Trumpo kampanijos ryšius su Rusija narplios specialus tyrėjas 

Publikuota: 2017-05-18
Donaldas Trumpas, Jaredas Kushnerir ir Ivanka Trump. Rinkimų kampanijos metu. . Mike'o Segaro (Reuters / Scanpix) nuotr.
Donaldas Trumpas, Jaredas Kushnerir ir Ivanka Trump. Rinkimų kampanijos metu. . Mike'o Segaro (Reuters / Scanpix) nuotr.

JAV teisingumo departamentas (teisingumo ministerija) paskyrė specialų tyrėją, kuris turės aiškintis JAV prezidento Donaldo Trumpo prezidento rinkimų kampanijos komandos galimus ryšius su Rusija. Tyrimas patikėtas į buvusio Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovo Roberto Muellerio rankas. 

CNN praneša, kad Vašingtonas keičia plokštelę. Baltieji rūmai anksčiau aiškino, kad nėra reikalo dar vienam tyrimui. Tačiau, pastarosiomis dienomis auganti įtampai, vykdomajai valdžiai priklausantis teisingumo departamentas nutarė parodyti išskirtinį dėmesį tyrimui. Tam bus skiriami visi būtini resursai, pranešė ministerija.

Apie tokio tyrimo poreikį visų pirma prabilo p. Trumpo politiniai oponentai – demokratai, respublikonai iš pradžių teigė, kad tai būtų pertekliniai veiksmai.

Pats p. Trumpas pareiškė, kad dar vienas tyrimas patvirtins tik seniai žinomas tiesas – jog rinkimų kampanijos komanda neturėjo jokių ryšių su užsienio valstybe: „Tikiuosi, kad ši tema greitai bus baigta.“

Muellerį vertina abi partijos

Ponas Muellerir buvo Comey pirmtakas FTB 2001-2013 m. 72-ejų buvusį pareigūną vertina tiek demokratai, tiek respublikonai, neabejojama jo patikimumu. Gera jo reputacija ir FTB viduje. Jis vadinamas biuro išgelbėtoju, po to, kai  po 2001 m. rugsėjo 11 d. teroro išpuolio norėta reformuoti policiją.

nuotrauka:: 1

Po to, kai praėjusią savaitę p. Trumpas netikėtai atleido FTB vadovą Jamesą Comey, JAV kilo politinis žemės drebėjimas, primena „Spiegel“. Iš JAV prezidento komentarų ir kitų aplinkybių ėmė pirštis prielaida, kad Trumpas atleido Comey kerštaudamas už prieš jį vykdomą tyrimą. Greta to JAV policija tiria ir buvusio Trumpo patarėjo Michaelo Flynno ryšius su Rusija. Neva būtent šio tyrimo stabdymo iš p. Comey reikalavo JAV prezidentas Trumpas. Primenama, kad p. Flynnui teko atsistatydinti po to, kai jis viceprezidentui Mike'ui Pence'ui nutylėjo, kad prieš prasidedant prezidento kadencijai jo patarėjas bendravo su Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kisliakiu.

Jeigu šio tyrimo metu pasitvirtintų, kada prezidentas Donaldas Trumpas bandė paveikti ankstesniu tyrimus, tai galėtų tapti tiesiu keliu į apkaltą. Prie to prisideda dar viena istorija, kurią JAV žiniasklaida, remdamasi neatskleistais šaltiniais, paskelbė pirmadienį: teigiama, kad prezidentas Trumpas susitikimo su Rusijos pareigūnais metu atskleidė slaptą informaciją apie „Islamo valstybę“. Vėliau pasirodė pranešimų, kad ši informacija galėjo išduoti Izraelio agentą „Islamo valstybėje“. VŽ rašė, kad trečiadienį Trumpo ginti stojo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau