„Metų CEO“ rinkimai: verslo lyderiai jau išsirikiavo prie starto linijos

Publikuota: 2017-04-12
Verslui kasdien vis svarbesnis tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Verslui kasdien vis svarbesnis tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pradedamas „Verslo žinių“ kartu su banku „Nordea“ septintus metus rengiamas projektas „Lietuvos verslo lyderiai“. Jo metu bus įvertintos ne tik stabiliai ir sėkmingai veikiančios įmonės, bet ir išrinktas Metų CEO – vadovas, sukūręs daugiausia vertės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei.

Šiemet projektas yra atnaujintas: keleto nominacijų neliko, atsirado naujų, taip pat pakito atrankos kriterijai ir vertinimo metodika.

Šiuolaikinis verslas keičiasi, evoliucionuoja – tai, kas buvo aktualu vakar, šiandien jau beviltiškai pasenę. Maža to, kinta ne tik verslo aplinka, bet ir visuomenės lūkesčiai bei požiūris į verslą apskritai. Įmonėms, norinčioms išsilaikyti verslo olimpe, jau nebeužtenka dirbti finansiškai stabiliai, jos turi greitai ir lanksčiai prisitaikyti prie šiandienos aktualijų. Verslui kasdien vis svarbesniu aspektu tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas, atsakomybė darbuotojams ir kuriama pridėtinė vertė. Šios priežastys ir paskatino iš naujo peržvelgti projekto kriterijus, kurie atitiktų šiandienos aktualijas ir padėtų išrinkti šiuolaikinius, pažangius ir sėkmingus verslo flagmanus.

„Verslas transformuojasi, pastaraisiais metais pakito ir įmonių vadovų vaidmuo. Šiuolaikiniai vadovai iš nurodinėjančių tampa moderatoriais, kurie padeda darbuotojams siekti tikslų. Suprantama, bendrovės turi uždirbti pelną akcininkams, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad tai neturi būti daroma visuomenės ar darbuotojų sąskaita. Todėl šiemet „Metų CEO“ atrankos parametrus papildėme. Be įprastų kriterijų, vertinsime, ar bendrovės kasdien taiko tvaraus ir darnaus verslo principus“, – kalba Ugnius Jankauskas, „Verslo žinių“ generalinis direktorius.

Nauji principai

Verslo lyderiai kasmet rungiasi dėl svarbiausios nominacijos – Metų CEO. Šiemet kiek pakoreguota kandidatų atranka. Tradiciškai bus vertinami vadovai, sukūrę daugiausia vertės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei. Kartu bus gilinamasi, ar įmonė kasdienėje veikloje taiko tvaraus ir darnaus verslo principus, ar darbuotojams mokamas vidutinis darbo užmokestis atitinka konkretaus sektoriaus vidurkį.

„Įmonės veiklos rezultatai – tik viena vadovo vertinimo kriterijų sudedamoji dalis. Ne mažiau svarbios sritys yra tvaraus verslo užtikrinimas, socialinė atsakomybė, darbo aplinkos formavimas ir ilgalaikė strategija bei sprendimų priėmimas kritinėse situacijose. Vadovui reikia turėti daug skirtingų įgūdžių. Be lyderystės ir vadovavimo, labai svarbūs yra analitinio ir loginio mąstymo, komunikabilumo ir kūrybiškumo įgūdžiai. Beje, juos vadovas turi nuolatos tobulinti, nes geras ir pažangus vadovas turi pats nuolat tobulėti ir plėsti savo kompetencijų sritis – kitaip neįmanoma laimėti konkurencinės kovos rinkose. Vadovo stiprybę atspindi ir komanda, nes vienam vadovui pasiekti rezultatų tiesiog neįmanoma. Norint sėkmingai įgyvendinti įmonės strategiją, reikia turėti vieningą bendro tikslo siekiančią komandą, nes ir pačios geriausios strategijos be tinkamų žmonių virsta beprasmėmis ir paprastai būna neįgyvendintos“, – sako Inga Skisaker, „Nordeos“ bankininkystės vadovė Baltijos šalyse.

Metų CEO bus renkamas etapais. Pirmiausia iš kasmet „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo atrenkamos bendrovės, kurios 2015 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus, t. y. nuo 2015 m. pradžios.

Antrajame etape bendradarbiaujančios organizacijos (Ūkio ministerija, „Nasdaq“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Žinių ekonomikos forumas (ŽEF), VŽ, Bendrovių valdysenos institutas Baltijos šalyse (BICG), Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) iš tūkstantuko sąrašo, pagrįsdamos savo nuomonę svariais argumentais, pateikia po 3 kandidatus. Sąrašas dar papildomas įmonėmis, kurios Sektorių lyderių rinkimuose pirmavo pagal pajamas, pajamų augimą, pelną, pelno augimą ir pelningumą.

Trečiajame etape atrinktosios įmonės bus kviečiamos pateikti naujausius (2016 m.) finansinius veiklos rodiklius. Taip pat šiame etape bus vertinamas bendrovių vidutinis darbuotojų atlyginimas, palyginti su sektoriaus vidurkiu. Įmonių sąrašas atiduodamas vertinti VŽ redakcijai. Redakcija vertins pateiktus kandidatus, jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei ir tuomet balsuos. Susumavus redakcijos balsus, 16 finalininkų bus paskelbti portale vz.lt, kad skaitytojai galėtų išrinkti labiausiai imponuojantį vadovą (-ę), o aukščiausiai redakcijos įvertinti 5 vadovai pateks į paskutinį rinkimų etapą.

Galiausiai atrinktuosius 5 vadovus kviesime užpildyti atsakingo verslo anketas, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vadovai ir jų įmonės laikosi tvaraus verslo principų.

Birželio pradžioje VŽ redakcija susirinks paskutinį kartą ir nuspręs, kas šiais metais taps Metų CEO bei kitų nominacijų nugalėtojais.

Bus įvertinti

Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti specialiame šiam projektui skirtame šventiniame renginyje birželio mėnesį.

Įmonės varžysis dėl 6 nominacijų. Metų eksportuotojas – tai stabili į tūkstantuko sąrašą patenkanti eksportuojanti įmonė, kurios eksportas bent trejus pastaruosius metus augo, o pastaraisiais metais buvo didesnis už šalies eksporto vidurkį. Taip pat vertinamas įmonės tarptautiškumas ir gebėjimas paslaugą ar produktą pritaikyti ir parduoti skirtingose rinkose. Duomenis Metų eksportuotojo nominacijai teikia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), kandidatus išrinkti padeda nominacijos partneris „Versli Lietuva“.

Metų darbdavys – įmonė, sukūrusi daugiausia darbo vietų 2016 m. Remdamasi surinktais duomenimis, nominacijos nugalėtoją išrenka VŽ.

„Atsakingas verslas“ – tai finansiškai sėkminga į tūkstantuko sąrašą patenkanti įmonė, besilaikanti ilgalaikės atsakingo verslo strategijos, sistemiškai integruojanti atsakingo verslo principus, aktyviai plėtojanti atsakingo verslo praktiką, skatinanti partnerių ir tiekėjų atsakomybę, viešai komunikuojanti atsakingo verslo laimėjimus, pozityviai daranti įtaką verslo aplinkai ir siekianti realaus pokyčio. Nominacijos metodiką rengia darnaus vystymosi ekspertės Valda Chošnau ir Lina Šleinotaitė-Budrienė. Nominacijos partnerė – UAB koncernas „Achemos grupė“.

„Metų verslas“ – tai pelninga į tūkstantuko sąrašą patenkanti bendrovė, sukūrusi didžiausią pridėtinę vertę vienam darbuotojui.

Nominacijos metodiką rengia profesinių paslaugų bendrovė EY, nominacijos partnerė – advokatų kontora „Ellex Valiunas“.

Jaunasis metų CEO – jaunas vadovas, bent dvejus metus vadovaujantis pelningai į tūkstantuko sąrašą patenkančiai įmonei.

Remdamasi surinktais duomenimis, nominacijos nugalėtoją išrenka VŽ. Nominacijos partnerė – UAB „Energijos tiekimas“.

Vz.lt skaitytojų CEO – portale vz.lt skaitytojai balsuoja už patinkamus kandidatus. Nominacijos partnerė – „Turkish Airlines“.

Metų CEO titulą jau pelnė šie lyderiai

2016 m. – Janis Meikšanas, farmacijos UAB „Sicor Biotech“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas

2015 m. – Algimantas Markauskas, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius, viceprezidentas Baltijos regionui

2014 m. – Raimundas Petrauskas, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius

2013 m. – Kęstutis Šerpytis, AB „Lietuvos draudimas“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas

2012 m. – prof. Vladas Algirdas Bumelis, tuometinis įmonės „Sicor Biotech“ generalinis direktorius, dabartinis biotechnologijų įmonės „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas

2011 m. – Arūnas Šikšta, tuometinis telekomunikacijų AB „Teo LT“ vadovas

FOTOGALERIJA Renginys „Lietuvos verslo lyderiai“ (76 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vokietijos bendrovė eksperimentuoja: 5 darbo valandos vietoj 8-ių

5 valandų darbo diena už 8 valandų atlyginimą – tokį eksperimentą Vokietijoje, Bylefelde, vykdo IT bendrovė...

Vadyba
2017.12.13
Pasaulinė prognozė: kiek augs algos skirtingose šalyse 2018 m. 4

Kitais metais infliacija suvalgys didesnę algų augimo dalį tiek Lietuvoje, tiek daugelyje kitų pasaulio...

Vadyba
2017.12.13
Kaunas centralizavo buhalteriją – planuoja sutaupyti 1,2 mln. Eur 6

Visų Kauno miesto savivaldybei priklausančių įstaigų – mokyklų, darželių, kultūros bei sporto organizacijų –...

Finansai
2017.12.13
Dalinis įmonės veiklos perdavimas – galimybė sutaupyti Rėmėjo turinys

Užsakomosios paslaugos, geriau žinomos terminu outsourcing, dalinis įmonės veiklos perdavimas nesusijusiam...

Vadyba
2017.12.13
Darbo lankstumo indeksas: kaip atrodo Lietuva 4

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) su užsienio partneriais pirmą kartą sudarė Darbo lankstumo...

Vadyba
2017.12.12
Šalys, kuriose Y kartos atstovai nusiteikę optimistiškiausiai 2

Y kartos atstovų adresu nevengiama leisti kritikos strėlių. Esą jie išlaidūnai, negalvojantys apie ateitį, o...

Vadyba
2017.12.11
„Betono mozaikos“ patirtis: kaip diegėme „Lean“, arba kas ta „Lina“ Premium 1

Nauji darbo principai turėtų įmonės rezultatus timptelėti aukštyn. Norint tikrai gauti naudos, esminė vadovo...

Vadyba
2017.12.11
Rado būdą plėtrai: naujas parduotuves kuria be didelių investicijų Premium

UAB „Kintai“ į pirmąją parduotuvę Vilniuje investavo per 80.000 Eur, tačiau suprato, kad pirkėjams ant tako...

Agroverslas
2017.12.11
„Straumann“ kelias iki pasaulio geriausiųjų pakylos Rėmėjo turinys

Dantų implantacija – dirbtinio danties suformavimas ant varžtelį primenančio danties šaknies pakaitalo,...

Vadyba
2017.12.11
Darbas vienoje įmonėje visą gyvenimą – praeitis 4

Aštrėjantis darbuotojų pritraukimo ir talentų išlaikymo klausimas ramybės neduoda dažnam vadovui. Patrauklus...

Vadyba
2017.12.10
Pirmiausia aiški atlygio sistema, papildomos naudos paskui

Norint į transporto sektoriaus įmones pritraukti jaunimo, aiškią atlygio sistemą, papildomas naudas ir...

Vadyba
2017.12.10
Požiūrio patarimai: verslas nėra savaeigė mašina

Bendrovė nėra savaeigė mašina, kurioje darbuotojai daro tai, ką turi daryti, ir kurios pardavimai auga lyg...

Vadyba
2017.12.09
„Amazon“ Australijoje pasiekė rekordą

Dar nė vienoje šalyje, į kurią žengė JAV elektroninės komercijos milžinė „Amazon“, nebuvo sulaukta tokio...

Kalėdiniai įmonių vakarėliai JAV – šįmet ramesni ir blaivesni 4

Kalėdiniai įmonių vakarėliai JAV šįmet bus ramesni ir blaivesni, o dalis organizacijų apskritai atsisakė...

Vadyba
2017.12.09
5-ios „LinkedIn“ vartotojų klaidos 4

Profesionalų socialinis tinklas „LinkedIn“ tapo vienu svarbiausių įrankių medžiojant darbuotojus. Tačiau...

Vadyba
2017.12.09
Kaip pasiruošti asmens duomenų apsaugos reglamentui: 1-as žingsnis 1

Iki Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymo pradžios 2018 m. gegužės 25 d. liko mažiau nei 6 mėnesiai,...

Finansai
2017.12.08
„Tesonet“ plėtros planas: nuo 260 iki 500 žmonių per metus 3

Kibernetinio saugumo ir didžiųjų duomenų bendrovė per šiuos metus pasamdė 160 žmonių. Per kitus metus...

Technologijos
2017.12.08
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto CEO: ne vadovas, o darbuotojas žino geriau Premium

Vadovai Lietuvoje išsiskiria savo dėmesiu detalėmis, gebėjimu analizuoti ir dažnai yra srities, kurioje...

Vadyba
2017.12.08
Robotai imasi naujų darbų: išleidžia atostogų, sutvarko komandiruotę Premium 3

Pradėjus gilintis į procesus įmonėje, paaiškėja, kad dauguma jų nėra labai sudėtingi, todėl juos galima...

Finansai
2017.12.07
„Reitingai“: kitais metais dar daugiau aukštųjų mokyklų nesilaikys taisyklių 4

Aukštosios mokyklos yra nusistačiusios minimalius reikalavimus stojantiesiems, tačiau pačios to nepaiso.

Verslo aplinka
2017.12.06

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau