JAV ir ES santykius lemsiantis susitikimas: Trumpas Vašingtone priima Merkel

Publikuota: 2017-03-17
Fabrizio Benscho („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Fabrizio Benscho („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, penktadienį pirmą kartą akis į akį susitiks su Angela Merkel, Vokietijos kanclere. Susitikimas bus atidžiai stebimas visame pasaulyje, nes po jo tikimasi daugiau aiškumo dėl NATO ateities, santykių su Rusija perspektyvų bei bendros pasaulio tvarkos.

Ponios Merkel vizitas turėjo įvykti antradienį, tačiau buvo nukeltas dėl pūgos.

Vokietijos kanclerės komanda jau skelbė dėmesingai besiruošusi šiam susitikimui, kurio metu p. Merkel greičiausiai sieks gauti p. Trumpo garantijų dėl paramos ES ir įsipareigojimų kovoje su klimato kaita. Tuo tarpu prezidentas Trumpas, kuris rinkimų kampanijos metu nevengė kritikuoti Vokietijos pabėgėlių priėmimo politikos, sieks Vokietijos įsipareigojimo daugiau lėšų skirti gynybai.

„Prezidentui Trumpui bus labai įdomu išgirsti p. Merkel požiūrį ir patirtį bendraujant su Vladimiru Putinu, Rusijos vadovu“, – sakė vienas aukštas pareigas einantis JAV pareigūnas.

VŽ jau rašė, kad sunku įsivaizduoti du labiau skirtingus lyderius. Kanclerė Merkel – santūri, susivaldanti politikė, rimtai pasverianti kiekvieną savo sprendimą. Ji nesimėgauja savo, įtakingiausios ir labiausiai patyrusios Europos lyderės, titulu. Jai nepatinka, kai Vokietijai priskiriamas visos Vakarų demokratijos ir vertybių gynėjos vaidmuo, kadangi taip, kanclerės įsitikinimu, yra smarkiai pervertinamos jos vadovaujamos šalies galios.

Prezidentas Trumpas – turtingas nekilnojamojo turto magnatas iš Niujorko, dievinantis dėmesį ir, bent kol kas, negaištantis laiko svarstymams prieš priimant sprendimus.

Dar prieš šį sprendimą Vokietijos ir pasaulio žiniasklaida svarstė, ar p. Merkel, garsėjančiai gebėjimu ramiai išsiderėti tai, ko reikia, net iš labiausiai nesukalbamų lyderių, pavyks palenkti savo pusėn ir prezidentą Trumpą.

Vokietijos ir JAV santykiuose pastaruoju metu netruko įtampos. Prezidentas Trumpas grasino įvesti prekybinius tarifus Vokietijos automobilių gamintojams bei kritikavo Berlyną dėl menko indėlio į NATO finansavimą. Be to, JAV administracija kaltino Vokietiją dėl prekybos perviršio ir nesąžiningo naudojimosi silpno euro privalumais.

Savo ruožtu Berlynas kritikavo p. Trumpo draudimą į JAV atvykti piliečiams iš kai kurių musulmoniškų valstybių bei nerimavo dėl p. Trumpo administracijos pagyrų Jungtinės Karalystės sprendimui palikti Bendriją.

Kartu su p. Merkel į JAV vyksta BMW, „Siemens“ ir kitų įmonių vadovai. Tikimasi, kad delegacijai pavyks sutarti dėl transatlantinių prekybos ryšių naudos. Jie turėtų p. Trumpui priminti, jog Vokietijos įmonės JAV yra sukūrusios 810.000 darbo vietų, skelbia BBC.

Prezidentas Trumpas Vokietijoje nėra populiarus. Neseniai paskelbta apklausa parodė, kad juo šioje šalyje pasitiki toks pats skaičius žmonių kaip ir Vladimiru Putinu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau