleivius ir per karantiną 1

Nepaisant to, kad dalis šalies mokyklų laikinai neveikia dėl gripo epidemijos, mokymosi, žinių ir karjeros...

Verslo aplinka
2018.02.08
Skelbiamas NMA direktoriaus konkursas

Žemės ūkio ministerija skelbia konkursą Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA)...

Vadyba
2018.02.08
„Newsec“ gretose – du nauji partneriai 7

NT konsultacijų grupė „Newsec“ Lietuvoje turi du naujus partnerius – Martyną Babilą ir Ridą Kalvaitienę.

Vadyba
2018.02.08
Ženklai, rodantys, kad vadovas jau „prinoko“ Premium 1

Kiek metų efektyvu vadovauti organizacijai, vadybos specialistai nesiima įvardyti, tačiau pabrėžia, kad...

Vadyba
2018.02.08
Vokietijos darbuotojai pasitrumpino darbo savaitę 7

Pietvakarių Vokietijos pramonės sektoriaus darbuotojai sutarė su darbdaviais dėl trumpesnio darbo laiko.

Vadyba
2018.02.08
SEB banko Kontaktų centras turi naują vadovą 8

SEB banko Kontaktų centrui nuo sausio 30 d. vadovauti paskirtas Vytis Žalimas.

Vadyba
2018.02.07
Šiaulių „Gazelės“ vadovas: darbuotojams esu „išlaidų maišas“

Šiaulių apskrityje į „Gazelė 2017“ sąrašą pateko 253 bendrovės. Regiono nugalėtoja pripažinta Šiaulių UAB...

Statyba ir NT
2018.02.07

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau