Ministerija LEU siūlo prijungti prie Kauno universiteto

Publikuota: 2017-05-08
Lietuvos edukologijos universitetas. Luko Balandžio („15 min“) nuotr.
Lietuvos edukologijos universitetas. Luko Balandžio („15 min“) nuotr.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) galėtų būti prijungtas ne prie Vilniaus universiteto (VU), o prie po susijungimų gimsiančio Kauno universiteto. Tokį pasiūlymą nutarimo projektu įregistravo Švietimo ir mokslo ministerija.

VŽ rašė, kad Vyriausybės sudaryta speciali darbo grupė savo išvadose numatė, kad LEU racionaliausia būtų jungti prie Vilniaus universiteto. Toks sprendimas nepatiko Vytauto Didžiojo universitetui, kuris jau kurį laiką plėtojo bendradarbiavimą su LEU ir ruošėsi susijungimui.

„Edukologijos mokslai ir dabar yra Kaune, o Vilniuje būtų vykdomi Vilniaus universitete. Vis tiek, Vilniuje, Kaune, o galbūt ir Šiauliuose turi būti būti įvairaus lygio, įvairios krypties pedagogų rengimas“, – aiškina Eugenijus Butkus, ministrės patarėjas.

Skirtinguose miestuose galėtų būti taikomi ne vienodi mokytojų rengimo modeliai. Pavyzdžiui, Vilniuje edukologijos kryptį galėtų rinkis bakalauro studijas baigę absolventai, o Kaune būtų vykdomos vientisos studijos ir būtų galima rinktis edukologijos bakalaurą.

Ponas Butkus kalba, kad buvo svarstomas ir variantas padalinti LEU į dvi dalis. Tačiau galiausiai jis buvo atmestas, nes išskaidyti universitetą gali būti sudėtinga ir nebūtinai efektyvu.

Tačiau jis pabrėžia, kad kol kas negalima pasakyti, kaip tai įvyks praktiškai. Kol kas tai tik pasiūlymas.

„Kaip praktiškai bus, turbūt niekas negali pasakyti. Kai kuriuo momentu, įvertinus visus aspektus, gali būti vėl nuspręsta jungti su Vilniaus universitetu. Kaip žinote, Vilniaus universitete dabar yra įtempta situacija dėl kitų priežasčių. Tas valdymo klausimo neaiškumas kitiems kelia įvairių klausimų, šį motyvą taip pat reikėtų turėti omenyje“, – sako p. Butkus.

Taip pat jis pabrėžia, kad konsolidacijos procesai nėra mechaniniai. Jie susiję su dėstytojais, studentais, kurie turėtų gauti tų universitetų diplomus, kuriuose didesnę dalį studijavo.

„Dabar labai nelengva atsakyti, kur šiuose moksluose yra didesnis mokslinis potencialas: ar VDU, ar VU. Visai neseniai VU įsteigė pedagogikos akademiją, jos veiklos dar neprasidėjusios ir, mano supratimu, užtruks kokius metus. Tuo tarpu VDU tai jau turi. Jeigu sprendimas bus priimtas greitai, tai jungti prie VDU galėtų būti sklandesnis kelias. Jei sprendimas bus tempiamas, o tam irgi yra rizika, tai jau sunku prognozuoti“, – komentuoja ministrės patarėjas.

FOTOGALERIJA LEU studentų piketas (25 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau