KTU magistrantūros studijos – daugiau vertės ir postūmis karjerai

Publikuota: 2017-05-15

Nesunku pastebėti, kad įprastas studijų modelis keičiasi – anksčiau bakalauro ir magistrantūros studijų duetą retai kada perskirdavo darbinės veiklos pertrauka, o studijų kryptis dažniausiai natūraliai pratęsdavo prieš tai buvusią. Vis dėlto šiandien į magistrantūros studijas žvelgiama ne vien kaip į diplomo kalvę – jos suteikia papildomos vertės net ir tiems, kurie jau valgo profesijos duoną.

Reali žinių ir įgytų gebėjimų nauda bei diplomo vertė – tokie yra pagrindiniai studentų reikalavimai šiuolaikinėms magistrantūros studijoms.Vadovaujantis tokiu principu ir buvo sukurtas jau metus veikiantis unikalus Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrantūros studijų MA+ modelis, kurio tikslas – suteikti aktualių, rinkos poreikius atitinkančių žinių bei galimybę praplėsti savo kompetencijos ribas ar net įgyti naują profesiją. Jis pasižymi tarpdiscipliniškumu – ir ne vien tarp tos pačios specialybės sričių, bet ir tarp skirtingų studijų krypčių.

Atsižvelgdami į savo būsimos karjeros planus, magistrantai gali savarankiškai projektuoti savo išsilavinimą, rinkdamiesi tris studijų kelius: siekiantiems tapti tikrais savo srities specialistais ir vėliau, galbūt, gilinti šias žinias doktorantūroje, tinkamiausias eksperto kelias, galvojantiems apie vadovo karjerą greta studijuojamos specialybės siūloma įgyti organizacijų valdymo bei vadovavimo kompetencijų, o tarpdisciplininis kelias leidžia pasirinkti pagrindinės ir papildomos kompetencijų derinį ir taip praplėsti savo žinių sritis.

„Pavyzdžiui, taikomąją chemiją studijuojantis asmuo gali gilinti ir informacinių technologijų (IT), studijuojantis statybos inžineriją – produktų dizaino ir projektavimo, o IT – komunikacijos ar duomenų analitikos žinias. Neretai magistrantūroje keičiama studijų kryptis, tarkim, inžinieriai studijuoja vadybą ar ekonomiką. Šiandien rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų ir rasti savo vietą po saule. Gyvename tokiame pasaulyje, kur privalome mokytis visą gyvenimą, ir viena siaura specializacija jau nebėra išeitis“, – įsitikinusi KTU studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė.

Tarpdiscipliniškumo poreikį, kaip gebėjimą, kurį privalo turėti įvairių sričių ekspertai, savo veikloje akcentuoja ir pasaulinio lygio aukštosios mokyklos, kurių pavyzdžiu kurdamas naują studijų modelį vadovavosi KTU.

Magistrantūros studijos – ir jau einantiems profesiniu keliu

Į magistrantūros studijas verta sugrįžti ir jau pasimatavus profesinį rūbą – juk būna, kad jis pasirodo netinkamas, o nusprendus sukti nauju profesiniu keliu būtinos ir kitokios kompetencijos, žinios ir gebėjimai.

„Noriu savo karjerą susieti su finansų sritimi, tad atsiradus galimybei pradėjau studijuoti KTU magistrantūroje. Man patiko, kad studijos organizuojamos cikliniu būdu, paskaitos vyksta vakarais, be to, girdėjau nemažai palankių atsiliepimų apie KTU finansų studijas iš buvusių studentų,“ – pasakoja Vaida Švėgždienė, į universiteto suolą grįžusi po kelerių metų pertraukos.

Ji studijavo ir baigė vadybos bakalaurą, vėliau įsidarbino ir bėgant laikui nusprendė savo profesinę karjerą pakreipti visai kita linkme. Magistrantūros studijas p. Vaida pasirinko išanalizavusi įvairias su finansais susijusias programas šalies universitetuose. Ji neslepia, kad svarstykles KTU naudai nusvėrė galimybė šalia studijuojamos pagrindinės specialybės įgyti ir papildomų kompetencijų, kurių iš viso yra net 22. Populiariausios kol kas – vadovavimo, projektų vadybos, kalbų, tačiau perspektyviomis laikomos ir duomenų analitika, valdymo technologijos bei kitos tiksliųjų mokslų kompetencijos.

Ponia Vaida nusprendė įgyti verslo procesų ir tiekimo grandinių valdymo žinių. „Specialistas, kuris nuolat ieško būdų ir siekia tobulėti, tikrai bus patrauklesnis darbdaviui,“ – įsitikinusi ji. Nors studijuoja tik nuo rudens, įgytas žinias jau spėjo pritaikyti darbe ir džiaugiasi kvalifikuotais dėstytojais, gebančiais įdomiai pateikti aktualią, nuo gyvenimo realybės neatitrūkusią medžiagą.

Energijos technologijas ir ekonomiką KTU MA+ magistrantūroje šiuo metu studijuojantis Tadas Spundzevičius jau iš anksto apsisprendė, kad po bakalauro studijų skirs laiko susipažinti su darbo rinka. Metus padirbėjęs savo specialybės srityje ir įsitikinęs, kad tai – jo kelias, jis grįžo pagilinti žinių ir sustiprinti savo kompetencijas.

„Magistro studijos papildo mano buvusias studijas – pasirinkau tarpkryptinį kelią, sujungiantį energetikos ir ekonomikos programas. Energetika – mano bakalauro sritis, tačiau anuomet beveik neanalizavome ekonominio aspekto, kuris yra neatsiejamas nuo energetikos sektoriaus, o dabar tai vienas pagrindinių studijuojamos magistrantūros programos akcentų. Galvodamas apie tolimesnę karjerą, papildomai gilinuosi ir į projektų valdymą,“ – pasakoja p. Tadas. Jis pastebi, kad darbas ir studijos užima didžiąją dienos dalį ir laisvo laiko beveik nebelieka, tačiau neabejoja, kad porą metų paskirti mokslams, kurie ženkliai sustiprins karjeros galimybes – tikrai verta.

Verslas pritaria ir bendradarbiauja

KTU inicijuotus ir šiandienos rinkos aktualijas atspindinčius pokyčius giria ir verslo atstovai, kuriems stiprią profesinę bazę ir plačias kompetencijas turintis žmogus yra itin trokštamas darbuotojas. Verslo bei viešojo sektoriaus atstovai dalyvavo kuriant visus naujo magistrantūros modelio kompetencijų blokus – tam, kad studentai gautų ne vien teorinių, bet ir naudingų ir praktiškai pritaikomų žinių, iš arti susipažintų su realiomis darbinėmis situacijomis.

„Būti vien tik stipriu programuotoju ar infrastruktūros ekspertu šiuolaikinėse korporacijose tikrai nebeužtenka. Lygiai tiek pat svarbūs yra stiprūs komunikaciniai gebėjimai, pokyčių valdymo pradmenys, verslo aplinkos konteksto supratimas. Būtent tokį – tarpdisciplininį, plačių pažiūrų ir gebantį suprasti platesnį kontekstą specialistą – ugdo KTU MA+ studijų programa. Jos išskirtinumas – tarpdiscipliniškumas, verslo praktikų dėstomos temos, adaptyvus teorinių žinių taikymas praktinėse situacijose ir tikslingai parinktos atvejų analizavimo užduotys. Viliamės, kad mūsų IT paslaugų vadybos ir praktikų įgyvendinimo multikultūrinėse komandose patirtis pridėjo jai papildomos vertės. Diskusijos su studentais praplėtė ir mūsų pačių akiratį bei padėjo atrasti naujų sprendimų kompleksinėms problemoms spręsti,“ – tikina Simas Stašenis ir Raimundas Andriušaitis –„Barclays“ atstovai, prisidėję prie bendradarbiavimo su universitetu.

Ši bendrovė, kaip ir „Sicor Biotech“, „Thermo Fisher Scientific“, IKEA, „Swedbank“ bei kitos padėjo KTU įgyvendinti multidisciplininių studijų idėją. „Barclays“ bendradarbiavo su Ekonomikos ir verslo fakultetu vystant informacinių paslaugų vadybos tarpdisciplininę kompetenciją. Pasak p. Stašenio, nors kiekviena bendrovė turi savo darbo specifiką ir galutiniai darbinės patirties akcentai sudėliojami jau konkrečioje įmonėje, tačiau gerai pasirengęs ir kokybiškas žinias turintis studentas visada bus geidžiamas darbuotojas.

Užsienio kapitalo verslo įmonių dalyvavimas MA+ modelio studijose suteikia išsilavinimui ir tarptautinę perspektyvą, kurią sustiprina dėstymas anglų kalba, vizituojantys užsienio šalių ekspertai, jungtinės bei tarptautiniu mastu akredituotos studijų programos. Taigi baigęs MA+ modelio magistrantūros studijas absolventas iš universiteto išeina turėdamas ne tik plačių gebėjimų ir įvairių kompetencijų – jos gali būti puikus tarptautinės karjeros startas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Norvegai saulės jėgaines pirks parduotuvėse 3

Didžiausias Šiaurės šalyse buitinės elektronikos prekybos tinklas „Elkjop“ Norvegijos parduotuvėse pradeda...

Energetika
2018.01.01
VŽ metų populiariausi: Darbo kodekso naujovės, milijoninės investicijos, sėkmės istorijos

„Verslo žinių“ skaitytojų dėmesį praėjusiais metais labiausiai traukė bankininkystės, apskaitos sričių ir...

Rinkodara
2018.01.01
Pastatę hidroelektrinę užtvindė dolomito karjerą 5

Kai kinai Baltarusijos Vitebsko rajone pastatė didžiausią šalyje hidroelektrinę, buvo užtvindytas netoliese...

Pramonė
2018.01.01
Kas Lietuvos ir pasaulio laukia 2018-aisiais?

Baltijos šalys minės valstybingumo šimtmetį, jas aplankys popiežius, Lietuva taps EBPO nare, bus sprendžiama...

Verslo aplinka
2018.01.01
Prezidentė sveikina Lietuvos gyventojus 6

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies žmones Naujųjų metų proga.

Verslo aplinka
2018.01.01
Utopinė ateitis, kurioje nereikia sukti galvos dėl pinigų  Premium 7

Ar universaliųjų bazinių pajamų eksperimentai taps alternatyva dabartinei socialinės apsaugos sistemai?

Verslo klasė
2017.12.31
Paskelbta, kiek pinigų rinkimams sukaupė siekiantys Rusijos prezidento posto 3

Kol kas priešrinkiminėje kovoje dėl Rusijos prezidento posto didžiausią fondą yra sukaupusi Ksenija Sobčiak,...

Verslo aplinka
2017.12.31
„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už sprogdinimą Sankt Peterburgo parduotuvėje 2

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už sprogdinimą Sankt Peterburgo prekybos centre ir šaudymą Kairo koptų...

Verslo aplinka
2017.12.30
Metų žmogaus rinkimų naujokas ir laureatas – Liudas Mažylis

Devintus metus iš eilės gyventojai Metų žmogumi išrinko Prezidentę Dalią Grybauskaitę (22,2%), antrąją vietą...

Verslo aplinka
2017.12.30
2018 m. tendencijos: virš Lietuvos – saulė, nedidelis debesuotumas  Premium 1

Lietuvos ekonomikai kitąmet viskas klosis gerai. Nors yra rizika įkliūti į per greitai augančių atlyginimų ir...

Verslo klasė
2017.12.29
Keičiasi pranešimo apie įmonių koncentraciją tvarka

Nuo sausio 1 d. keičiasi pranešimo apie įmonių įsigijimus bei susijungimus Konkurencijos tarybai (KT)...

Verslo aplinka
2017.12.29
Svarbiausi 2017 m. Lietuvos ir pasaulio įvykiai „Verslo žinių“ akimis 3

Peteikiame, mūsų nuomone, svarbiausius  Lietuvos ir pasaulio 2017-ųjų įvykius.

Verslo aplinka
2017.12.29
Rusija iš Latvijos „airBaltic“ reikalauja 20 mln. Eur 3

Rusija Latvijai pateikė teisinės pagalbos prašymą išieškant iš valstybės valdomos oro bendrovės „airBaltic“...

Transportas
2017.12.29
2018-ųjų pagalys euro zonai į ratus – Italijoje Premium

Italijos prezidentas Sergio Mattarella nutiesė kelią į nacionalinius rinkimus, tikėtina, kovo pradžioje.

Verslo aplinka
2017.12.29
Tyrimas: šešėlyje slypi ketvirtadalis alkoholio ir cigarečių rinkos 10

Trejus metus nuosekliai mažėjęs šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje vėl ėmė didėti, šiemet jis sudarė 24%, tai 2...

Finansinių rezultatų nerodo daugiau nei pusė juridinių asmenų 5

Registrų centrui metines finansines ataskaitas už 2016 m. šiuo metu yra pateikę 79.804 juridiniai asmenys...

Finansai
2017.12.29
Ant Naujųjų slenksčio – žvilgsnis į 2017-uosius 1

Į istorijos puslapius grimztantys 2017-ieji pasižymėjo gana reikšmingų įvykių gausa ir pasaulyje, ir...

Verslo aplinka
2017.12.29
GCAC vadovo interviu: apie kanapes, „blockchain“ ir duomenų centrą Lietuvoje Premium

Kitų metų pradžioje Vilniuje duris atversiančiame „blockchain“ technologijų centre kuriasi pirmoji įmonė –...

Technologijos
2017.12.29
„Brexit“: naktinis vaistų gamintojų košmaras virsta tikrove Premium 4

Jungtinės Karalystės (JK) farmacijos sektorius – vienas garsiausiai raginančių susitarti dėl kuo palankesnių...

Verslo aplinka
2017.12.29
Nuo Naujųjų Baltarusijoje be vizos bus galima pabūti ilgiau

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Baltarusija iki 10 dienų ilgina terminą, kiek užsienio piliečiai be vizos gali...

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau