Darbuotojams tobulinti – 10 mln. Eur

Publikuota: 2017-03-17
Matton nuotr.
Matton nuotr.

Įmonės kviečiamos pasinaudoti galimybe kelti darbuotojų kvalifikaciją ir kompetenciją pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Kompetencijų vaučeris“. Tam iš pradžių numatoma skirti iki 10 mln. Eur ES investicijų.

Iš viso pagal priemonę „Kompetencijų vaučeris“ 2014–2020 m. numatoma investuoti 48,8 mln. Eur ES investicijų.

Ūkio ministerija praneša, kad  siekdama tobulinti Lietuvos įmonių darbuotojų kvalifikaciją ir sudarydama sąlygas darbuotojams geriau prisitaikyti prie nuolatos kintančių darbo rinkos reikalavimų, skelbia pirmąjį kvietimą pasinaudoti galimybe įgyvendinti projektus.

Pasak Mindaugo Sinkevičiaus, ūkio ministro, dirbantiems specialistams norint prisitaikyti prie sparčių technologinių pokyčių, reikia nuolat tobulinti kvalifikaciją ir įgyti naujų kompetencijų. Todėl priemonė „Kompetencijų vaučeris“ sudarys galimybę įmonėms paprasčiau gauti investicijų darbuotojų mokymui, kadangi šiai priemonei bus taikomas visuotinės dotacijos būdas.

Pagal priemonę „Kompetencijų vaučeris“ galimi pareiškėjai yra ne trumpiau kaip vienerius metus veikiantys ir ne trumpiau kaip 6 mėnesius iki paraiškos pateikimo mėnesio kiekvieną mėnesį turėję apdraustųjų privatieji juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, rašoma pranešime.

Pareiškėjų remiama veikla – mokymai įmonėms, taikant priemonės „Kompetencijų vaučeris“ schemą, skirtą kvalifikacijos tobulinimo bei kompetentingumo plėtros galimybių prieinamumui įmonių darbuotojams didinti.

Vienam pareiškėjui didžiausia galima skirti finansavimo lėšų suma – 4.500 Eur, o didžiausia galima finansuojamoji dalis – ne daugiau kaip 70%. Mokymų veiklos turi būti vykdomos Lietuvoje.

Mokymo paslaugas įmonės galės įsigyti iš Mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašo, kuris skelbiamas jį administruojančios VšĮ „Versli Lietuva“ svetainėje. Į šį sąrašą įtraukiamos ūkio ministro nustatytus reikalavimus atitinkančios mokymo įstaigos ir mokymo programos. Privatieji juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, siekiančios gauti finansavimą, turi užpildyti paraišką, kuri skelbiama svetainėse www.esinvesticijos.lt, http://ukmin.lrv.lt/, www.invega.lt, ir pateikti ją UAB „Invega“ iki 2020 metų lapkričio 30 dienos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau