Skvernelis: nors ir investuoja atsargiai, kinai labai domisi Klaipėdos uostu

Publikuota: 2017-04-14

Kinija yra atsargi investuotoja, tačiau jos susidomėjimas investavimu į Lietuvos transporto ir logistikos sektorių yra nemenkas, teigia premjeras Saulius Skvernelis. Anot jo, kinus ypač domina Klaipėdos jūrų uostas, kurį Lietuvos valstybė yra numačiusi plėsti, bei šalyje veikiančios laisvosios ekonominės zonos (LEZ).

Apie Kinijos galimas investicijas bei apie Lietuvos verslo galimybes eksportuoti savo produkcija į Kiniją p. Skvernelis penktadienį kalbėjosi Vilniuje apsilankiusiu šios šalies parlamento pirmininku Zhang Dejiangu.

Po susitikimo Lietuvos Vyriausybės vadovas trumpame interviu žurnalistams paminėjo, kad trečiuoju pagal rangą Kinijos pareigūnu daugiausiai kalbėta apie galimybes bendradarbiauti transporto ir logistikos sektoriuje. „Būtent ši sritis labiausiai domina kinus. Jų ypatingo susidomėjimo objektas – Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, per kurį Kinija galėtų į Vakarų Europą gabenti didžiulius kiekius savo produkcijos“, – sakė p. Skvernelis.

„Mes atkreipėme svečių dėmesį, kad Klaipėdos uostas vienareikšmiškai yra labiausiai augantis Baltijos jūros regione, yra neužšąlantis uostas, ir, be to, Lietuvos Vyriausybė yra pritarusi ambicingam uosto plėtros ir išorinio jūrų uosto statybų planui, kuris padarys mūsų uostą patrauklesniu užsienio investuotojams. Žinoma, kviečiame ir kinus“, – pridūrė premjeras.

Jis įsitikinęs, kad pavykus įgyvendinti Klaipėdos uosto plėtros projektą ir pritraukus į jį kinus bei kitus užsienio investuotojus, „sunkiai bus galima kalbėti apie broliukų iš Latvijos uostų rimtesnę konkurenciją“.

Aiškindamas, kodėl Kinijos bendrovės tiek daug metų gana atsargiai žengia į Lietuvos rinką, nors Lietuva deda nemenkas pastangas, stengdamasi sudominti kinus, p. Skvernelis atsakė: „Vis dėlto, tas atsargumas turbūt yra abipusis. Jis susijęs ne tik su ekonominiais teigiamais dalykais, bet ir su tam tikrais politiniais subtilumais. Derėtų atkreipti dėmesį tą politinę situaciją arba politinę sanklodą Kinijoje. Tai yra pakankamai specifinė valstybė ir mes tą turime irgi įvertinti, kalbant apie jų investuotojus.“

Bendradarbiavimu su Lietuva transporto ir logistikos srityse, taip pat investicijomis į Klaipėdos uostą bei LEZ, jau kurį laiką yra susidomėjęs vienas didžiausių Kinijos koncernų „China Merchants Group“. Jis be kita ko turi planų investuoti į Klaipėdos uosto plėtrą, giliavandenio uosto statybas. Ši bendrovė skelbė, kad yra pasirinkusi Lietuvą kaip bazę tolesnei plėtrai į Vidurio ir Rytų Europos šalis. Su šiuo koncernu ryšius siekia palaikyti ir „Lietuvos geležinkeliai“, bandantys pritraukti krovinius iš Baltarusijoje kinų statomo industrinio parko.

Pono Skvernelio pokalbyje su Kinijos parlamento vadovu buvo užsiminta ir apie išliekantį „China Merchants Group“ interesą didinti bendradarbiavimą su Lietuva.

Pasak premjero, susitikime kalbėta ir apie Lietuvos žemės ūkio produkcijos patekimą į Kinijos rinką. Kinai pastaraisiais metais išdavė leidimus į jų rinką vežti lietuvišką produkciją, todėl p. Skvernelis pastebėjo, kad šioje srityje „yra milžiniškas potencialas, kurį reikia plėtoti“. „Tačiau, nors potencialas ir labai didžiulis, yra ta problema, kad esame nedidelė valstybė. Neretai ir kintiečių partneriams, o ir mums patiems kyla klausimas, ar esame pajėgūs užtikrinti pakankamus produkcijos kiekius. Žinau, kad mūsų verslininkai suvokia, jog yra gigantiški rinkos masteliai, kur norint patekti reikia užtikrinti tam tikrus kiekybinius poreikius. Tad kaskart būtina gebėti suvokti tuos skirtingus valstybių mastelius“, – tikino p. Skvernelis.

Vienos dienos apsilankymo Vilniuje metu p. Dejiangas taip pat ketina susitikti su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite ir Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau