Nerijaus Numavičiaus verslas JK: po įvykusio sandorio imamasi aktyvesnių veiksmų

Publikuota: 2017-07-05
Nerijus Numavičius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Nerijus Numavičius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Verslininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojama holdingo bendrovė „Primrose Heath Limited“ iš susijusios įmonės „EGDB Holding OU“ (registruota Estijoje) už 2,1 mln. GPB įsigijo 100% bendrovės „Lenus Trading Limited“, valdančios tris mažmeninės prekybos parduotuves Jungtinėje Karalystėje (JK), akcijų. Po šio sandorio imamasi aktyvesnių veiksmų plėtojant verslą šalyje.  

Parduotuvės „Nisa Local“ veikia franšizės pagrindu, ir tik JK. Visos trys priklauso „convenience“ (liet. patogių, mažo formato parduotuvių tinklo) segmentui ir veikia šalia Lutono. Vienos parduotuvės vidutinis prekybinis plotas siekia 225 kv.m. Bendra metinė apyvarta 2016 m. siekė 4,7 mln. GPB, o bendrovės veikla buvo nuostolinga.

Verslininko atstovai teigia, kad įsigijimo tikslas – perprasti JK mažmeninės prekybos rinką. Siekiant vykdyti organinę verslo plėtrą, kartu dairomasi ir galimybių įsigyti kitus šalyje veikiančius parduotuvių tinklus. Ponas Numavičius yra vienintelis investuotojas, tačiau tiesiogiai operatyvinėje įmonės veikloje nedalyvauja.

Jolanta Bivainytė, vadovaujanti p. Numavičiaus šeimos biurui „Talka LT“, patikino, kad verslininko kontroliuojama holdingo bendrovė 3 parduotuvių tinklą JK įsigijo ne vien tik dėl verslo plėtros, bet ir verslų išgryninimo tikslais, o bendrame investicijų portfelyje tai nėra reikšminga suma – nesiekia 1%.

„Naujų investicijų paiešką užsienio rinkose p. Numavičiaus kontroliuojamos įmonės atlieka ne vienerius metus, kol kas JK vykdomi parengiamieji darbai – stengiamasi perprasti rinkų skirtumus ir tada judėti toliau. Tai dar tik pirminė stadija“, – paaiškina p. Bivainytė.

Anot jos, būtent todėl – šioje rinkoje žengiami pirmieji žingsniai ir siekiama ją perprasti. Veikusios parduotuvės įsigytos franšizės pagrindu.

„Lenus Trading Limited“ įmonėje jau suburta 3 lietuvių ir 1 brito komanda, kuriai vadovauja Aurimas Putna. Jai iškeltas tikslas – ieškoti verslo plėtros galimybių mažmeninės prekybos srityje.

Kitoks verslo modelis

Nors išvyko gyventi į JK, p. Numavičius liko prie savo tradicinės verslo srities – mažmeninės prekybos, tačiau modelį pasirinko visiškai kitą nei Lietuvoje. Parduotuvės veikia „convenience“ parduotuvių tinklų segmente.

„Priešingai nei Lietuvoje, ši rinka JK yra labai fragmentuota, todėl atrodo pakankamai patraukli“, – paaiškina Aurelijus Burda, „Primrose Heath Limited“ valdybos narys. Į pastabą, kad tai šioks toks paradoksas – Lietuvoje prieš didžiuosius mažmeninės prekybos tinklus, kurių lyderis iš dalies priklauso p. Numavičiui, savo laiku neatsilaikė dauguma mažų formato parduotuvėlių, ir „convenience“ rinka iki šiol praktiškai apmirusi, p. Burda atsako: „Ši rinka JK milžiniška – kelis kartus didesnė nei trijų Baltijos šalių visa mažmeninė rinka, tad jos net neįmanoma palyginti su Lietuvos“.

Į VŽ klausimą, kam reikėjo 3 parduotuvių franšizės valdytoją perkelti iš vienos kišenės į kitą – su p. Numavičiumi susijusi įmonė įvykdė sandorį su kita susijusia bendrove, – jis tai paaiškina veiklų išgryninimu.

„EGDB Holding OU“ įmonė investuoja į NT sektorių. Anksčiau ji valdė NT objektus Latvijoje, Estijoje, Airijoje ir JK. Siekdama išgryninti savo veiklą – t.y. užsiimti investicijomis į NT, o ne mažmeninės prekybos operatoriaus veikla – ir strategiškai orientuotis tik į Baltijos šalių rinkas, įmonė nusprendė atsisakyti NT objektų, o kartu ir operatoriaus veiklos, JK. Taip pat atsisakė ir investicijų Airijoje“, – teigia p. Burda.

Ponia Bivainytė paantrina, kad nepaisant verslo plėtros užsienio rinkose, p. Numavičiaus lūkestis yra išlaikyti stabilius ir tvarius verslus Lietuvoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau