Įtaria, kad Trumpas prašė nutraukti FTB tyrimą dėl patarėjo ryšių su Rusija

Publikuota: 2017-05-17
Iš kairės: Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, Michaelis Flynnas, buvęs prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, ir Jamesas Comey, atleistas FTB vadovas. „Reuters“ / „Scanpix“ montažas.
Iš kairės: Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, Michaelis Flynnas, buvęs prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, ir Jamesas Comey, atleistas FTB vadovas. „Reuters“ / „Scanpix“ montažas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dabar jau atleisto FTB vadovo prašė nutraukti pradėtą tyrimą dėl buvusio patarėjo saugumo klausimais Michaelio Flynno galimų ryšių su Rusija.

„Tikiuosi, gali tai pabaigti“, – po vasarį vykusio susitikimo su p. Trumpu užrašuose pažymėjo Jamesas Comey, FTB vadovas. Tai praneša „The New York Times“, remdamasis dviem šaltiniais, mačiusiais pareigūno užrašus. FTB pareigūnų užrašai teisme dažnai laikomi tvirtais įrodymais.

FTB tiria galimus neleistinus ryšius tarp Rusijos pareigūnų ir buvusio JAV prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais p. Flynno. Šis su Rusijos ambasadoriumi JAV, likus kelioms savaitėms iki p. Trumpo inauguracijos, kalbėjosi apie amerikiečių sankcijas Rusijai. Vėliau politikas sakė, kad viceprezidentui pateikė nepilną informaciją apie savo pokalbius su Rusijos pareigūnais, tai yra, pamiršo pasakyti, kad kalbėjosi apie sankcijas. Tuomet atsistatydino.

JAV prezidentas ir p. Comey susitiko kitą dieną po to, o tuometis FTB vadovas iš karto po susitikimo smulkiai aprašė pokalbio detales. Pasak leidinio, p. Comey turi ir daugiau užrašų, kuriuose fiksavo susitikimus su p. Trumpu, mat manė, kad p. Trumpas imasi nederamos įtakos.

„Tikiuosi, matai būdų tai pabaigti, paleisti Flynną, – p. Trumpas vasarį sakė FTB vadovui. – Jis geras vaikinas. Tikiuosi, gali tai pabaigti.“

Baltieji rūmai neigia pasirodžiusią informaciją.

„Nors prezidentas nuolat teigė, kad p. Flynnas yra padorus vyras, tarnavęs ir gynęs mūsų šalį, prezidentas niekada neprašė p. Comey ar ko nors kito pabaigti tyrimą“, – rašoma Baltųjų rūmų išplatintame pranešime.

Jame taip pat pabrėžiama, kad p. Trumpas jaučia „visą įmanomą“ pagarbą šalies teisėsaugos institucijoms ir jų vykdomiems tyrimams. Pasak Baltųjų rūmų, pasirodžiusi informacija netiksliai apibūdina vasarį vykusio susitikimo turinį.

„The New York Times“ pažymi, kad buvusio FTB vadovo užrašai yra aiškiausias įrodymas, kad p. Trumpas bandė daryti tiesioginę įtaką Teisingumo departamentui ir federaliniam tyrimui. CNN savo svetainės viršuje patalpino ryškų raudoną užrašą, skelbiantį apie piktnaudžiavimą valdžia.

Jasonas Chaffetzas, respublikonas, JAV Atstovų rūmų narys, FTB jau pareikalavo iki gegužės 24 d. perduoti visus „memorandumas, užrašus, santraukas ir įrašus“ padarytus per ar po JAV prezidento ir Comey susitikimus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau