Stresui mažinti ir darbuotojų produktyvumui didinti – žaidimai

Publikuota: 2017-03-20
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Nors žaidimai dažniausiai siejasi su vaikų laisvalaikiu, tačiau tyrimai rodo, kad galimybė pažaisti neturėtų pasibaigti sulig vaikyste.

Žaidimų naudą geresnei darbuotojų savijautai ir produktyvumui jau suprato didelės tarptautinės bendrovės. „Google“ darbuotojai gali pažaisti, pavyzdžiui, tinklinį ar boulingą bei kitus žaidimus. Norėdamos motyvuoti darbuotojus, įmonės vis daugiau dėmesio skiria ne tik biuro interjerams, bet ir kuria erdves, kur darbuotojai darbo dienos metu galėtų atsipalaiduoti ir pailsėti žaisdami.

Pagerina mąstymą

Įrodyta, kad žaidimas šachmatais, sudoku sprendimas ar žodžių iš raidžių dėliojimas, lavina atmintį, gerina smegenų darbą ir pagerina mąstymą. Taigi suteikdami galimybę darbuotojams bent trumpam pažaisti šiuos žaidimus biure, gerinsite komandos gebėjimą spręsti problemas, ugdysite pastabumą, kūrybiškumą ir vaizduotę, rašo svetainė „inc.com“.

Didina produktyvumą

Galbūt atrodo ir keista, tačiau reguliariai atsitraukiant nuo darbo ir pertraukėlių metu bent trumpai pažaidžiant, galima gerokai padidinti savo produktyvumą. Elgiantis priešingai, tai yra dirbant be pertraukų, ne tik sekinsite save, bet ir efektyvumas bus mažesnis. Pastebėtina, kad iš žaidimų bus tik tuomet, kai darbuotojams bus suteikta galimybė žaisti laisvalaikiu, tačiau jokiu būdu tai neturi būti privaloma.

Pritraukia talentus

Vadinamosios „Millennial“ arba Y kartos darbuotojai vertina darbovietes, kuriose tiesiog smagu dirbti. Maža to, šios kartos specialistai, skirtingai nei vyresni darbuotojai, yra įsitikinę, kad smagus laisvalaikis darbe gali sumažinti stresą bei didina produktyvumą. Taigi įtraukti žaidimus į bendrovės kultūrą apsimoka dar ir dėl to, kad tai puikus būdas pritraukti jaunų talentų, turint omenyje, kad 2025m. apie 75% visų pasaulio dirbančiųjų sudarys būtent šios kartos atstovai.

Apsaugo nuo perdegimo

Žaidimai padeda darbuotojams atsikratyti įtampos bei sugrąžina emocinį balansą. Teigimas poveikis aiškinamas tuo, kad žaidžiant išsiskiria endorfinai, dar kitaip vadinami laimės hormonais, kurie neutralizuoja įtampos ir nerimo simptomus. Tokiu būdu darbuotojai ne tik lengviau tvarkosi su stresu, bet ir išvengia perdegimo darbe.

Didėja pasitenkinimas

Darbuotojai, kuriems smagu darbe yra labiau įsitraukę į kasdienę veiklą. Taip yra todėl, kad tokie žmonės tiesiog geba geriau susidoroti su stresu. Kita vertus, biure kartu žaidžiantys darbuotojai sukuria draugiškesnius santykius vieni su kitais, taigi ir glaudžiau bendradarbiauja, kai reikia išspręsti ir darbinius klausimus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau