Lietuva Ukrainoje steigia karinio mokymo misiją

Publikuota: 2017-05-19

Rusijos agresiją patiriančioje Ukrainoje steigiama Lietuvos ilgalaikio karinio mokymo misija.

Apie ją penktadienį susitikę Vilniuje kalbėjo Raimundas Karoblis, krašto apsaugos ministras, susitikęs su Lietuvoje apsilankiusiu Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešimo spaudai, Ukrainos gynybos ministras informavo apie Rusijos agresyvius veiksmus prieš jo valstybę, Ukrainos gynybos stiprinimą, aptarė Ukrainos gynybos sistemos reformos pažangą ir bendras pratybas. Ministras pažymėjo, kad bendros pratybos stipriai prisideda prie Ukrainos gynybos stiprinimo ir padėjo sumažinti jų praradimus.

„Lietuva yra nedidelė šalis, tačiau jūs padarėte daugiau nei bet kuri kita didelė šalis. Turite savo požiūrį ir nebijote jo išsakyti ir pridedate viskuo, kuo galite“, – pranešime spaudai cituojamas p. Poltorakas.

Savo ruožtu p. Karoblis, anot pranešimo, pažadėjo tęsti Ukrainai paramą ir remti šalį jai svarbiose srityse: „Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Ukrainos gynybos reformų procese, kurios prioritetu išlieka parama Specialiųjų operacijų pajėgų vystymui ir puskarininkių korpuso reformai.“

„Vykdyti reformas, kai šalis kariauja, yra sudėtingas uždavinys, tačiau Ukraina daro teigiamą progresą reformų srityje. Dabar svarbiu išlaikyti tempą ir užtikrinti civilinę demokratinę kontrolę“, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras. Jis pažymėjo, kad Lietuva ir toliau dės visas pastangas, kad padėtų Ukrainai stiprinant jos ekonomiką ir gynybą.

Susitikime ministrai aptarė Lietuvos karinio mokymo misiją ir planus steigti ilgalaikę mokymo misiją Ukrainoje. „Tai leis Lietuvos kariuomenei, derinant su kolegomis iš Ukrainos, efektyviau identifikuoti ir suplanuoti, kur, kada ir kokią mokymų ar patariamąją programą Ukrainos kariams. Įsteigus misiją Lietuvos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas pakils į naują kokybinį lygmenį“, – įsitikinęs p. Karoblis.

Jo nuomone, ši misija yra „abipusiai naudinga tendencija, ypač Ukrainai siekiant artėti prie NATO“.

Ministrai taip pat aptarė ir išorines grėsmes, bendras pastangas jas mažinti.

Vizito Vilniuje metu Ukrainos gynybos ministras lankėsi ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centre.

Tai buvo atsakomasis Ukrainos gynybos ministro vizitas Lietuvoje – p. Karoblis Ukrainoje lankėsi šių metų sausio pabaigoje.

„Lietuva remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Lietuva Ukrainai yra perdavusi ginkluotės elementų, nebenaudojamos amunicijos. Lietuvos civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir karių reabilitacijos centre Druskininkuose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje. Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja su Ukrainos kariuomene karinio rengimo ir mokymo srityje. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže. Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina yra įsteigusios trišalę brigadą „LitPolUkrBrig“, – rašoma KAM pranešime spaudai.

Pernai KAM užsakymu atliktais viešosios nuomonės tyrimo duomenimis, 63% Lietuvos gyventojų visiškai pritaria arba pritaria Lietuvos karinei paramai Ukrainai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau