Macrono pergalė Prancūzijoje reikštų sunkesnes „Brexit“ derybas

Publikuota: 2017-04-24
Prancūzijos prezidento rinkimų favoritas Emmanuelis Macronas. Pierre Villard („Sipa“ / „Scanpix“) nuotr.
Prancūzijos prezidento rinkimų favoritas Emmanuelis Macronas. Pierre Villard („Sipa“ / „Scanpix“) nuotr.

Emmanuelis Macronas, pirmajame Prancūzijos prezidento rinkimų ture daugiausiai balsų surinkęs politikas, yra nuožmus Jungtinės Karalystės (JK) sprendimo palikti ES kritikas. Jo pergalė rinkimuose reikštų sunkesnes britų ir ES derybas bei kietesnį „Brexit“.

Savo rinkimų manifeste p. Macronas JK sprendimą palikti Bendriją pavadino „nusikaltimu“, kuris prives valstybę prie „katorgos“. Jo išrinkimas Prancūzijos prezidentu, vertinant iš „Brexit“ derybų perspektyvos, taptų bloga žinia JK vyriausybei, rašo „The Guardian“.

Centristas p. Macronas palaiko taip vadinamą „kietą“ „Brexit“, kuris reiškia, kad JK privalės palikti vieningąją rinką ir ji neturėtų tikėtis didelių nuolaidų. Jis pažymi, kad būtina ginti ES integralumą, kuris yra neatsiejamas nuo laisvo judėjimo ir laisvos prekybos. Ponas Macronas yra sakęs, kad negali būti jokių dvejonių dėl ES „nepalaužiamos“ pozicijos visų pirma ginti savo interesus.

Interviu „Bloomberg“ p. Macronas tvirtino, kad britų sprendimą palikti ES reikia gerbti, tačiau JK negali būti suteiktas joks išskirtinis statusas.

„Aš palaikau griežtą požiūrį į „Brexit“: gerbiu britų pasirinkimą, bet blogiausias dalykas būtų silpna ES prieš Britaniją. Nenoriu pagal užsakymą paruošto varianto, pagal kurį britams atitektų geriausios dviejų pasaulių dalys. Tai būtų per didelė paskata kitoms valstybėms taip pat išstoti iš ES ir taip nužudytų Europos idėją, kuri yra paremta bendromis atsakomybėmis“, – kalbėjo p. Macronas.

Lankydamasis Londone vasarį, p. Macronas tvirtino norintis, kad bankai, talentai, mokslininkai ir tyrėjai persikeltų į kitą Lamanšo pusę po to, kai JK išstos iš ES. Jis žadėjo pradėti eilę iniciatyvų, kuriomis bus siekiama pritraukti šiuos žmones į Prancūziją.

Vėliau vykusioje spaudos konferencijoje p. Macronas pareiškė, kad geriausia prekybos sutartis britams yra narytė ES, o ateityje valstybė gali tikėtis nebent į CETA prekybos sutartį su Kanada panašaus susitarimo, kuris itin sumažins britų prieigą prie ES rinkos.

Ponas Macronas pirmajame Prancūzijos rinkimų ture surinko 23,86% balsų ir kiek daugiau nei dviem procentiniais punktais aplenkė Marine Le Pen. Visos antrojo turo balsavimo projekcijos ir rinkėjų apklausos rodo, kad gegužės 7-ąją vyksiančioje dvikovoje jis turėtų gerokai aplenkti savo varžovę.

Ponios Le Pen požiūris į britų sprendimą palikti ES yra kardinaliai priešingas. Politikė, pati kalbanti apie būtinybę pasitraukti iš euro zonos bei per šešerius mėnesius nuo rinkimų žadanti surengti referendumą dėl narystės Bendrijoje, ne kartą gyrė britų sprendimą. Ji yra sakiusi, jog taptų britų sąjungininke derybose su ES.

„Ko aš nesuprantu, tai ES elgesio JK atžvilgiu, kuris prilygsta šantažui ir nuolatiniams grasinimams. Ši struktūra nebegali be to apsieiti“, – teigė p. Le Pen per susitikimą su Nigeliu Farage‘u, JK Nepriklausomybės partijos lyderiu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau