Premjeras: peržiūrėsime visą valstybės valdomų įmonių sektorių

Publikuota: 2017-03-10
2016 12 13. LR Seimas tvirtina Vyriausybės programą. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
2016 12 13. LR Seimas tvirtina Vyriausybės programą. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paragino Seimą pritarti jo vadovaujamos Vyriausybės teikiamoms iniciatyvoms dėl valstybės valdomų įmonių pertvarkos, nes to reikia Lietuvai siekiant kitąmet įstoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO).

Seimas penktadienį susirinko į pavasario sesiją. Pirmajame posėdyje p. Skvernelis bei Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pristatė sesijos darbų programą, kurioje – beveik pusė tūkstančio teisės aktų projektų.

Pirmajame posėdyje perskaitytas prezidentės Dalios Grybauskaitės laiškas sesiją pradėjusiam Seimui. „Socialinis saugumas išlieka strategiškai svarbiausiu tikslu politinėje darbotvarkėje. Emigracija, demografinės tendencijos, socialinė atskirtis – problemos, dėl kurių reikia ypatingos vienybės. Pavasario sesijoje svarbu sugrįžti prie atidėtų socialinio modelio įstatymų. Jie svarbūs tiek mūsų žmonėms, tiek verslui“, – rašoma prezidentės laiške.

„Tvirtos valios ir pasiryžimo reikia vaduojantis iš nomenklatūrinės valstybės valdymo praktikos. Urėdijos, regioninių kelių direkcijos, Registrų centro ir kitos valstybės atsakomybėje esančios įstaigos privalo išsivalyti nuo korupcijos ir partijų draugų įdarbinimo tradicijų. Būtinas viešojo sektoriaus efektyvumo didinimas, todėl ateina metas apsispręsti dėl ribotų kadencijų valstybės ir savivaldybių įmonių bei įstaigų vadovams. Tai sprendimai, atversiantys naują valstybės valdymo etapą“, – priduriama jame.

Tarp svarbiausių sesijos darbų įvardijama vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka, grįžta prie lankstesnius darbo santykius įteisinančio Darbo kodekso (DK), bus teikiami projektai dėl alkoholio prieinamumo mažinimo.

Taip pat planuojama pateikti projektus dėl miškų sistemos reformos, šiuo metu veikiančias 42 miškų urėdijas sujungiant į vieną valstybės įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“, sumažinti aplinkos apsaugos kontrolės institucijų skaičių steigiant vieną Valstybinę aplinkos apsaugos inspekciją. Švietimo srityje planuojama paankstinti vaiko mokymąsi pagal bendrojo ugdymo programas, t. y. pradinį ugdymą pradėti nuo 6 m.

Ponas Skvernelis pabrėžė, kad „itin didelį dėmesį Vyriausybė šiemet skirs viešojo sektoriaus peržiūrai ir veiklos efektyvumo didinimui, nes to reikia, siekiant strateginio Lietuvos tikslo – kitąmet tapti EBPO nare“.

„Esame pasiryžę peržiūrėti visas valstybės valdomų įmonių funkcijas, reikalui esant – jas konsoliduoti. Jau netrukus Seimui pateiksime Miškų įstatymo pataisas dėl urėdijų pertvarkos. Taip sieksime sukurti ir įdiegti efektyvią urėdijų valdymo sistemą. Mūsų skaičiavimais, ši pertvarka leistų kasmet sutaupyti apie 13 mln. Eur“, – kalbėjo jis.

Premjeras informavo Seimą, kad ketvirtadienį Trišalėje taryboje buvo pasiektas susitarimas dėl svarbiausių naujojo DK nuostatų. „Seimas, tikiuosi, pritars pasiūlytoms pataisoms ir naujasis Kodeksas įsigalios nuo š.m. liepos“, – sakė p. Skvernelis.

Jis informavo, kad Vyriausybė taip pat pavasarį Seimui pateiks naują Nacionalinę energetikos strategiją, pasiūlys pataisas, kurios užtikrintų vaistų kainų mažinimą.

Anot p. Pranckiečio, sesijos metu planuojama priimti įstatymą dėl Seimo narių atostogų reglamentavimo – projektas turi būti parengtas iki balandžio pabaigos.

Sesijos metu numatoma išklausyti prezidentės metinį pranešimą ir Vyriausybės metinę ataskaitą, išspręsti kai kuriuos kadrų klausimus – atleisti iš pareigų ir paskirti naują Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovą, suformuoti naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją su nauju pirmininku priešakyje, paskirti tris naujus Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus. Jau penktadienį per pirmąjį plenarinį posėdį buvo pateikti nutarimų projektai dėl trijų KT teisėjų paskyrimo. Į KT teisėjų pareigas teikiami Aukščiausiojo Teismo teisėjai Gintaras Goda bei Janina Stripeikienė ir Vilniaus universiteto teisės profesorė Daiva Petrylaitė.

Pagal Konstituciją, pavasario sesija tęsiasi iki birželio 30 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau