KTU magistrantūros studijos – daugiau vertės ir postūmis karjerai

Publikuota: 2017-05-15

Nesunku pastebėti, kad įprastas studijų modelis keičiasi – anksčiau bakalauro ir magistrantūros studijų duetą retai kada perskirdavo darbinės veiklos pertrauka, o studijų kryptis dažniausiai natūraliai pratęsdavo prieš tai buvusią. Vis dėlto šiandien į magistrantūros studijas žvelgiama ne vien kaip į diplomo kalvę – jos suteikia papildomos vertės net ir tiems, kurie jau valgo profesijos duoną.

Reali žinių ir įgytų gebėjimų nauda bei diplomo vertė – tokie yra pagrindiniai studentų reikalavimai šiuolaikinėms magistrantūros studijoms.Vadovaujantis tokiu principu ir buvo sukurtas jau metus veikiantis unikalus Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrantūros studijų MA+ modelis, kurio tikslas – suteikti aktualių, rinkos poreikius atitinkančių žinių bei galimybę praplėsti savo kompetencijos ribas ar net įgyti naują profesiją. Jis pasižymi tarpdiscipliniškumu – ir ne vien tarp tos pačios specialybės sričių, bet ir tarp skirtingų studijų krypčių.

Atsižvelgdami į savo būsimos karjeros planus, magistrantai gali savarankiškai projektuoti savo išsilavinimą, rinkdamiesi tris studijų kelius: siekiantiems tapti tikrais savo srities specialistais ir vėliau, galbūt, gilinti šias žinias doktorantūroje, tinkamiausias eksperto kelias, galvojantiems apie vadovo karjerą greta studijuojamos specialybės siūloma įgyti organizacijų valdymo bei vadovavimo kompetencijų, o tarpdisciplininis kelias leidžia pasirinkti pagrindinės ir papildomos kompetencijų derinį ir taip praplėsti savo žinių sritis.

„Pavyzdžiui, taikomąją chemiją studijuojantis asmuo gali gilinti ir informacinių technologijų (IT), studijuojantis statybos inžineriją – produktų dizaino ir projektavimo, o IT – komunikacijos ar duomenų analitikos žinias. Neretai magistrantūroje keičiama studijų kryptis, tarkim, inžinieriai studijuoja vadybą ar ekonomiką. Šiandien rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų ir rasti savo vietą po saule. Gyvename tokiame pasaulyje, kur privalome mokytis visą gyvenimą, ir viena siaura specializacija jau nebėra išeitis“, – įsitikinusi KTU studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė.

Tarpdiscipliniškumo poreikį, kaip gebėjimą, kurį privalo turėti įvairių sričių ekspertai, savo veikloje akcentuoja ir pasaulinio lygio aukštosios mokyklos, kurių pavyzdžiu kurdamas naują studijų modelį vadovavosi KTU.

Magistrantūros studijos – ir jau einantiems profesiniu keliu

Į magistrantūros studijas verta sugrįžti ir jau pasimatavus profesinį rūbą – juk būna, kad jis pasirodo netinkamas, o nusprendus sukti nauju profesiniu keliu būtinos ir kitokios kompetencijos, žinios ir gebėjimai.

„Noriu savo karjerą susieti su finansų sritimi, tad atsiradus galimybei pradėjau studijuoti KTU magistrantūroje. Man patiko, kad studijos organizuojamos cikliniu būdu, paskaitos vyksta vakarais, be to, girdėjau nemažai palankių atsiliepimų apie KTU finansų studijas iš buvusių studentų,“ – pasakoja Vaida Švėgždienė, į universiteto suolą grįžusi po kelerių metų pertraukos.

Ji studijavo ir baigė vadybos bakalaurą, vėliau įsidarbino ir bėgant laikui nusprendė savo profesinę karjerą pakreipti visai kita linkme. Magistrantūros studijas p. Vaida pasirinko išanalizavusi įvairias su finansais susijusias programas šalies universitetuose. Ji neslepia, kad svarstykles KTU naudai nusvėrė galimybė šalia studijuojamos pagrindinės specialybės įgyti ir papildomų kompetencijų, kurių iš viso yra net 22. Populiariausios kol kas – vadovavimo, projektų vadybos, kalbų, tačiau perspektyviomis laikomos ir duomenų analitika, valdymo technologijos bei kitos tiksliųjų mokslų kompetencijos.

Ponia Vaida nusprendė įgyti verslo procesų ir tiekimo grandinių valdymo žinių. „Specialistas, kuris nuolat ieško būdų ir siekia tobulėti, tikrai bus patrauklesnis darbdaviui,“ – įsitikinusi ji. Nors studijuoja tik nuo rudens, įgytas žinias jau spėjo pritaikyti darbe ir džiaugiasi kvalifikuotais dėstytojais, gebančiais įdomiai pateikti aktualią, nuo gyvenimo realybės neatitrūkusią medžiagą.

Energijos technologijas ir ekonomiką KTU MA+ magistrantūroje šiuo metu studijuojantis Tadas Spundzevičius jau iš anksto apsisprendė, kad po bakalauro studijų skirs laiko susipažinti su darbo rinka. Metus padirbėjęs savo specialybės srityje ir įsitikinęs, kad tai – jo kelias, jis grįžo pagilinti žinių ir sustiprinti savo kompetencijas.

„Magistro studijos papildo mano buvusias studijas – pasirinkau tarpkryptinį kelią, sujungiantį energetikos ir ekonomikos programas. Energetika – mano bakalauro sritis, tačiau anuomet beveik neanalizavome ekonominio aspekto, kuris yra neatsiejamas nuo energetikos sektoriaus, o dabar tai vienas pagrindinių studijuojamos magistrantūros programos akcentų. Galvodamas apie tolimesnę karjerą, papildomai gilinuosi ir į projektų valdymą,“ – pasakoja p. Tadas. Jis pastebi, kad darbas ir studijos užima didžiąją dienos dalį ir laisvo laiko beveik nebelieka, tačiau neabejoja, kad porą metų paskirti mokslams, kurie ženkliai sustiprins karjeros galimybes – tikrai verta.

Verslas pritaria ir bendradarbiauja

KTU inicijuotus ir šiandienos rinkos aktualijas atspindinčius pokyčius giria ir verslo atstovai, kuriems stiprią profesinę bazę ir plačias kompetencijas turintis žmogus yra itin trokštamas darbuotojas. Verslo bei viešojo sektoriaus atstovai dalyvavo kuriant visus naujo magistrantūros modelio kompetencijų blokus – tam, kad studentai gautų ne vien teorinių, bet ir naudingų ir praktiškai pritaikomų žinių, iš arti susipažintų su realiomis darbinėmis situacijomis.

„Būti vien tik stipriu programuotoju ar infrastruktūros ekspertu šiuolaikinėse korporacijose tikrai nebeužtenka. Lygiai tiek pat svarbūs yra stiprūs komunikaciniai gebėjimai, pokyčių valdymo pradmenys, verslo aplinkos konteksto supratimas. Būtent tokį – tarpdisciplininį, plačių pažiūrų ir gebantį suprasti platesnį kontekstą specialistą – ugdo KTU MA+ studijų programa. Jos išskirtinumas – tarpdiscipliniškumas, verslo praktikų dėstomos temos, adaptyvus teorinių žinių taikymas praktinėse situacijose ir tikslingai parinktos atvejų analizavimo užduotys. Viliamės, kad mūsų IT paslaugų vadybos ir praktikų įgyvendinimo multikultūrinėse komandose patirtis pridėjo jai papildomos vertės. Diskusijos su studentais praplėtė ir mūsų pačių akiratį bei padėjo atrasti naujų sprendimų kompleksinėms problemoms spręsti,“ – tikina Simas Stašenis ir Raimundas Andriušaitis –„Barclays“ atstovai, prisidėję prie bendradarbiavimo su universitetu.

Ši bendrovė, kaip ir „Sicor Biotech“, „Thermo Fisher Scientific“, IKEA, „Swedbank“ bei kitos padėjo KTU įgyvendinti multidisciplininių studijų idėją. „Barclays“ bendradarbiavo su Ekonomikos ir verslo fakultetu vystant informacinių paslaugų vadybos tarpdisciplininę kompetenciją. Pasak p. Stašenio, nors kiekviena bendrovė turi savo darbo specifiką ir galutiniai darbinės patirties akcentai sudėliojami jau konkrečioje įmonėje, tačiau gerai pasirengęs ir kokybiškas žinias turintis studentas visada bus geidžiamas darbuotojas.

Užsienio kapitalo verslo įmonių dalyvavimas MA+ modelio studijose suteikia išsilavinimui ir tarptautinę perspektyvą, kurią sustiprina dėstymas anglų kalba, vizituojantys užsienio šalių ekspertai, jungtinės bei tarptautiniu mastu akredituotos studijų programos. Taigi baigęs MA+ modelio magistrantūros studijas absolventas iš universiteto išeina turėdamas ne tik plačių gebėjimų ir įvairių kompetencijų – jos gali būti puikus tarptautinės karjeros startas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Katalonija neskelbs priešlaikinių parlamento rinkimų 

Nuo Ispanijos atsiskirti siekiančio autonominio regiono, Katalonijos, vyriausybės vadovas...

VRK tam davė, tam davė, o liberalams ir nebeliko 1

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskirstė antrojo pusmečio biudžeto dotaciją politinėms partijos. Bet...

Estų profsąjungos nusivylę: tartis su darbdaviais vis sunkiau 5

Ketvirtadienį Estijos darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai pasirašė susitarimą dėl minimalios algos...

Pramonė
15:51
Europos Parlamentas paskyrė Sacharovo premiją

Ketvirtadienį Europos Parlamento (EP) Pirmininkų sueiga (pirmininkas ir frakcijų lyderiai) nutarė skirti šių...

Katalonijos krizės pasekmes Ispanijos ūkis pajus kitąmet

Nepaisant Katalonijos krizės, Ispanijos ekonomika šiemet augs kiek sparčiau nei 3%, pareiškė Luisas de...

Liberalai teismui skundžia VRK 1

Liberalų sąjūdis (LS) kreipėsi į Lietuvos Vyriausiąjį administracinį teismą skųsdamas Vyriausiosios rinkimų...

Paskirtas naujas aplinkos viceministras

Ketvirtadienį pareigas pradėjo eiti naujas aplinkos viceministras Dalius Krinickas.

Norvegiškos oro gynybos sistemos Lietuvą pasieks per trejus metus  11

Už daugiau kaip 100 mln. Eur įsigyjamos norvegiškos vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos Lietuvoje bus...

Eilėje prie paskolų Lietuvos įmonės paskutinės, bet bankai mato kitaip Premium 1

Europos centrinio banko ir Europos Komisijos pernai rudenį atlikta apklausa rodo, kad Lietuvos smulkiosioms...

Tauragė parduoda savivaldybės valdomas įmones Premium 3

Dalis savivaldybių tebesteigia naujus viešbučius, valdo knygynus ir vaistines, tačiau Tauragės rajono...

„Apsaugos verslo grupė“ – aukščiausio lygio saugumui užtikrinti Rėmėjo turinys

Jau 22 metus veikianti asociacija „Apsaugos verslo grupė“ (AVG) vienija 41 aktyvų ir atsakingą narį. Juose...

Vyriausybė: nors biudžetininkų mažėja, jų tebėra per daug

Pernai Lietuvoje valstybės ir savivaldybių viešojo sektoriaus organizacijų sumažėjo apie 3%, o jų darbuotojų...

Verslo aplinka
2017.10.25
Šimašiaus pralaimėjimas: savivaldybės administracijos vadovė neatleista 23

Vilniaus savivaldybės tarybai nepakako balsų įgyvendinti sostinės mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyvos...

Verslo aplinka
2017.10.25
Registrų centrą ketina perkelti į Susisiekimo ministeriją 6

Vyriausybė ketina perkelti Registrų centrą iš Teisingumo į Susisiekimo ministerijos pavaldumą.

Verslo aplinka
2017.10.25
Eksporto ir importo prekių kainos vėl auga su didesniu pagreičiu 

Nuo gegužės fiksuotas šioks toks tiek eksporto, tiek ir importo prekių kainų mažėjimas rugpjūtį baigėsi ir...

Verslo aplinka
2017.10.25
Buvusiam įmonės vadovui priteista grąžinti 2,44 mln. Eur

Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino: Algimantas Mineikis, buvęs bankrutavusios UAB „Dangė“ vadovas,...

Pramonė
2017.10.25
JK paneigė ekonomistų prognozes ir augo sparčiau

Jungtinės Karalystės ekonomikos augimo tempas, priešingai nei prognozavo daugelis ekonomistų, per trečiąjį...

Verslo aplinka
2017.10.25
Vokietijos partijos sutarė dėl finansų: nedidins skolos, mažins mokesčius

Dėl būsimos valdančiosios koalicijos Vokietijoje besiderančios trys partijos pasiekė susitarimą dėl šalies...

Verslo aplinka
2017.10.25
„Išmani Lietuva“: trys tiltai, kuriuos reikia tiesti toliau

Verslas, mokslas ir visuomenė egzistuoja tarsi trys skirtingos šalys, dažnai viena į kitą žvelgiančios...

Verslo aplinka
2017.10.25
Kurios savivaldybės tvarkosi geriausiai: atskirtis tarp regionų gilėja 6

Sostinė Vilnius trečius metus iš eilės išlieka šalyje geriausiai besitvarkančia savivaldybe. Jai įkandin seka...

Vadyba
2017.10.25

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau