„Brexit“: pirmieji derybų žingsniai – itin atsargūs

Publikuota: 2017-06-19
Pirmadienį Briuselyje susitiko Michelis Barnier (dešinėje), vyriausiasis ES derybininkas dėl „Brexit“, ir už šias derybas atsakingas JK vyriausybės sekretorius Davidas Davisas. Erico Vidalo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Pirmadienį Briuselyje susitiko Michelis Barnier (dešinėje), vyriausiasis ES derybininkas dėl „Brexit“, ir už šias derybas atsakingas JK vyriausybės sekretorius Davidas Davisas. Erico Vidalo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Pirmadienį oficialiai startavo pirmasis ES ir Jungtinės Karalystės (JK) derybų dėl „Brexit“ etapas. Su derybomis siejami lūkesčiai, kad pavyks rasti konstruktyvų sprendimą dėl skyrybų, kuris užtikrintų tvarkingą JK pasitraukimą iš Bendrijos.

Davidas Davisas, JK vyriausybės sekretorius, atsakingas už „Brexit“, pirmadienį Briuselyje susitinka su ES vyriausiuoju derybininku Micheliu Barnier. Ponas Davisas „Brexit“ procesą yra pavadinęs „sudėtingiausiomis visų laikų derybomis“.

„Mes pradedame šias derybas pozityviu ir konstruktyviu tonu. Daugiau yra dalykų, kurie mus vienija, negu skiria“, – prieš susitikimą su p. Barnier komentavo p. Davisas, jį cituoja „Bloomberg“.

Anksčiau jis teigė, kad JK vyriausybės prioritetas – visų pirma užtikrinti ES piliečių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje, teises.

Ponas Barnier pirmadienį pabrėžė, kad derybose iš pradžių turi būti skiriama daugiausia dėmesio „neaiškumams, susijusiems su „Brexit“.

„Tikiuosi, kad šiandien galėsime įvardyti prioritetus ir sudaryti derybų grafiką, tai man vėliau šią savaitę leistų Europos Vadovų Tarybai pranešti, kad derybos pradėtos konstruktyviai“, – sakė p. Barnier.

„Reuters“ pažymi, kad p. Barnier, didelis kalnų mėgėjas, pastarąjį savaitgalį praleido Alpėse, aiškindamas, kad nori „sukaupti stiprybę ir energiją tolimam keliui“.

Pirmadienio derybose nesitikima didelio proveržio, to nelaukiama ir artimiausiomis savaitėmis ar net mėnesiais, rašo „Financial Times“. Tikslas – susitikti ES ir JK derybinėms komandoms, apsikeisti požiūriais, suderinti praktinius derybų aspektus ir darbotvarkę.

„Tai susiję su abipusio pasitikėjimo sukūrimu, nieko daugiau“, – „Financial Times“ cituoja aukštas pareigas einantį ES diplomatą.

Planuojama, kad vėliau šią savaitę, ketvirtadienį, vyksiančiame ES lyderių susitikime JK premjerė Theresa May išdėstys, kaip birželio pradžioje surengtų išankstinių rinkimų rezultatai gali paveikti JK pasitraukimo iš ES eigą. Šiuose rinkimuose p. May, užuot sustiprinusi savo pozicijas, prarado parlamentinę daugumą.

Tiesa, ES diplomatai tikina, kad ES viršūnių susitikimas netaps „Brexit“ diskusijų forumu.

JK rinkimų atomazga atgaivino vidinius ginčus p. May konservatorių partijoje. „Kietojo“ pasitraukimo šalininkai ragina ir toliau laikytis griežtos linijos – nutraukti ryšius su ES bendrąja rinka bei muitų sąjunga ir susigrąžinti imigracijos bei įstatymų leidybos kontrolę. Tačiau Philipas Hammondas, JK finansų ministras, ir kai kurie kiti konservatorių politikai prakalbo apie verslui draugiškesnį „Brexit“, siekiant išlaikyti glaudesnius prekybinius ryšius su ES.

Ponas Barnier jau anksčiau paskelbė ES poziciją dėl galimų JK pasitraukimo iš Bendrijos sąlygų, įskaitant nuostatas dėl ES piliečių teisių ir JK finansinių įsipareigojimų. Kalba eina apie 100 mlrd. Eur sąskaitą, kurią Briuselis ketina pateikti Londonui.

Pastaruoju metu keli įtakingi ES politikai – Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schauble ir Europos Parlamento derybininkas dėl „Brexit“ Guy Verhofstadtas pareiškė, kad Bendrija neprieštarautų, jei JK apsigalvotų ir apsispręstų likti ES sudėtyje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau