Finansų ministras: TVF rekomendacijos yra ir bus vykdomos

Publikuota: 2017-05-15
Finansų ministras Vilius Šapoka. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Finansų ministras Vilius Šapoka. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Sauliaus Skvernelio Vyriausybė tikina, kad jau imtasi įgyvendinti tas sudėtingas struktūrines reformas, į kurias savo išvadose atkreipė dėmesį pirmadienį darbą Vilniuje baigusi eilinė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija. Esą jų vykdymas numatytas šios Vyriausybės programoje ir jos įgyvendinimo priemonių plane.

Dvi savaites dirbusi eilinė TVF misija, vadovaujama Christopho Klingeno, atkreipė dėmesį, kad Lietuva užtikrina stabilų ūkio augimą ir laikosi griežtos fiskalinės drausmės, tačiau jai dar būtina įgyvendinti sudėtingas struktūrines reformas darbo santykių, valstybinių įmonių valdymo, švietimo, inovacijų skatinimo srityse.

Apie tai p. Klingenas pareiškė pirmadienį po susitikimo su premjeru.

Šiame susitikime dalyvavęs ir žiniasklaidai jį pakomentuoti išėjęs Vilius Šapoka, finansų ministras, pabrėžė, kad Lietuvos Vyriausybės ir TVF misijos ekspertų požiūriai į struktūrinių reformų būtinybę sutampa. „Požiūris iš esmės sutampa, visos tos priemonės, apie kurias kalba TVF, yra Vyriausybės programoje, darbotvarkėje ir programos įgyvendinimo priemonių plane. Struktūrinės reformos jau yra vykdomos ir jos ateityje bus vykdomos“, – patikino ministras.

Ir p. Klingenas spaudos konferencijoje pabrėžė, kad Lietuva jau ėmėsi būtinų struktūrinių reformų, todėl „svarbu nesustoti pusiaukelėje“.

TVF ekspertai savo išvadoje atkreipė dėmesį, kad Lietuva geba užtikrinti stabilų ūkio augimą. Šiemet ir kitąmet ekonomika turėtų kasmet paaugti po 3,2%. Be to, yra palaikoma griežta finansinė drausmė, nes pernai viešojo sektoriaus finansai bene pirmąsyk buvo be deficito.

Bet Lietuvai tenka iššūkis palaikyti tiek griežtą fiskalinę drausmę, tiek ir užtikrinti stabilų ekonomikos augimą sudėtingomis demografinėmis sąlygomis. „Manome, kad prioritetas yra švietimo reforma, taip pat inovacijų skatinimas, socialinės sistemos pertvarka, kova su nedarbu, socialinės atskirties mažinimas“, – sakė TVF misijos vadovas.

Paklaustas, kaip vertina tai, kad panašias rekomendacijas Lietuvai jis jau yra pateikęs prieš metus, p. Klingenas atsakė, kad struktūrinės reformos yra sudėtingas ir ilgalaikis procesas. „Negalėčiau pasakyti, kad per metus nieko nebūtų padaryta ir nebūtų jokios pažangos. Pavyzdžiui, darbo santykių lankstumo srityje jau yra finalinė stadija ir nuo šių metų vidurio Lietuvoje įsigalios naujas socialinis modelis, naujas Darbo kodeksas. Tad šioje srityje yra tikrai akivaizdi pažanga. Jau imtasi ir, kaip mes buvome patikinti, netrukus įsibėgės valstybinių įmonių valdymo pertvarka. Kadangi mes kalbame ir siūlome didžiules skirtingų, didelių sričių reformas, negalime priekaištauti, kad visose tose srityse per vienerius metus būtų pasiekta pažangos. Tai kur kas ilgesnis procesas“, – teigė TVF misijos vadovas, neatmesdamas galimybės, kad ir po metų, kitoje misijos išvadoje vėl bus atkreiptas dėmesys į struktūrinių reformų pažangą.

„Baigėme savo eilinę, kasmetę pavasario misiją, pateikėme premjerui preliminarias rekomendacijas ir pastebėjimus, kurie bus oficialiai paskelbti antradienį. Dabar vykstame į Vašingtoną surašyti išsamesnio pranešimo apie Lietuvos ekonominę pažangą“, – pridūrė p. Klingenas.

Nuo gegužės 4-osios Vilniuje dirbę TVF ekspertai analizavo bendrą Lietuvos makroekonominę būklę, vertino ūkio raidos tendencijas, padėtį finansų sektoriuje, biudžeto ir socialinės politikos priemonių įgyvendinimą.

TVF nare Lietuva yra nuo 1992 m. Šiuo metu TVF priklauso 189 šalys.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau