Trumpas ir Macronas Paryžiuje nustūmė nesutarimus į šalį

Publikuota: 2017-07-14

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, tęsia savo dviejų dienų vizitą Paryžiuje. Amerikos vadovas jo metu kol kas negailėjo gerų žodžių Emmanueliui Macronui, Prancūzijos vadovui, ir netgi užsiminė apie JAV pokyčius kovos su klimato kaita politikoje.

Iki šiol bene daugiausiai ginčų tarp p. Trumpo ir kitų Vakarų valstybių lyderių kėlė Amerikos vadovo sprendimas pasitraukti iš Paryžiaus klimato kaitos sutarties. Tačiau ši tema kol kas nesugadino JAV prezidento ir p. Macrono susitikimų.

Prezidentas Macronas ketvirtadienį sakė gerbiantis p. Trumpo sprendimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato kaitos sutarties, tačiau tikino, kad Prancūzija išlaikys savo įsipareigojimus.

„Klimato kaitos tema žinome savo nesutarimus. Tačiau svarbu judėti toliau, – sakė p. Macronas ketvirtadienį. – Trumpas turi rinkiminių pažadų, kurie pritraukė jo rėmėjus, aš turiu savųjų. Ar tai reiškia, kad turime sustabdyti progresą visais klausimais? Ne.“

Savo ruožtu p. Trumpas užsiminė, kad JAV gali pakeisti savo poziciją dėl Paryžiaus sutarties, tačiau nenurodė konkretesnių detalių.

„Kai kas gali įvykti. Kalbėsime apie tai artimiausiu metu. Jeigu tai nutiks, bus puiku, jeigu ne, taip pat gerai. Pažiūrėsime“, – tvirtino p. Trumpas, kuris praėjusį mėnesį pranešė, kad Amerika pasitraukia iš 2015-aisiais sudarytos sutarties.

Pakili nuotaika ir komplimentai Brigitte

Apžvalgininkai pastebi, kad šiame abiejų lyderių susitikime netrūksta pompastikos ir geros nuotaikos – iš pažiūros abiem prezidentams pavyko užmegzti gana šiltus santykius. Jų teigimu, tai yra gana simbolinis vizitas, kuriame realaus politinio turinio nėra daug. O žiniasklaidoje bene daugiausiai dėmesio sulaukė p. Trumpo komplimentas prezidento Macrono žmonai Brigitte. Jis ją pavadino „gražia“ ir „labai geros formos“.

Prezidentas Trumpas su žmona Paryžiuje aplankė Napoleono kapą ir karo muziejų, vakare abu lyderiai pietavo Eifelio bokšte. Šiandien JAV vadovas dalyvaus oficialiuose Bastilijos dienos renginiuose bei stebės bendrą Amerikos ir Prancūzijos kariuomenės paradą, skirtą paminėti 100 metų JAV įsitraukimo į Pirmąjį pasaulinį karą jubiliejų.

Amerikos vadovas daugelį kartų negailėjo gerų žodžių p. Macronui.

„Turime labai gerus santykius, puikią draugystę ir laukiame vakarienės Eifelio bokšte. Tai bus kai kas nepaprasto“, – spaudos konferencijoje tvirtino p. Trumpas.

JAV vadovas taip pat atsisakė savo ankstesnės kritikos dėl Paryžiaus nesugebėjimo kovoti su terorizmu šalies viduje.

„Žinote, viskas bus gerai, nes jūs turite tokį puikų prezidentą. Turite politiką, kuris valdys šią šalį teisingai“, – liaupsino savo partnerį respublikonas.

Bendradarbiaus Sirijoje ir Irake

Bendroje spaudos konferencijoje prezidentas Macronas pažymėjo, kad abu lyderiai privalo dirbti kartu ties Sirijos bei Irako ir prekybos klausimais. Jis padėkojo amerikiečiams už jų indėlį Irake ir žadėjo bendradarbiauti toliau, formuojant pokarinę valstybės tvarką.

Tuo tarpu prezidentas Trumpas užsiminė apie tai, kad šiuo metu yra deramasi dėl antros paliaubų sutarties Sirijoje. Jo teigimu, sutartis apims „labai jautrią valstybės dalį“. Dėl paliaubų Sirijos pietvakariuose p. Trumpas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu sutarė per G20 susitikimą Hamburge.

Sulaukė klausimų dėl sūnaus

JAV vadovas Paryžiuje dar kartą sulaukė klausimo ir apie jo sūnaus Donaldo Trumpo jaunesniojo susitikimą su Rusijos advokate, kuri žadėjo kompromituojančios informacijos apie Hillary Clinton, demokratų partijos kandidate prezidento rinkimuose.

Ponas Trumpas pakartojo, kad daugelis žmonių būtų dalyvavę tokiam susitikime. Esą jis truko labai neilgai ir per jį nieko reikšmingo neįvyko. Be to, tai buvo susitikimas su Rusijos, o ne Kremliaus teisininke. Savo sūnų jis pavadino „nuostabiu jaunu žmogumi, kuris nepadarė nieko blogo“. Savo ruožtu prezidentas Macronas atsisakė komentuoti šią situaciją ir tikino nesikišantis į JAV vidaus politiką.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau