Junckerio planas sugeneravo 225 mlrd. Eur investicijų

Publikuota: 2017-08-04
Jeanas Claude'as Junckeris, Europos Komisijos pirmininkas. Erico Vidalio („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Jeanas Claude'as Junckeris, Europos Komisijos pirmininkas. Erico Vidalio („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Investicijų planas Europai, populiariai vadinamas Jeano Claude‘o Junckerio, Europos Komisijos pirmininko, planu, per du metus sugeneravo daugiau kaip 225 mlrd. Eur investicijų 28 ES valstybėse, skelbia Europos Komisija.

Ši suma sudaro daugiau kaip du trečdalius per trejus metus numatytų sutelkti investicijų (315 mlrd. Eur).

Pono Junckerio planas buvo pristatytas 2014-ųjų pabaigoje, programa patvirtinta 2015 m. birželį. Pagal jį Europos strateginių investicijų fondas (ESIF) teikia paskolų garantijas, skatindamas bankus finansuoti rizikingesnius projektus, kurie kitu atveju susidurtų su kapitalo pritraukimo problemomis. Jais finansuojami ne tik dideli infrastruktūros projektai, bet ir smulkus bei vidutinis verslas.

Pagal ESIF patvirtinti veiksmai iš viso sudaro per 43 mlrd. Eur, informuoja Europos Komisija. Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino 276 ESIF remiamus veiksmus, kuriems skiriama 33,7 mlrd. eurų ESIF lėšų. Savo ruožtu Europos investicijų fondas patvirtino 296 finansavimo susitarimus su mažosiomis ir vidutinėmis įmonėmis; visa jų finansavimo iš ESIF dalis – kiek mažiau nei 10 mlrd. eurų.

Lietuvojepatvirtintų operacijų pagal Junkerio plano ESIF iniciatyvą bendra finansavimo apimtis šiuo metu siekia 339,21 mln. EUR. Tikimasi, kad tai paskatins 774,4 mln. EURinvesticijų.

Pagal šią programą Lietuvoje yra finansuojama Vilniaus oro uosto rekonstrukcija, Vilniaus kogeneracinės elektrinės statybos, kelio Vilnius – Utena kelio rekonstrukcija ir modernizavimas, infrastruktūros fondas „Baltcap Infrastructure Fund“, paskolas mažoms ir vidutinėms įmonėms suteikia Suomijos bankas „OP Bank“, „Swedbank“ ir „Šiaulių bankas“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau