Socialdemokratai ir valstiečiai-žalieji susitaikė

Publikuota: 2017-03-20

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) sutarė toliau dirbti koalicijoje, tik nusprendė „daugiau kalbėtis ir derinti tarpusavyje pozicijas“.

Apie tai pirmadienį vakare po VŽS ir LSDP koalicinės koordinacinės tarybos posėdžio pranešė abiejų partijų vadovai. Tiesa, socialdemokratai pridūrė, kad „bendravimas koalicijoje negali būti paremtas diktatu“.

„Koalicija tikrai negriuvo, darbas vyksta toliau. Tiesą sakant, rimtai nė nebuvom susipykę“, – po posėdžio sakė VŽS atstovas Saulius Skvernelis, ministras pirmininkas.

Anot jo, buvo „susitarta ir priimti sprendimai, kaip bus dirbama toliau – reikia daugiau kalbėtis, diskutuoti, aiškintis pozicijas ir ieškoti sprendimų“.

Dar pirmadienio rytą p. Skvernelis žurnalistams užsiminė kartais jaučiąs, kad jo vadovaujamai Vyriausybei tenka dirbti beveik politinės mažumos sąlygomis. Vakare, po pasitarimo su socialdemokratais, premjeras sakė, kad šiame pasitarime „buvo sveika išsiaiškinti pozicijas ir nuotaikas dėl tolimesnio darbo, o nusiteikimas toks – dirbti produktyviai toliau – yra“.

Premjeras užsiminė, kad LSDP lyderiai pažadėjo remti Vyriausybės pasiūlytą ir Seime praėjusią savaitę pateiktą įstatymo projektą dėl valstybinių miškų urėdijų reformos: „Socialdemokratai rems urėdijų pertvarką, bet kol kas yra padarytas tik pirmas žingsnis – pateikimas, dabar vyks diskusijos, kaip tą reformą įgyvendinti. Matysim toliau, kokia ji bus.“

Algirdas Butkevičius, LSDP pirmininkas, patvirtino, kad jo partija pasisako už urėdijų pertvarką. „Tačiau turime diskutuoti dėl turinio, dėl to, kaip ta reforma bus įgyvendinta. Šiuo klausimu dar bus kalbamasi, diskutuojama ir ieškoma geriausių sprendimų Seime“, – tikino p. Butkevičius.

Ramūnas Karbauskis, VŽS lyderis, pareiškė manąs, kad socialdemokratams „tiesiog pritrūko laiko įsigilinti ir susipažinti su ta urėdijų reforma, kurią siūlo Vyriausybė, todėl jie taip skeptiškai ir įvertino numatytas pertvarkas“. „Mes frakcijoje kuo daugiau girdėjome atsakymų į mūsų užduodamus klausimus, tuo mažiau mums abejonių liko dėl miškų sistemos pertvarkos. Gal ir socialdemokratams pritrūko kokio pusvalandžio, kad viską išsiaiškintų. Tikiu, kad reformai Seime bus pritarta dar pavasario sesijoje“, – teigė p. Karbauskis.

Tuoj po susitikimo išplatintame trumpame pareiškime LSDP patvirtino, kad nesvarstomas koalicinės sutarties nutraukimas. Bet, anot pareiškimo, „LSDP taip pat primena ir koalicinio solidarumo principus“: „Koalicija negali būti pagrįsta diktatu, tikintis, kad vieni partneriai besąlygiškai priims ir puls įgyvendinti visus vieno iš partnerių siūlymus. LSDP primena, kad politinė atsakomybė už valdančiųjų sprendimus abiejų koalicijos partnerių vienoda nežiūrint parlamentinių mandatų skaičiaus skirtumo.

Kalbėdamas po susitikimo premjeras taip pat informavo iš LSDP atstovų išgirdęs, kad jie balsuos už visas praėjusią savaitę Trišalėje taryboje sutartas naujojo Darbo kodekso pataisas. Jos esą bus patvirtintos Seime per artimiausius du mėnesius ir nuo š.m. liepos naujasis Kodeksas įsigalios. Be to, valdančiosios koalicijos atstovų vardu esą nebus teikiamos jokios Trišalėje taryboje nesuderintos DK nuostatos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau