Britiško biuro taisyklių laužyti negalima, reikia prisitaikyti

Publikuota: 2017-03-18
Geros manieros nekainuoja, bet bendraujama maloniau. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Geros manieros nekainuoja, bet bendraujama maloniau. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Ne tik įmonės, bet ir šalys turi savo supratimą apie tinkamą požiūrį į darbo kultūrą. Didžiojoje Britanijoje dirbantiems užsieniečiams ne tik reikia perprasti angliško mandagumo subtilumus, bet ir įprasti su kolegomis reguliariai išlenkti bokalą.

Geros manieros nekainuoja, tačiau bendravimą daro daug malonesnį. Taigi bendraujant darbo reikalais ir kaskart įterpiant „ačiū“ bei „prašau“, tikėtina, kad kasdienines užduotis išspręsite greičiau ir sklandžiau.

„Sussex‘o“ universitete buvo atliktas tyrimas, buvo išnagrinėti 1.350 darbinių susirašinėjimų Didžiosios Britanijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų bendrovėse. Paaiškėjo, kad britai žodį „prašau“ laiškuose vartojo dukart dažniau nei amerikiečiai, rašo svetainė „bbc.com“. Pabrėžtina, kad tai anaiptol nereiškia, kad britai mandagesni. Tiesiog britiškoje darbo kultūroje svarbu tinkamus žodžius vartoti tinkamose situacijose. Pavyzdžiui, prašome perskaityti pridėtą papildomą informaciją. O amerikietiškoje kultūroje žodis „prašau“ vartojamas, kai juntamas jėgų disbalansas. Sakykime, tarp tėvų ir vaikų. Amerikiečiai darbe labiau linkę dėkoti – taip viliasi, kad žmogus tiesiog gerai jausis.

Dar vienas iššūkis užsieniečiams – išmokti maloniai ir neįpareigojamai paplepėti (angl. small talk). Britai yra tokio trumpo pasišnekučiavimo virtuozai ir atvykėliams tenka gerokai palaužyti galvas, kol perpranta šio žaidimo taisykles.

Laiku į barą

„Bbc.com“ nurodo, kad britai yra vieni punktualiausių žmonių pasaulyje. Taigi nuolatinis vėlavimas į darbo susirinkimus tikrai nestiprina net paties profesionaliausio darbuotojo populiarumo.

Bene labiausiai legendomis apipinta britiškos darbo kultūros dalis – po darbo dienos išlenkti bokalą alaus vietos aludėje. Nors pastaraisiais metais darbuotojai rečiau užsuka į barus išgerti, nei tai buvo prieš dešimtmetį, vis tiek po 17 val., kai baigiasi darbo diena, dažnoje aludėje galima pamatyti kolegas prie bokalo aptariančius biuro aktualijas.

Suprantama, kad tokie pasisėdėjimai padeda labiau pažinti bendradarbius, telkia komandą, tačiau kartu kyla grėsmė ir pernelyg atsipalaiduoti. O atsipalaidavus bendradarbiams galima pasakyti daugiau, nei norėtųsi, tuomet kitą rytą peržengti biuro slenkstį bus ne itin drąsu. Vertėtų atsiminti, kad vienas bokalas alaus po darbo su kolegomis reiškia vieną bokalą, o ne vakarėlį iki vėlumos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau