Skvernelis: pirmiausia – mokesčių, švietimo, viešojo sektoriaus pertvarka

Publikuota: 2017-03-13
Saulius Skvernelis, premjeras. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Saulius Skvernelis, premjeras. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Sauliaus Skvernelio vadovaujama septynioliktoji Vyriausybė pasitvirtino savo programos įgyvendinimo priemonių planą, kuriame yra numatyta per ketverius kadencijos metus atlikti bemaž 800 darbų.

Pirmadienį surengtas neeilinis Vyriausybės posėdis, kuriame Programos įgyvendinimo priemonių planas buvo patvirtintas, spaudos konferencijoje pranešė p. Skvernelis. Visą planą galite rasti čia.

„Nustatėme ne tik atliktinus darbus, bet rodiklius, kurių sieksime socialinėje, ekonominėje bei kitose srityse“, – sakė premjeras.

Paminėdamas pirmuosius darbus, kuriuos Vyriausybė planuoja atlikti 2017-2018 m., p. Skvernelis paminėjo kelias sritis, pradėdamas nuo mokesčių ir finansų. „Dar šiemet turime apsibrėžti su mokesčių sistemos optimizavimu. Su kitų metų biudžetu teiksime tokį projektą, kuriame bus įvertintos visos lengvatos šalyje veikiančios, nes daug yra tokių, kurios tiesiog nesuprantamos. Šiemet tikrai turėsime padaryti – sujungti darbdavio ir darbuotojų mokamus mokesčius, kas leis aiškiau matyti vaizdą, kokie mokami mokesčiai, kokia yra socialinė padėtis šalyje“, – tikino Vyriausybės vadovas.

Pasak Viliaus Šapokos, finansų ministro, dar iki šio viduvasario bus pateikti visų egzistuojančių mokesčių lengvatų įvertinimai. Taip pat numatoma įvesti mokestines atostogas visam naujam smulkiajam verslui, skatinti investicijas į inovacijas, nustatant atitinkamas pelno mokesčio lengvatas.

Tarp numatytų peržiūrėti – ir gausios mokesčių lengvatos ūkininkams.

Ponas Skvernelis kalbėjo ir apie socialinės sistemos peržiūrą, siekiant nuosekliai didinti pensijas. Premjeras prognozuoja, kad kasmet pensijos galėtų padidėti bent po 3-5%. „Tikrai bus peržiūrėta antroji pensijų pakopa – ji nebus naikinama, bet turime padaryti taip, kad dalyvaujantieji antrojoje pakopoje būtų labiau socialiai apsaugoti ir turėtų galimybę grįžti į „Sodrą“, daugiau joje sukaupti lėšų būsimai pensijai. Bus sprendimų ir dėl trečiosios pakopos. Įgyvendinimas jau 2018 m., tad sprendimai šiemet“, – kalbėjo jis.

Tarp jau pradėtų darbų p. Skvernelis taip pat įvardijo viešojo sektoriaus pertvarką: „Kaip žinoma, jau prasidėjo Vyriausybės kanceliarijos pertvarka, netrukus bus patvirtinta tipinė ministerijos struktūra. Bus keičiamas valstybės įmonių valdymas, jis bus efektyvinamas ir centralizuojamas, galiu čia pirmiausia paminėti valstybinius miškus. Taip pat bus priimti sprendimai dėl valstybės valdomų įmonių valdymo depolitizavimo.“

Tarp svarbiausiųjų darbų premjeras paminėjo ir švietimo bei aukštojo mokslo sistemos reformą. Dar šiemet, anot Vyriausybės vadovo, turėtų būti apsispręsta dėl universitetų sujungimo. „Būtų labai gerai, jeigu 2020 m., baigiantis kadencijai, aiškiai matytume, kiek turime aukštųjų mokyklų ir kaip pagerėjo aukštojo mokslo kokybė“, – sakė jis.

Patvirtintame Plane iš viso surašyta 790 darbų, kuriuos Vyriausybė tikisi įgyvendinti per kadenciją iki 2020 m. pabaigos. Ties kiekviena programine priemone numatytas terminas, per kurį ji turi būti įgyvendinta, ir už jų įgyvendinimą atsakingos ministerijos.

Mažinti socialinę nelygybę ir šešėlinę ekonomiką, tobulinti mokesčių sistemą, „liekninti“ ir efektyvinti viešąjį sektorių, efektyviai panaudoti valstybės turtą, pertvarkyti švietimo sistemą, stiprinti valstybės saugumą. Šie tikslai keliami Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane.

Opozicija teigia, kad valdžiai stinga ambicijų, o planas esą pernelyg margas.

infogr.am::vyriausybes_plane_numatytu_atlikti_darbu_skaicius_pagal_ketvircius 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau