KTU magistrantūros studijos – daugiau vertės ir postūmis karjerai

Publikuota: 2017-05-15

Nesunku pastebėti, kad įprastas studijų modelis keičiasi – anksčiau bakalauro ir magistrantūros studijų duetą retai kada perskirdavo darbinės veiklos pertrauka, o studijų kryptis dažniausiai natūraliai pratęsdavo prieš tai buvusią. Vis dėlto šiandien į magistrantūros studijas žvelgiama ne vien kaip į diplomo kalvę – jos suteikia papildomos vertės net ir tiems, kurie jau valgo profesijos duoną.

Reali žinių ir įgytų gebėjimų nauda bei diplomo vertė – tokie yra pagrindiniai studentų reikalavimai šiuolaikinėms magistrantūros studijoms.Vadovaujantis tokiu principu ir buvo sukurtas jau metus veikiantis unikalus Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrantūros studijų MA+ modelis, kurio tikslas – suteikti aktualių, rinkos poreikius atitinkančių žinių bei galimybę praplėsti savo kompetencijos ribas ar net įgyti naują profesiją. Jis pasižymi tarpdiscipliniškumu – ir ne vien tarp tos pačios specialybės sričių, bet ir tarp skirtingų studijų krypčių.

Atsižvelgdami į savo būsimos karjeros planus, magistrantai gali savarankiškai projektuoti savo išsilavinimą, rinkdamiesi tris studijų kelius: siekiantiems tapti tikrais savo srities specialistais ir vėliau, galbūt, gilinti šias žinias doktorantūroje, tinkamiausias eksperto kelias, galvojantiems apie vadovo karjerą greta studijuojamos specialybės siūloma įgyti organizacijų valdymo bei vadovavimo kompetencijų, o tarpdisciplininis kelias leidžia pasirinkti pagrindinės ir papildomos kompetencijų derinį ir taip praplėsti savo žinių sritis.

„Pavyzdžiui, taikomąją chemiją studijuojantis asmuo gali gilinti ir informacinių technologijų (IT), studijuojantis statybos inžineriją – produktų dizaino ir projektavimo, o IT – komunikacijos ar duomenų analitikos žinias. Neretai magistrantūroje keičiama studijų kryptis, tarkim, inžinieriai studijuoja vadybą ar ekonomiką. Šiandien rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų ir rasti savo vietą po saule. Gyvename tokiame pasaulyje, kur privalome mokytis visą gyvenimą, ir viena siaura specializacija jau nebėra išeitis“, – įsitikinusi KTU studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė.

Tarpdiscipliniškumo poreikį, kaip gebėjimą, kurį privalo turėti įvairių sričių ekspertai, savo veikloje akcentuoja ir pasaulinio lygio aukštosios mokyklos, kurių pavyzdžiu kurdamas naują studijų modelį vadovavosi KTU.

Magistrantūros studijos – ir jau einantiems profesiniu keliu

Į magistrantūros studijas verta sugrįžti ir jau pasimatavus profesinį rūbą – juk būna, kad jis pasirodo netinkamas, o nusprendus sukti nauju profesiniu keliu būtinos ir kitokios kompetencijos, žinios ir gebėjimai.

„Noriu savo karjerą susieti su finansų sritimi, tad atsiradus galimybei pradėjau studijuoti KTU magistrantūroje. Man patiko, kad studijos organizuojamos cikliniu būdu, paskaitos vyksta vakarais, be to, girdėjau nemažai palankių atsiliepimų apie KTU finansų studijas iš buvusių studentų,“ – pasakoja Vaida Švėgždienė, į universiteto suolą grįžusi po kelerių metų pertraukos.

Ji studijavo ir baigė vadybos bakalaurą, vėliau įsidarbino ir bėgant laikui nusprendė savo profesinę karjerą pakreipti visai kita linkme. Magistrantūros studijas p. Vaida pasirinko išanalizavusi įvairias su finansais susijusias programas šalies universitetuose. Ji neslepia, kad svarstykles KTU naudai nusvėrė galimybė šalia studijuojamos pagrindinės specialybės įgyti ir papildomų kompetencijų, kurių iš viso yra net 22. Populiariausios kol kas – vadovavimo, projektų vadybos, kalbų, tačiau perspektyviomis laikomos ir duomenų analitika, valdymo technologijos bei kitos tiksliųjų mokslų kompetencijos.

Ponia Vaida nusprendė įgyti verslo procesų ir tiekimo grandinių valdymo žinių. „Specialistas, kuris nuolat ieško būdų ir siekia tobulėti, tikrai bus patrauklesnis darbdaviui,“ – įsitikinusi ji. Nors studijuoja tik nuo rudens, įgytas žinias jau spėjo pritaikyti darbe ir džiaugiasi kvalifikuotais dėstytojais, gebančiais įdomiai pateikti aktualią, nuo gyvenimo realybės neatitrūkusią medžiagą.

Energijos technologijas ir ekonomiką KTU MA+ magistrantūroje šiuo metu studijuojantis Tadas Spundzevičius jau iš anksto apsisprendė, kad po bakalauro studijų skirs laiko susipažinti su darbo rinka. Metus padirbėjęs savo specialybės srityje ir įsitikinęs, kad tai – jo kelias, jis grįžo pagilinti žinių ir sustiprinti savo kompetencijas.

„Magistro studijos papildo mano buvusias studijas – pasirinkau tarpkryptinį kelią, sujungiantį energetikos ir ekonomikos programas. Energetika – mano bakalauro sritis, tačiau anuomet beveik neanalizavome ekonominio aspekto, kuris yra neatsiejamas nuo energetikos sektoriaus, o dabar tai vienas pagrindinių studijuojamos magistrantūros programos akcentų. Galvodamas apie tolimesnę karjerą, papildomai gilinuosi ir į projektų valdymą,“ – pasakoja p. Tadas. Jis pastebi, kad darbas ir studijos užima didžiąją dienos dalį ir laisvo laiko beveik nebelieka, tačiau neabejoja, kad porą metų paskirti mokslams, kurie ženkliai sustiprins karjeros galimybes – tikrai verta.

Verslas pritaria ir bendradarbiauja

KTU inicijuotus ir šiandienos rinkos aktualijas atspindinčius pokyčius giria ir verslo atstovai, kuriems stiprią profesinę bazę ir plačias kompetencijas turintis žmogus yra itin trokštamas darbuotojas. Verslo bei viešojo sektoriaus atstovai dalyvavo kuriant visus naujo magistrantūros modelio kompetencijų blokus – tam, kad studentai gautų ne vien teorinių, bet ir naudingų ir praktiškai pritaikomų žinių, iš arti susipažintų su realiomis darbinėmis situacijomis.

„Būti vien tik stipriu programuotoju ar infrastruktūros ekspertu šiuolaikinėse korporacijose tikrai nebeužtenka. Lygiai tiek pat svarbūs yra stiprūs komunikaciniai gebėjimai, pokyčių valdymo pradmenys, verslo aplinkos konteksto supratimas. Būtent tokį – tarpdisciplininį, plačių pažiūrų ir gebantį suprasti platesnį kontekstą specialistą – ugdo KTU MA+ studijų programa. Jos išskirtinumas – tarpdiscipliniškumas, verslo praktikų dėstomos temos, adaptyvus teorinių žinių taikymas praktinėse situacijose ir tikslingai parinktos atvejų analizavimo užduotys. Viliamės, kad mūsų IT paslaugų vadybos ir praktikų įgyvendinimo multikultūrinėse komandose patirtis pridėjo jai papildomos vertės. Diskusijos su studentais praplėtė ir mūsų pačių akiratį bei padėjo atrasti naujų sprendimų kompleksinėms problemoms spręsti,“ – tikina Simas Stašenis ir Raimundas Andriušaitis –„Barclays“ atstovai, prisidėję prie bendradarbiavimo su universitetu.

Ši bendrovė, kaip ir „Sicor Biotech“, „Thermo Fisher Scientific“, IKEA, „Swedbank“ bei kitos padėjo KTU įgyvendinti multidisciplininių studijų idėją. „Barclays“ bendradarbiavo su Ekonomikos ir verslo fakultetu vystant informacinių paslaugų vadybos tarpdisciplininę kompetenciją. Pasak p. Stašenio, nors kiekviena bendrovė turi savo darbo specifiką ir galutiniai darbinės patirties akcentai sudėliojami jau konkrečioje įmonėje, tačiau gerai pasirengęs ir kokybiškas žinias turintis studentas visada bus geidžiamas darbuotojas.

Užsienio kapitalo verslo įmonių dalyvavimas MA+ modelio studijose suteikia išsilavinimui ir tarptautinę perspektyvą, kurią sustiprina dėstymas anglų kalba, vizituojantys užsienio šalių ekspertai, jungtinės bei tarptautiniu mastu akredituotos studijų programos. Taigi baigęs MA+ modelio magistrantūros studijas absolventas iš universiteto išeina turėdamas ne tik plačių gebėjimų ir įvairių kompetencijų – jos gali būti puikus tarptautinės karjeros startas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Šaudyta prie „YouTube“ būstinės 

Pasirodė pranešimai, kad JAV Kalifornijos valstijos San Bruno mieste, prie „YouTube“ būstinės aidėjo šūviai.

Verslo aplinka
2018.04.03
„Klaipėdos nafta“ padės amerikiečiams įrengti SkGD terminalus 2

AB „Klaipėdos nafta“ (KN), UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT) ir JAV suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD)...

Energetika
2018.04.03
Baltijos šalių vadovai iš Trumpo išgirdo: JAV draugystė toliau tik stiprės 17

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, po susitikimo su Baltijos šalių prezidentais pažymėjo, kad Amerika ir...

Verslo aplinka
2018.04.03
Trumpas Baltijos prezidentams: mano laikysena Rusijos atžvilgiu – kieta 2

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Donaldas Trumpas patikino Vašingtone apsilankiusius Lietuvos,...

Verslo aplinka
2018.04.03
Klimato kaita Italijoje: šaltas politinis pavasaris, asmenybių snygis Premium

Jei šalyje, kurioje vyksta svarbūs rinkimai, turiu draugų, lendu jiems į akis ir siūlau pasikalbėti apie...

Verslo klasė
2018.04.03
Muellerio tyrime dėl Trumpo aplinkos ryšių su Rusija – pirmas įkalinimas

Pirmoji auka krito Roberto Muellerio, specialiojo tyrėjo, tyrime dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo aplinkos...

Verslo aplinka
2018.04.03
Rusijos oligarchų kovose – rimtas įspėjimo ženklas Medvedevui Premium

Savaitgalį Rusijoje buvo suimtas premjerui Dmitrijui Medvedevui artimas milijardierius verslininkas...

Verslo aplinka
2018.04.03
Konkretumo dar nėra: ministrai toliau gludins mokesčių reformą, tad ją viešins vėliau 1

Vyriausybė pradėjo tartis dėl struktūrinių reformų, tarp jų ir dėl mokesčių bei pensijų sistemos pertvarkų,...

Verslo aplinka
2018.04.03
Po „Facebook“ skandalo Zuckerbergą paragino trauktis 2

Per pasaulį nuvilnijus duomenų nutekinimo skandalui „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas jau sulaukė...

Verslo aplinka
2018.04.03
Lietuvos gynybos pramonės įmonės Vašingtone tikisi naujų sandorių

Antradienį Vašingtone vyksiančiame Baltijos šalių ir JAV verslo forume dalyvaus dvi dešimtys Lietuvos įmonių,...

Pramonė
2018.04.03
Ar suskaičiuosime, kiek Lietuvai kainuoja chaotiška teisėkūra? Rėmėjo turinys

Valstybės kontrolės paskelbta valstybinio audito ataskaita, kurioje apžvelgiamos teisėkūros proceso...

Verslo aplinka
2018.04.03
Euro zonos gamybos sektoriaus apsukos kovą lėtėjo

Euro zonos gamybos sektoriaus apsukos kovą, trečią mėnesį iš eilės, toliau lėtėjo. Regione kiek išsikvėpus...

Pramonė
2018.04.03
Už konkurencijos pažeidimus – sankcijos 3 įmonių vadovams 1

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) dėl konkurencijos pažeidimų trims įmonių vadovams apribojo...

Statyba ir NT
2018.04.03
Algas didinti šiemet žada kas antra įmonė

Naujausia Lietuvos įmonių apklausa rodo, kad pusė jų šiemet numato kelti atlyginimus savo darbuotojams. Be...

Verslo aplinka
2018.04.03
Lavrovas tęsia provokacijas: JK pati apnuodijo Skripalį 23

Rusija ir toliau neigia jai metamus kaltinimus, šįkart Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras,...

Verslo aplinka
2018.04.03
Grybauskaitė tikisi trumpo, tikslaus ir rezultatyvaus pokalbio su Trumpu 13

Dalia Grybauskaitė, šalies prezidentė, šiuo metu vieši JAV, kur antradienį rengiamas aukščiausio lygio...

Verslo aplinka
2018.04.03
Išmėginimas Macronui: Prancūzijoje prasidėjo masiniai geležinkeliečių streikai

Pirmadienio vakare prasidėjo didelio masto Prancūzijos valstybinių geležinkelių SNCF darbuotojų streikas.

Verslo aplinka
2018.04.03
Susitikimas Vašingtone: svarbus kaip niekad 11

Šiandien JAV prasidedančio Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės vizito svarbą būtų sunku pervertinti:...

Verslo aplinka
2018.04.03
JAV ir JK atsakas Maskvai: iššauti dar ne visi šoviniai Premium 6

Po koordinuotų JK sąjungininkių JAV ir ES žingsnių Maskva liko nustebinta, tačiau ant menčių nepatiesta. JK...

Verslo aplinka
2018.04.03
Kas padės suvaldyti augančio verslo finansinius iššūkius Rėmėjo turinys

Mano vaikystės draugė Laura nuo mažų dienų garsėjo savo kepamais pyragais ir kitais skanėstais. Maža to,...

2018.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau