LPK pasiūlė, ką Vyriausybei reiktų nuveikti per metus

Publikuota: 2017-04-20
Robertas Dargis (kairėje) ir Saulius Skvernelis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Robertas Dargis (kairėje) ir Saulius Skvernelis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ketvirtadienį Vyriausybei pateikė sąrašą darbų, kuriuos, jos manymu, reikia nuveikti per artimiausias 365 dienas.

Roberto Dargio, LPK prezidento, teigimu pateikti siūlymai, ką Vyriausybė turėtų kuo greičiau keisti įvairiose šalies srityse, padėtų užtikrinti Lietuvos konkurencingumą ilguoju laikotarpiu.

„Šiandien dienai, ko valstybei ypatingai reikia, tai kad technologinės investicijos, įmonių persitvarkymo investicijos, ypatingai kas liečia į visą pasaulį ateinančią 4-tą pramonės revoliuciją, kitaip tariant, technologizacija būtų tokiame lygmenyje, kad užtikrintų stabilų Lietuvos eksporto augimą“, - po susitikimo su premjeru kalbėjo p. Dargis.

Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis žiniasklaidai teigė, kad LPK siūlymus vertina gerai ir jie iš esmės sutampa su tuo, ką Vyriausybė pati yra numačiusi savo programoje. Esą nėra nė vieno siūlymo, kuriam Vyriausybė būtų linkusi nepritarti.

„Tai, kas buvo aptariama, iš esmės yra darbotvarkėje ir nėra kardinalaus pasakymo, kad ne, šito mes nemanome, kad reikia daryti“, - sakė ministras pirmininkas.

Viena iš p. Dargio nuomone aktualiausių Lietuvos ekonomikai sričių, kuriose būtini pokyčiai, yra švietimas. Dėl prastos švietimo sistemos trūksta darbuotojų bei yra sudėtinga kurti pridėtinę vertę.

Švietimo srityje pramonininkai norėtų optimizuoto profesinio mokymo įstaigų tinklo, sektorinių profesinių kompetencijų centrų. LPK siūlo profesines mokyklas pertvarkyti iš biudžetinių į viešąsias įstaigas.

Regiono politikoje pramonininkai norėtų regėti mažesnę atskirtį tarp regionų bei motyvacinę savivaldybių biudžeto sudarymo metodiką. Taip pat siūlo suteikti teisę savivaldybėms disponuoti valstybine žeme.

Mokesčių politikoje LPK konkrečiai siūlo mažinti darbo jėgos apmokestinimą bei taikyti 0% pelno mokesčio tarifą reinvestuojamam pelnui.

Siekdama palankesnės teisinės aplinkos, LPK siūlo NT ir žemei įteisinti Žemės pasą, kuriame būtų įtvirtinti esminiai leidimai, siekiant sumažinti perteklinių kreipimųsi į NŽT kartų skaičių.

Tarp kitų konkretesnių LPK siūlymų - lygiateisiškumo principų įteisinimas sutartyse, kai viena iš šalių yra valstybė, standartizuojant sutarties formą.

Eksporto srityje LPK norėtų, kad būtų sukurta ilgalaikė eksporto kreditų draudimo sistema, pasiekiama visoms įmonėms, nepriklausomai nuo jų dydžio ar veiklos pobūdžio.

Taip pat pramoninkai siūlo užtikrinti, kad eksporto kredito garantijų teikimas prasidėtų ne vėliau nei buvo planuota - nuo 2017 m. rugsėjo 1 d.

LPK atkreipia dėmesį, kad Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – vienintelė iš 14-os Lietuvos tikslinių rinkų, kuri vis dar neturi diplomatinės atstovybės. Tad siūloma atstovybę ten įkurti.

Tuo pačiu siūloma įvertinti diplomatinių atstovybių poreikį verslui neaktualiose rinkose bei įsteigti Lietuvos galimybių pristatymo užsienyje koordinavimo tarybą, kuri užtikrintų vieningą šalies reprezentavimo užsienyje politikos formavimą, koordinuotų institucijų tarpusavio veiksmus, finansinius ir kitus išteklius.

Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje LPK siūlo kurti koordinacinę IRT tarybą, ugdyti visuomenės IRT raštingumą, investuoti į el. parašo technologinius sprendinius.

Energetikos srityje LPK atkreipia dėmesį į aukštas energijos ištkelių kainas verslui ir siūlo užtikrinti, kad kainos būtų apie regiono kainų vidurkį.

Transporto srityje LPK siūlo atlikti Lietuvos kelių transporto sektoriaus konkurencingumo tyrimą, kurio pagrindu parengti priemones ir jas įgyvendinti. Taip pat sudaryti galimybę patikrinti vairuotojų pažeidimų istoriją.

O kelių priežiūros ir plėtros programai finansuoti siūloma skirti 80% akcizo pajamų, gautų už realizuotus degalus. LPK taip pat norėtų, kad kelių fondo lėšos būtų nenaudojamos bendroms valstybės reikmėms.

Klaipėdoje siūloma patvirtinti uosto Bendrąjį planą, numatant maksimalias uosto plėtros galimybes, pripažinti išorinį uostą valstybei svarbiu ekonominiu objektu bei užtikrinti nepertraukiamą Klaipėdos uosto infrastruktūros vystymą, siekiant priimti maksimalių parametrų laivus, įplaukiančius į Baltijos jūrą.

Taip pat siūloma įrengti dviejų lygių sankryžas Baltijos pr. kaip uosto terminalų jungtį su IXB transporto koridoriumi.

Aplinkosaugos srityje siūloma sukurti mažųjų nuotekų valymo įrenginių kontrolės sistemą, atsisakyti planų nustatyti gamintojams ir importuotojams pareigą dalinai finansuoti mišrių komunalinių atliekų rūšiavimo (mechaninio biologinio apdorojimo) įrenginių veiklą.

FOTOGALERIJA LPK pasiūlymai Vyriausybei (28 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau