Liberalų sąjūdyje – pasitarimai, kaip išbristi iš liūno

Publikuota: 2017-09-23
Remigijus Šimašius, Liberalų sąjūdžio pirmininkas. Dariaus Versecko (VŽ) nuotr.
Remigijus Šimašius, Liberalų sąjūdžio pirmininkas. Dariaus Versecko (VŽ) nuotr.

Šeštadienį prekybos poveikiu skandalo krečiamas Liberalų sąjūdis (LS) susirinko į neeilinį tarybos posėdį. Jame sprendžiama, ką daryti po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateikė įtarimus visai partijai kaip juridiniam vienetui.

„Natūralu, kad esant tokiai situacijai reikia pasitarti su visais partijos nariais, įsiklausyti į jų nuomonę, kaip jie jaučiasi kiekviename mieste ir miestelyje. Natūralu, kad išgirdus naujienas, kurios yra negeros, kyla įvairių klausimų“, – sako Remigijus Šimašius, partijos pirmininkas ir Vilniaus miesto meras.

Pasak jo, reikia, kad visi žinotų situaciją ir laikytųsi tų standartų, kurie partijoje buvo patvirtinti po praėjusių metų gegužės 12 dienos, kai į pareigūnų akiratį pakliuvo Eligijus Masiulis, buvęs partijos pirmininkas.

„Yra veiksmų planas, dėl kurio turime pasitarti, – kalba p. Šimašius. – Liberali idėja yra reikalinga Lietuvai, yra žmonių, kurie tiki ir natūralu, kad reikalinga politinė jėga, kuri jiems atstovautų ir galėtų tą vėliavą nešti.“

Pasak jo, LS irimo variantas yra viena iš įvairių spekuliacijų, kol kas galimų planų jis neįvardija. Prasidėjus tarybos posėdžio atvirai daliai p. Šimašius kalbėjo, kad kitos partijos šiuo metu mėgina pasinaudoti sudėtinga LS situacija ir iš jos išpešti naudos, persivilioti dalį partijos narių.

„Yra labai paprasta, sakyti, kad mes turime pasikeisti. Mes pasikeitėme, o jie toliau sako, kad turime pasikeisti, mes neturime toliau suktis šioje karuselėje. Mes esame kitokie nei prieš pusantrų metų. Aišku, mes nesame tobuli šioje srityje, bet stengiamės“, – kalba politikas.

Be to, jis sako, kad STT „turbūt žino daugiau“ nei LS šiandien ir turbūt „dar bus dalykų, kurie privers raudonuoti ne vieną šios istorijos herojų“.

Eugenijus Gentvilas, partijos pirmininko pavaduotojas ir Seimo frakcijos seniūnas, kalba, kad tarybos susirinkimas įvyko, tam, kad būtų išklausytos įvairios nuomonės. Pasak jo, ar šeštadienį bus priimti kokie nors sprendimai, kol kas nėra aišku.

„Darbotvarkėje nenumatėme sprendimų priėmimo, tačiau gali būti, kad ekspromtu nutarsime. Neeilinis posėdis, žmonės per dieną sukviečiami, tai natūralu, kad brandžių sprendimų gali ir nebūti“, – į VŽ užduotą klausimą atsako p. Gentvilas.

Prasidėjus posėdžiui politikas kalbėjo, kad partijai reorganizacija ar susijungimas su kokia nors kita partija, ką padarė Darbo partija, nėra išeitis. Vienas iš galimų variantų, pasak jo, yra partijos vadovybės atsinaujinimas tais žmonėmis, kurių visuomenė nesietų su prieš daugiau nei metus įvykusiu skandalu.

„Mus ši dėmė persekios, kad ir kaip mes pasivadinsime, su kuo susijungsime, reorganizuosime ir t.t. Yra daugybė kitų galimų veikimo būdų, mano manymu neeilinis partijos suvažiavimas yra privalomas, - aiškina p. Gentvilas. – Kitas dalykas, turbūt visiškai naujų žmonių, kurie niekaip negalėtų būti siejami su ta istorija visuomenės akyse, atėjimas į partijos vadovavimo gretas. Aš esu nesusijęs su partijos istorija, tačiau visuomenės akyse galbūt yra kitaip. Aš linkiu, kad eitume į priekį ir su naujais žmonėmis. Aš nedeklaruoju kokio nors atsistatydinimo, aš deklaruoju, kad, deja, man šitos dėmės nepavyksta nusiplauti.“

[infogram id="73b38bea-f39c-4d6d-99fe-4cf10e6008e4" prefix="Obn" format="interactive" title="Įtarimai politinės korupcijos byloje"]

Politinės korupcijos skandalas prasidėjo 2016 m. gegužę, kai buvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu Eligijui Masiuliui, buvusiam Liberalų sąjungos vadovui. Jis buvo sulaikytas su daugiau nei 100.000 Eur žymėtų pinigų. Juos politikui įteikė koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimundas Kurlianskis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įtarimus po kurio laiko pateikė ir pačiam koncernui, kurio pagrindinis akcininkas – Darius Mockus. „MG Baltic“ tokį pareigūnų žingsnį apskundė.

Ši byla vienaip ar kitaip yra įtraukusi ir visą eilę kitų politikų. LS vicepirmininkui Gintarui Steponavičiui taip pat buvo pareikšti įtarimai, todėl jis sustabdė narystę partijoje. Apklausose dalyvavo ne tik LS atstovai, paprastaisiais liudininkais buvo apklausti ir politikai iš kitų partijų: buvęs socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ir kt.

FOTOGALERIJA Liberalų sąjūdžio tarybos posėdis (10 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau