Apsisprendimą dėl koalicijos ateities LSDP vadovai paliko tarybai

Publikuota: 2017-09-14
Gintautas Paluckas, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Gintautas Paluckas, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Galutinį sprendimą dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumas paliko po savaitės įvyksiančiam partijos tarybos posėdžiui. Iki jo LSDP frakcijai Seime neleista pasirašyti jokių dokumentų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimo tolimesnio koalicinio bendradarbiavimo.

Ketvirtadienį vakare posėdžiavęs LSDP visus esamus ir buvusius partijos vadovus bei dalį skyrių atstovų vienijantis partijos prezidiumas svarstė politines aktualijas, pirmiausia – socialdemokratų skyriuose vykstančias diskusijas, ar turi būti tęsiamas bendradarbiavimas koalicijoje su LVŽS.

Po diskusijų nuspręsta, kad galutinį sprendimą dėl dalyvavimo koalicijoje priims kitą šeštadienį, rugsėjo 23 d. rengiamas partijos tarybos posėdis. Taryba, kurioje yra 235 nariai, vienija ne tik visų LSDP skyrių atstovus, bet ir Seimo narius socialdemokratus, taip pat partijos valdybos bei prezidiumo narius.

LSDP prezidiumas ketvirtadienį taip pat nutarė nesvarstyti Seimo narių inicijuoto susitarimo su LVŽS frakcija dėl tolimesnio bendro darbo Lietuvai. Esą tokius sprendimus bus galima priiminėti tik po to, kai taryba apsispręs dėl tolimesnio dalyvavimo koalicijoje.

„Paskutiniame inicijuojamo susitarimo variante yra kalbama apie tai, kad koalicija turi skirti daugiau dėmesio socialdemokratų vertybėms. Tad tai nelaikytina nei priedu prie pernai pasirašytosios koalicijos sutarties, nei memorandumu dėl galimos paramos mažumos Vyriausybei. Tai bendrojo pobūdžio dokumentas. Bet prezidiume nuspręsta, kad jį galima bus svarstyti ir jį pasirašyti arba ne tik po to, kai taryba atsakys į pagrindinį klausimą – ar liekame koalicijoje. Jeigu būtų nuspręsta trauktis, tuomet galėtų būti tariamasi dėl paramos kai kuriems Vyriausybės darbams, atitinkantiems socialdemokratines vertybes“, – po prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė Gintautas Paluckas, LSDP pirmininkas.

LSDP pranešė, kad už frakcijos siūlomo susitarimo turinio svarstymą balsavo 8 prezidiumo nariai, prieš buvo – 25 prezidiumo atstovai. Iš viso posėdyje dalyvavo 40 prezidiumo narių.

Prieš savaitę posėdžiavusi LSDP valdyba yra rekomendavusi nepasirašyti jokių susitarimų su valstiečiais žaliaisiais iki prezidiumo.

Praėjusiame posėdyje, įvykusiame rugpjūtį, prezidiumas p. Palucko iniciatyva kreipėsi į skyrius ir LSDP tarybą, prašydamas įvertinti LSDP darbo prasmę valdančiojoje koalicijoje su LVŽS.

Ketvirtadienio duomenimis, iš 60 LSDP skyrių nuomonę jau išreiškė 55. Iš jų 42 siūlo socialdemokratams trauktis iš valdančiosios koalicijos su valstiečiais žaliaisiais, 6 skyriai ragina persiderėti dėl koalicijos sutarties ir 7 norėtų toliau dirbti koalicijoje.

Tuo metu dauguma – 13 iš 19 – Seimo Socialdemokratų frakcijos narių nenori palikti koalicijos.

Ponas Paluckas nėra Seimo narys. Jis kartoja, kad frakcija privalės vykdyti tarybos sprendimą.

Ketvirtadienį paklaustas, ar nusprendus pasitraukti iš koalicijos, Vyriausybę turėtų palikti trys LSDP deleguoti ministrai, p. Paluckas atsakė: „Tai ateities techninis klausimas.“

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kurie yra LSDP nariai, yra pasisakę už tolimesnį socialdemokratų buvimą valdžioje. Teisingumo ministrė Milda Vainiutė nepriklauso partijai ir vengia komentuoti savo veiksmus, jeigu LDP nuspręstų išeiti iš koalicijos.

VŽ neoficialiai pasiaiškino galimas LSDP tarybos narių nuotaikas dėl buvimo valdančiojoje koalicijoje. Paaiškėjo, kad dalis skyrių atstovų nėra linkę paklusti savo skyrių priimtiems sprendimams trauktis iš koalicijos. Todėl taryboje balsavimas šiuo klausimu, ypač jeigu jis būtų slaptas, gali baigtis ir nepalankiai p. Paluckui.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau