Šiauliai kol kas išvengė tiesioginio valdymo

Publikuota: 2017-01-11
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Ryčio Galadausko (VŽ) nuotr.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Ryčio Galadausko (VŽ) nuotr.

Politinių nesutarimų draskoma Šiaulių miesto savivaldybė bent kol kas išvengė tiesioginio valdymo ir pirmalaikių mero bei tarybos rinkimų.

Trečiadienio neeiliniame posėdyje taryba absoliučia balsų dauguma priėmė nutarimą, kuris užkirs kelią vietinės valdžios pirmalaikiams rinkimams.

Kaip praneša interneto portalas etaplius.lt, jeigu trečiadienio posėdyje taryba nepriimtų miesto mero Artūro Visocko pasiūlymo skubos tvarka panaikinti vieną iš dviejų vicemerų postų, jau kitą dieną atsivertų teisinė galimybė Vyriausybei svarstyti tiesioginio valdymo įvedimą ir pirmalaikių rinkimų šioje savivaldybėje paskelbimą.

Mat dar pernai lapkričio 11 d. Šiaulių miesto savivaldybėje darbą baigė mero pavaduotojas Stasys Tumėnas. Politikas iškovojo mandatą naujajame Seime. Tad šį trečiadienį, sausio 11-ąją nuo p. Tumėno pasitraukimo iš vicemero pareigų suėjo lygiai du mėnesiai. Vietos savivaldos įstatymas nurodo, kad per du mėnesius nuo mero pavaduotojo įgaliojimų nutrūkimo savivaldybės taryba privalo paskirti kitą vicemerą. Šio termino nesilaikymas sukuria prielaidas tiesioginio valdymo procedūrai.

Etaplius.lt praneša, kad po neilgų procedūrinių nesklandumų ir diskusijų Šiaulių savivaldybės taryba balsavo už tai, kad antroji vicemero pareigybė, kurią buvo užėmęs p. Tumėnas, būtų išvis panaikinta. Už šį nutarimą balsavo 26 tarybos nariai, kurių iš viso Šiaulių taryboje yra 31, susilaikė 1.

Tad meras konstatavo, kad Šiauliai, panaikindami teisinį pagrindą tiesioginiam valdymui, kartu ir išvengė pirmalaikių rinkimų. Tą pripažino ir Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė, pagarsindama Vietos savivaldos įstatymą ir teigdama, jog „yra galimybė dirbti su vienu vicemeru“.

Nors viena problema Šiauliuose lyg ir išspręsta, liko dar dvi. Iki vasario vidurio Šiauliuose būtina paskirti bent vieną vicemerą, nes dabar nėra išvis nei vieno, taip pat išrinkti ir savivaldybės administracijos direktorių, kurio irgi dabar nėra.

Pernai gruodžio 19 d. Šiaulių miesto taryboje susiformavusi naujoji valdančioji dauguma, nepalanki tiesiogiai išrinktam merui p. Visockui, atleido iš pareigų vicemerą Domą Griškevičių ir savivaldybės administracijos direktorių Eduardą Bivainį.

Jeigu iki š.m. vasario 19 d. meras negebės rasti kompromiso su naująja valdančiąja dauguma taryboje dėl naujų kandidatų į vicemero bei savivaldybės administracijos direkcijos postus, Šiauliams ir vėl iškils tiesioginio valdymo bei pirmalaikių rinkimų grėsmė.

Šiauliuose tuoj po pernai spalį įvykusių Seimo rinkimų susiformavo naujoji valdančioji dauguma. Ją sudaro Tvarkos ir teisingumo partija, liberalai, Darbo partijos atstovai, socialdemokratai bei visuomeninis judėjimas „Už Šiaulius“ – iš viso 17 tarybos narių iš 31. Meras p. Visockas bei jo vadovaujamo visuomeninio judėjimo, taip pat konservatorių, valstiečių-žaliųjų bei Liaudies partijos atstovai, iš viso 14 narių, Šiaulių taryboje liko opozicijoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau