Saulius Skvernelis: faktiškai dirbame kaip mažumos Vyriausybė

Publikuota: 2017-03-20

Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad šimtą dienų dirbančiai jo vadovaujamai septynioliktajai Vyriausybei nėra lengva, nes yra nesutarimų su valdančiosios koalicijos partneriais socialdemokratais dėl kai kurių strategiškai svarbių ministrų kabineto inicijuojamų reformų.

Pirmadienį susitikęs su žiniasklaidos atstovais premjeras užsiminė, kad „esame labai arti to, kad dirbtume kaip mažumos Vyriausybė“.

„Taip sakau todėl, kad dėl kiekvienos esminės reformos tenka tartis su skirtingos pakraipos politinėmis jėgomis. Nes neretai net ir valdančiojoje koalicijoje išryškėja skirtingi interesai ir skirtingos nuomonės“, – Vyriausybės šimtadienio proga surengtame susitikime kalbėjo p. Skvernelis.

Jis neslėpė, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), kuri yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) partneriai valdančiojoje koalicijoje, nėra labai entuziastingi kai kurių Vyriausybės pasiūlytų reformų klausimais, pirmiausia – dėl praėjusią savaitę Seimui pateiktos valstybinių miškų urėdijų reformos. „LSDP dabar yra savotiškame virsme – joje vyksta procesai dėl naujos vadovybės išrinkimo. Tai irgi turi įtakos tam tikriems politiniams procesams koalicijoje ir Seime. Daug kas ateityje priklausys nuo to, kas bus išrinktas naujuoju mūsų partnerių koalicijoje pirmininku“, – tvirtino premjeras, tačiau nepaminėjo, kurį kandidatą į šešių galimų į LSDP vadovus jis vadintų parankiausiu koalicijos ateičiai.

Ponas Skvernelis tik užsiminė, kad Vyriausybė pakankamai vieninga, spręsdama su struktūrinėmis reformomis susijusius klausimus: „Net ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, kuris yra vienas iš pretendentų į LSDP pirmininkus, pritarė urėdijų reformai.“

Premjeras tikisi, kad Seime pavyks rasti sutarimą dėl urėdijų pertvarkos ir priimti atitinkamus įstatymus, netgi jeigu dėl paramos jiems tektų tartis su opozicija. Paklaustas, ar inicijuotų koalicinės sutarties su LSDP nutraukimą, jeigu šios partijos atstovai nuožmiai pasipriešintų urėdijų reformai, Vyriausybės vadovas atsakė kol kas nematąs tam reikalo.

Tiesa, politinė situacija esą gali bet kada pasikeisti. „Koalicija galioja ir dirba, Blogiausia, kad kartais mes susiduriame su susitarimų vykdymo problema – pasikalbam ryte, pasiekiam susitarimą, bet vos atėję į plenarinių posėdžių salę sulaukiame visokių siurprizų. Siurprizus aš šiaip mėgstu, bet tik malonius. Susitarimų reikia laikytis“, – kalbėjo p. Skvernelis.

Jo nuomone, Vyriausybei tenka neretai pasijusti kaip dirbančiai mažumos sąlygomis, nes reikia ieškoti sutarimo ne su koalicijos partneriais socialdemokratais, bet su opozicija. Premjeras neatmetė, kad net ir „įveikus urėdijų reformos barjerą“ bus kitų su pertvarkomis susijusių iššūkių – aukštojo mokslo įstaigų tinklo optimizavimas, mokesčių sistemos sutvarkymas, kitų valstybės įmonių reformavimas ir depolitizavimas.

„Koalicijos sutartis galioja, tikrai nėra reikalo formuoti kitokios koalicijos ar oficialiai skelbtis mažumos Vyriausybe. O tuo atveju, jeigu kartais tektų tokį klausimą spręsti, galimybės yra įvairios – mažumos Vyriausybė, koalicija su kitomis politinėmis jėgomis Seime“, – pastebėjo p. Skvernelis.

„Nemanau, kad galėtume aukoti reformas vardan dabartinės koalicijos išlaikymo“, – pridūrė jis.

Pernai gruodį VŽS ir LSDP suformuota septynioliktoji Vyriausybė savo darbo šimtadienį minės šį trečiadienį.

Valdančiąją koaliciją Seime sudaro 56 VŽS atstovai ir 19 socialdemokratų. Pastarieji į kabinetą yra delegavę tris ministrus iš 14-os.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau