Prancūzijos prezidento rinkimų kampaniją dar labiau sujaukė išpuolis Paryžiuje

Publikuota: 2017-04-21

Išpuolis Paryžiaus centre, Eliziejaus laukuose, kurį teisėsauga tiria kaip teroristinę ataką, paskatino kelis pagrindinius Prancūzijos prezidento rinkimų kandidatus anksčiau nei planuota užbaigti agitacines kampanijas. Išpuolis įnešė dar daugiau sumaišties į rinkimus, kurių atomazga ir taip mažiausiai prognozuojama per visą modernios Prancūzijos istoriją.

Spėjama, kad dramatiškai pasikeitusios aplinkybės labiausiai sustiprina Marine Le Pen, Nacionalinio fronto lyderės, pozicijas.

Ponia Le Pen, respublikonų kandidatas Francois Fillonas, centristas Emmanuelis Macronas ir socialistas Benoit Hamonas po išpuolio atšaukė penktadieniui suplanuotus renginius.

Tiesa, komunistų remiamas Jeanas-Lucas Melenchonas pareiškė nepasiduosiąs panikai ir tęsiąs savo penktadienio planus. Šeštadienį rinkimų kampanija jau draudžiama.

Vėlų ketvirtadienio vakarą per susišaudymą Eliziejaus laukuose, pačiame Paryžiaus centre, vienas policijos pareigūnas žuvo, du buvo sužeisti. Vadinamoji „Islamo valstybė“ pareiškė, kad policininką nušovęs kovotojas – šios organizacijos narys. Užpuolikas buvo nukautas, jo tapatybė žinoma, tai – Prancūzijos pilietis, jau anksčiau buvęs žinomas šalies teisėsaugai dėl radikalių islamistinių pažiūrų.

BBC praneša, kad antrasis asmuo, įtariamas prisidėjęs prie išpuolio, pats pasidavė Belgijos policijai. Prancūzijos policija sulaikė tris nukauto užpuoliko šeimos narius.

Mirtino incidento metu ketvirtadienio vakarą visi 11 kandidatų į Prancūzijos prezidento postą dalyvavo rinkimams skirtoje televizijos laidoje.

Ponia Le Pen po išpuolio pareiškė nuogąstaujanti dėl naujų teroro atakų ir paragino įvesti Prancūzijos sienų kontrolę, taip pat nedelsiant išsiųsti iš šalies asmenis, esančius žvalgybos tarnybų įtariamųjų sąrašuose.

„Mes negalime sau leisti pralaimėti šio karo. Tačiau per pastaruosius dešimt metų kairiosios ir dešiniosios vyriausybės padarė viską, ką gali, kad jį pralaimėtume. Mums reikia tokios prezidento institucijos, kuri veikia ir mus apsaugo“, – penktadienį kalbėjo p. Le Pen.

Ponas Macronas ragino piliečius „nepasiduoti baimei“ ir pridūrė, kad prezidento pagrindinė pareiga – apsaugoti žmones.

Ponas Fillonas išreiškė pagarbą teisėsaugos pareigūnams, kurie, anot kandidato, „atiduoda savo gyvybes, kad apsaugotų mus“. Ponas Fillonas taip pat pasisako už griežtą imigracijos kontrolę ir saugumo stiprinimą.

Užuojautą ir pagarbą policijos pareigūnams pareiškė ir p. Melenchonas. „Teroristų atakos neliks be atpildo“, - tvirtino jis.

Ataka Eliziejaus laukuose gali paveikti pirmojo rinkimų etapo baigtį, mano Bruno Jeanbart, visuomenės nuomonės tyrimų centro „OpinioWay“ politinių studijų vadovas.

„Manau, kad šie rinkimai pakankamai nestabilūs, ir tai gali dar labiau viską išjudinti. Labiausiai reikėtų stebėti Marine Le Pen“, – p. Jeanbart cituoja „Bloomberg“.

„Šie rinkimai neįtikėtinai įtempti. Tokia padėtis leidžia manyti, kad, nors ir kas nutiktų, mes turime pasirengti dideliems politiniams pokyčiams“, – priduria Dominique Reynie, Paryžiaus politinių mokslų universiteto „Sciences Po“ profesorius.

Priartėjus pirmajam Prancūzijos prezidento rinkimų etapui, kuris vyks sekmadienį, iki tol rinkimų favoritui laikytam Emmanueliui Macronui ir nedaug nuo jo nutolusiai p. Le Pen ant kulnų pradėjo minti kraštutinis kairysis p. Melenchonas.

Kovo mėnesį apklausos rodė, kad į antrąjį turą turėtų patekti p. Macronas ir p. Le Pen, tačiau pastarosiomis savaitėmis itin sėkmingą kampaniją įsuko p. Melenchonas. Panašius šansus kaip p. Melenchonas turi ir p. Fillonas.

Analitikai mano, kad didžiausią pergalės šansą p. Le Pen suteiktų scenarijus, jei į antrąjį rinkimų turą drauge su ja patektų p. Melenchonas arba p. Fillonas.

Prancūzijos rinkėjai eina į rinkimus tuo metu, kai šalyje tebegalioja nepaprastosios padėties įstatymai, įvesti po 2015 m. lapkričio teroro atakos, kai Paryžiuje žuvo 130 žmonių.

Antrasis rinkimų etapas vyks gegužės 7 d.

infogr.am::prancuzijos_reitingai

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau