KTU magistrantūros studijos – daugiau vertės ir postūmis karjerai

Publikuota: 2017-05-15

Nesunku pastebėti, kad įprastas studijų modelis keičiasi – anksčiau bakalauro ir magistrantūros studijų duetą retai kada perskirdavo darbinės veiklos pertrauka, o studijų kryptis dažniausiai natūraliai pratęsdavo prieš tai buvusią. Vis dėlto šiandien į magistrantūros studijas žvelgiama ne vien kaip į diplomo kalvę – jos suteikia papildomos vertės net ir tiems, kurie jau valgo profesijos duoną.

Reali žinių ir įgytų gebėjimų nauda bei diplomo vertė – tokie yra pagrindiniai studentų reikalavimai šiuolaikinėms magistrantūros studijoms.Vadovaujantis tokiu principu ir buvo sukurtas jau metus veikiantis unikalus Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrantūros studijų MA+ modelis, kurio tikslas – suteikti aktualių, rinkos poreikius atitinkančių žinių bei galimybę praplėsti savo kompetencijos ribas ar net įgyti naują profesiją. Jis pasižymi tarpdiscipliniškumu – ir ne vien tarp tos pačios specialybės sričių, bet ir tarp skirtingų studijų krypčių.

Atsižvelgdami į savo būsimos karjeros planus, magistrantai gali savarankiškai projektuoti savo išsilavinimą, rinkdamiesi tris studijų kelius: siekiantiems tapti tikrais savo srities specialistais ir vėliau, galbūt, gilinti šias žinias doktorantūroje, tinkamiausias eksperto kelias, galvojantiems apie vadovo karjerą greta studijuojamos specialybės siūloma įgyti organizacijų valdymo bei vadovavimo kompetencijų, o tarpdisciplininis kelias leidžia pasirinkti pagrindinės ir papildomos kompetencijų derinį ir taip praplėsti savo žinių sritis.

„Pavyzdžiui, taikomąją chemiją studijuojantis asmuo gali gilinti ir informacinių technologijų (IT), studijuojantis statybos inžineriją – produktų dizaino ir projektavimo, o IT – komunikacijos ar duomenų analitikos žinias. Neretai magistrantūroje keičiama studijų kryptis, tarkim, inžinieriai studijuoja vadybą ar ekonomiką. Šiandien rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų ir rasti savo vietą po saule. Gyvename tokiame pasaulyje, kur privalome mokytis visą gyvenimą, ir viena siaura specializacija jau nebėra išeitis“, – įsitikinusi KTU studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė.

Tarpdiscipliniškumo poreikį, kaip gebėjimą, kurį privalo turėti įvairių sričių ekspertai, savo veikloje akcentuoja ir pasaulinio lygio aukštosios mokyklos, kurių pavyzdžiu kurdamas naują studijų modelį vadovavosi KTU.

Magistrantūros studijos – ir jau einantiems profesiniu keliu

Į magistrantūros studijas verta sugrįžti ir jau pasimatavus profesinį rūbą – juk būna, kad jis pasirodo netinkamas, o nusprendus sukti nauju profesiniu keliu būtinos ir kitokios kompetencijos, žinios ir gebėjimai.

„Noriu savo karjerą susieti su finansų sritimi, tad atsiradus galimybei pradėjau studijuoti KTU magistrantūroje. Man patiko, kad studijos organizuojamos cikliniu būdu, paskaitos vyksta vakarais, be to, girdėjau nemažai palankių atsiliepimų apie KTU finansų studijas iš buvusių studentų,“ – pasakoja Vaida Švėgždienė, į universiteto suolą grįžusi po kelerių metų pertraukos.

Ji studijavo ir baigė vadybos bakalaurą, vėliau įsidarbino ir bėgant laikui nusprendė savo profesinę karjerą pakreipti visai kita linkme. Magistrantūros studijas p. Vaida pasirinko išanalizavusi įvairias su finansais susijusias programas šalies universitetuose. Ji neslepia, kad svarstykles KTU naudai nusvėrė galimybė šalia studijuojamos pagrindinės specialybės įgyti ir papildomų kompetencijų, kurių iš viso yra net 22. Populiariausios kol kas – vadovavimo, projektų vadybos, kalbų, tačiau perspektyviomis laikomos ir duomenų analitika, valdymo technologijos bei kitos tiksliųjų mokslų kompetencijos.

Ponia Vaida nusprendė įgyti verslo procesų ir tiekimo grandinių valdymo žinių. „Specialistas, kuris nuolat ieško būdų ir siekia tobulėti, tikrai bus patrauklesnis darbdaviui,“ – įsitikinusi ji. Nors studijuoja tik nuo rudens, įgytas žinias jau spėjo pritaikyti darbe ir džiaugiasi kvalifikuotais dėstytojais, gebančiais įdomiai pateikti aktualią, nuo gyvenimo realybės neatitrūkusią medžiagą.

Energijos technologijas ir ekonomiką KTU MA+ magistrantūroje šiuo metu studijuojantis Tadas Spundzevičius jau iš anksto apsisprendė, kad po bakalauro studijų skirs laiko susipažinti su darbo rinka. Metus padirbėjęs savo specialybės srityje ir įsitikinęs, kad tai – jo kelias, jis grįžo pagilinti žinių ir sustiprinti savo kompetencijas.

„Magistro studijos papildo mano buvusias studijas – pasirinkau tarpkryptinį kelią, sujungiantį energetikos ir ekonomikos programas. Energetika – mano bakalauro sritis, tačiau anuomet beveik neanalizavome ekonominio aspekto, kuris yra neatsiejamas nuo energetikos sektoriaus, o dabar tai vienas pagrindinių studijuojamos magistrantūros programos akcentų. Galvodamas apie tolimesnę karjerą, papildomai gilinuosi ir į projektų valdymą,“ – pasakoja p. Tadas. Jis pastebi, kad darbas ir studijos užima didžiąją dienos dalį ir laisvo laiko beveik nebelieka, tačiau neabejoja, kad porą metų paskirti mokslams, kurie ženkliai sustiprins karjeros galimybes – tikrai verta.

Verslas pritaria ir bendradarbiauja

KTU inicijuotus ir šiandienos rinkos aktualijas atspindinčius pokyčius giria ir verslo atstovai, kuriems stiprią profesinę bazę ir plačias kompetencijas turintis žmogus yra itin trokštamas darbuotojas. Verslo bei viešojo sektoriaus atstovai dalyvavo kuriant visus naujo magistrantūros modelio kompetencijų blokus – tam, kad studentai gautų ne vien teorinių, bet ir naudingų ir praktiškai pritaikomų žinių, iš arti susipažintų su realiomis darbinėmis situacijomis.

„Būti vien tik stipriu programuotoju ar infrastruktūros ekspertu šiuolaikinėse korporacijose tikrai nebeužtenka. Lygiai tiek pat svarbūs yra stiprūs komunikaciniai gebėjimai, pokyčių valdymo pradmenys, verslo aplinkos konteksto supratimas. Būtent tokį – tarpdisciplininį, plačių pažiūrų ir gebantį suprasti platesnį kontekstą specialistą – ugdo KTU MA+ studijų programa. Jos išskirtinumas – tarpdiscipliniškumas, verslo praktikų dėstomos temos, adaptyvus teorinių žinių taikymas praktinėse situacijose ir tikslingai parinktos atvejų analizavimo užduotys. Viliamės, kad mūsų IT paslaugų vadybos ir praktikų įgyvendinimo multikultūrinėse komandose patirtis pridėjo jai papildomos vertės. Diskusijos su studentais praplėtė ir mūsų pačių akiratį bei padėjo atrasti naujų sprendimų kompleksinėms problemoms spręsti,“ – tikina Simas Stašenis ir Raimundas Andriušaitis –„Barclays“ atstovai, prisidėję prie bendradarbiavimo su universitetu.

Ši bendrovė, kaip ir „Sicor Biotech“, „Thermo Fisher Scientific“, IKEA, „Swedbank“ bei kitos padėjo KTU įgyvendinti multidisciplininių studijų idėją. „Barclays“ bendradarbiavo su Ekonomikos ir verslo fakultetu vystant informacinių paslaugų vadybos tarpdisciplininę kompetenciją. Pasak p. Stašenio, nors kiekviena bendrovė turi savo darbo specifiką ir galutiniai darbinės patirties akcentai sudėliojami jau konkrečioje įmonėje, tačiau gerai pasirengęs ir kokybiškas žinias turintis studentas visada bus geidžiamas darbuotojas.

Užsienio kapitalo verslo įmonių dalyvavimas MA+ modelio studijose suteikia išsilavinimui ir tarptautinę perspektyvą, kurią sustiprina dėstymas anglų kalba, vizituojantys užsienio šalių ekspertai, jungtinės bei tarptautiniu mastu akredituotos studijų programos. Taigi baigęs MA+ modelio magistrantūros studijas absolventas iš universiteto išeina turėdamas ne tik plačių gebėjimų ir įvairių kompetencijų – jos gali būti puikus tarptautinės karjeros startas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau