Ieško naujo „Verslios Lietuvos“ vadovo 

Publikuota: 2017-04-12
Rūta Pentiokinaitė, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Rūta Pentiokinaitė, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šią savaitę Ūkio ministerija ruošiasi skelbti konkursą į VšĮ „Versli Lietuva“ vadovo postą, VŽ patvirtino ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Dabartinė agentūros vadovė Rūta Pentiokinaitė palieka šias pareigas, nes ruošiasi išvykti gyventi į JAV, kur jos vyras Laimutis Abeciūnas yra paskirtas Lietuvos komercijos atašė.

„Buvo daug labai svarstymų šeimoje, dvejonių. Priėmėme sprendimą, kad per tokį didelį atstumą gyventi bus sudėtinga. Nebuvo man lengvas šis sprendimas, bet nusprendėme, kad mes (pora augina sūnų – VŽ) prisijungiame prie mano vyro“, - VŽ sako p. Pentiokinaitė.

Prieš metus į vadovės postą paskirta p. Pentiokinaitė žada eiti pareigas iki tol, kol bus paskirtas naujas vadovas. Ūkio ministras VŽ sakė, kad naująjį vadovą tikimasi surasti iki gegužės galo ar birželio pradžios.

„Ieškome tokio žmogaus, kuris tiek savo kompetenciją, tiek patirtį, mintis, prireikus ir jausmus, ryžtą nukreiptų pagrindiniam tikslui (...), - kalba p. Sinkevičius. - Tai turėtų būti žmogus, degantis idėja gerinti situaciją tiek eksporto, tiek verslumo, tiek startuolių srityse ir gebantis „nešti turinį“. Išlaikyti status quo yra gerai, ši organizacija ilgai veikia ir yra reikalinga, bet erdvės tobulėjimui ir dar geresniems rezultatams tikrai yra.“

Palyginti su pernai vykusiu vadovo konkursu, šį kartą buvo šiek tiek pakeisti reikalavimai. Pagrindinis jų – nuspręsta prailginti reikalaujamos vadovavimo patirties trukmę nuo vienerių iki trejų metų, teigia ministras.

Dėmesys startuoliams

Be eksporto ir verslumo skatinimo, „Verslios Lietuvos“ vadovas turės rūpintis, kad Lietuvoje vystytųsi startuoliams palanki ekosistema.

„Aš jau vieną kartą esu pasakęs, kad Lietuva turi būti, gal ir skambiai atrodo, startuolių rojus. Tad naujo vadovo pareiga bus stengtis realizuoti šią mintį. Tai reiškia – teikti teisinės aplinkos pasiūlymus, siūlyti, kokie padėtų finansiniai instrumentai, rizikos kapitalo fondai ir t.t.“, – kalba ministras.

2016 m. konkurso metu buvo sulaukta tik šešių kandidatų paraiškų, kurios buvo pateiktos paskutinėmis dienomis.

Šį kartą didesnį kandidatų skaičių Ūkio ministerija tikisi pritraukti plačia informacijos apie konkursą sklaida, teigia ministras.

Taip pat bus bandoma privilioti kandidatų, kurie šiuo metu gyvena užsienyje, bus kreipiamasi į Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse esančias Lietuvos atstovybes.

Pentiokinaitę vertina gerai

Ūkio ministras p. Pentiokinaitės darbą „Verslioje Lietuvoje“ vertina gerai. Esą jos vadovavimo metu gerėjo eksporto būklė, nesustojo startuolių plėtra, sulaukta teigiamų verslo atstovų atsiliepimų.

„Rūta tikrai darė daug darbo, matomo darbo, reikalingo darbo, - sakė ministras. – (...) Kaip ūkio ministerija mes dėkojame jai ir komandai už įdėtas pastangas ir linkime jai visokeriopos sėkmės karjeros posūkiuose. Jeigu Rūtai reikės ateityje rekomendacijos, tai ji bus labai pozityvi.“

Pati p. Pentiokinaitė irgi savo vadovavimo metus įvertino teigiamai. Anot jos, „Versli Lietuva“ gebėjo greitai prisitaikyti prie pokyčių bei pati kai kuriuos jų inicijuoti. Ką veiks ateityje, ji dar sako negalvojanti.

„Iki paskutinės dienos dirbu pilnu tempu, darome kasdienes veiklas ir apie kitus darbus negalvojame, bet tikrai norėčiau būdama kitoje šalyje pritaikyti žinias ir patirtis, įgytas „Verslioje Lietuvoje“, - teigė p. Pentiokinaitė.

Pastaruosius kelerius metus „Verslios Lietuvos“ vadovo poste asmenys ilgai neužsilaiko. Prieš p. Pentiokinaitę agentūrai vadovavęs Mantas Nocius poste prabuvo mažiau nei dvejus metus. Jis savo noru pasitraukė iš pareigų 2015 m. lapkritį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau