Saulius Skvernelis: faktiškai dirbame kaip mažumos Vyriausybė

Publikuota: 2017-03-20

Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad šimtą dienų dirbančiai jo vadovaujamai septynioliktajai Vyriausybei nėra lengva, nes yra nesutarimų su valdančiosios koalicijos partneriais socialdemokratais dėl kai kurių strategiškai svarbių ministrų kabineto inicijuojamų reformų.

Pirmadienį susitikęs su žiniasklaidos atstovais premjeras užsiminė, kad „esame labai arti to, kad dirbtume kaip mažumos Vyriausybė“.

„Taip sakau todėl, kad dėl kiekvienos esminės reformos tenka tartis su skirtingos pakraipos politinėmis jėgomis. Nes neretai net ir valdančiojoje koalicijoje išryškėja skirtingi interesai ir skirtingos nuomonės“, – Vyriausybės šimtadienio proga surengtame susitikime kalbėjo p. Skvernelis.

Jis neslėpė, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), kuri yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) partneriai valdančiojoje koalicijoje, nėra labai entuziastingi kai kurių Vyriausybės pasiūlytų reformų klausimais, pirmiausia – dėl praėjusią savaitę Seimui pateiktos valstybinių miškų urėdijų reformos. „LSDP dabar yra savotiškame virsme – joje vyksta procesai dėl naujos vadovybės išrinkimo. Tai irgi turi įtakos tam tikriems politiniams procesams koalicijoje ir Seime. Daug kas ateityje priklausys nuo to, kas bus išrinktas naujuoju mūsų partnerių koalicijoje pirmininku“, – tvirtino premjeras, tačiau nepaminėjo, kurį kandidatą į šešių galimų į LSDP vadovus jis vadintų parankiausiu koalicijos ateičiai.

Ponas Skvernelis tik užsiminė, kad Vyriausybė pakankamai vieninga, spręsdama su struktūrinėmis reformomis susijusius klausimus: „Net ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, kuris yra vienas iš pretendentų į LSDP pirmininkus, pritarė urėdijų reformai.“

Premjeras tikisi, kad Seime pavyks rasti sutarimą dėl urėdijų pertvarkos ir priimti atitinkamus įstatymus, netgi jeigu dėl paramos jiems tektų tartis su opozicija. Paklaustas, ar inicijuotų koalicinės sutarties su LSDP nutraukimą, jeigu šios partijos atstovai nuožmiai pasipriešintų urėdijų reformai, Vyriausybės vadovas atsakė kol kas nematąs tam reikalo.

Tiesa, politinė situacija esą gali bet kada pasikeisti. „Koalicija galioja ir dirba, Blogiausia, kad kartais mes susiduriame su susitarimų vykdymo problema – pasikalbam ryte, pasiekiam susitarimą, bet vos atėję į plenarinių posėdžių salę sulaukiame visokių siurprizų. Siurprizus aš šiaip mėgstu, bet tik malonius. Susitarimų reikia laikytis“, – kalbėjo p. Skvernelis.

Jo nuomone, Vyriausybei tenka neretai pasijusti kaip dirbančiai mažumos sąlygomis, nes reikia ieškoti sutarimo ne su koalicijos partneriais socialdemokratais, bet su opozicija. Premjeras neatmetė, kad net ir „įveikus urėdijų reformos barjerą“ bus kitų su pertvarkomis susijusių iššūkių – aukštojo mokslo įstaigų tinklo optimizavimas, mokesčių sistemos sutvarkymas, kitų valstybės įmonių reformavimas ir depolitizavimas.

„Koalicijos sutartis galioja, tikrai nėra reikalo formuoti kitokios koalicijos ar oficialiai skelbtis mažumos Vyriausybe. O tuo atveju, jeigu kartais tektų tokį klausimą spręsti, galimybės yra įvairios – mažumos Vyriausybė, koalicija su kitomis politinėmis jėgomis Seime“, – pastebėjo p. Skvernelis.

„Nemanau, kad galėtume aukoti reformas vardan dabartinės koalicijos išlaikymo“, – pridūrė jis.

Pernai gruodį VŽS ir LSDP suformuota septynioliktoji Vyriausybė savo darbo šimtadienį minės šį trečiadienį.

Valdančiąją koaliciją Seime sudaro 56 VŽS atstovai ir 19 socialdemokratų. Pastarieji į kabinetą yra delegavę tris ministrus iš 14-os.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau