Seimas susidėliojo rudens darbus, svarbiausias – biudžetas

Publikuota: 2017-09-14
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seimas valdančiosios koalicijos atstovų balsais patvirtino savo rudens sesijos darbų programą, kurioje – daugiau kaip pusė tūkstančio projektų. Svarbiausias jų bus kitų metų biudžetas bei jį lydintys mokesčių sistemos pakoregavimo įstatymai, kurie parlamentarus pasieks spalio viduryje.

Opozicija tvirtino gausioje projektų sesijos programoje pasigendanti naujų idėjų, kurios realiai pagerintų gyvenimą Lietuvoje.

Seimo nariai ketvirtadienio posėdyje svarstė praėjusį sekmadienį prasidėjusios eilinės, rudens sesijos darbų programą.

Diskusijoje kalbėję opozicijos atstovai piktinosi, kad, nors programa kupina įstatymų projektų, joje nepastebimas proveržis. „Mes čia nieko Lietuvai nepasiūlom, tik taisom ir taisom, o neretai ir griaunam tai, kas buvo pastatyta, kad paskui vėl galvotume, kaip pastatyt. Tad nieko naujo toje programoje nėra“, – sakė Kęstutis Glaveckas, Liberalų sąjūdžio atstovas.

„Nėra ko džiaugtis. Proveržio ir idėjų išties nėra. Siūlomi projektai nieko naujo neatneša. Nematau valdančiųjų jokios pastangos ką nors keisti į gerą pusę. Tiesą sakant, suprantu, kodėl taip yra – nes tiesiog nėra valdančiųjų. Tai, kas šiandien vyksta, yra paprasčiausia veidmainystė“, – jam antrino Gabrielius Landsbergis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis.

Bet valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis atrėžė, kad opozicija „tik demagogiškai pliurpia“. „Visa tai galiu pavadinti nebent demagogija, ne kitaip. Ir pliurpalais. Atkreipiame dėmesį, kad prezidentė pateikė septynis įstatymų projektus, o Vyriausybė – daugiau kaip pusantro šimto. Todėl opozicijos postringavimai, kad mes nieko nedarome yra mažų mažiausiai keisti“, – tikino p. Karbauskis.

Pasak jo, spalio mėnesį Vyriausybė Seimui pateiks „socialiai orientuotą kitų metų biudžetą, nes 600 mln. Eur bus skirta papildomai socialinės atskirties mažinimui“. Be to, biudžeto projekte pirmą sykį krašto apsaugai bus skirti 2% bendrojo vidaus produkto.

„Rudens sesijoje bus sprendžiamos socialiai pažeidžiamiausių visuomenės narių problemos. Seimas sieks stiprinti šeimas, plės finansines paskatas ir paslaugas jaunoms bei vaikus auginančioms šeimoms, bus tęsiama vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka, neįgaliųjų poreikių, sveikatos priežiūros paslaugų kokybės užtikrinimas, bus mažinamos vaistų kainos ir skatinama sveika gyvensena“, – vardino p. Karbauskis.

Dar vienas rudens sesijos darbas – aukštojo mokslo ir švietimo sistemos reforma. Iki gruodžio Vyriausybė Seimo pavedimu turi parengti įstatymų projektus, užtikrinsiančius tolesnį aukštojo mokslo reformos įgyvendinimą. Kalbant apie vidurinį mokslą, neatsisakoma ketinimų nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. įvesti etatinį apmokėjimą, lėšos, pasak Vyriausybės, tam yra numatytos.

Į sesijos darbų programą įtrauktas dvigubos pilietybės reglamentavimas, apsisprendimas dėl asmenvardžių rašymo, naujas Valstybės tarnybos įstatymas, Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektas.

Rudens sesijos programa sudaryta atsižvelgiant į Vyriausybės, prezidentės, Seimo komitetų, frakcijų bei Seimo narių pasiūlymus. Sesijos darbų programoje įrašyta beveik 530 teisės aktų projektų.

Ketvirtadienį už sesijos darbų programos patvirtinimą balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 2, susilaikė 32 parlamentarai. Už balsavo ne tik valstiečiai-žalieji ir socialdemokratai, bet ir Lenkų rinkimų akcijos atstovai bei „tvarkiečiai“, o susilaikė absoliuti dauguma liberalų ir konservatorių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau